Kako odrediti cijenu izrade web stranice

To po satu se nekada ne isplati, pogotovo ako su neke lagane stranice koje se mogu završiti za 5 sati aktivnog rada čak i ako ti je satnica 20 €

Ovi paketi izgledaju kao pretjerivanje, i to visestruko… to je ono razmisljanje; nemam vremena pa cu stavit 5 puta vece cijene ako se netko zakaci pa cu odraditi.

Ne vidim zašto bi bile pretjerane cijene.
Cijena izrade web stranice može ići visoko koliko god to klijent želi ukoliko imaš znanje (osobno ili možda imaš ekipu) koje se klijentu isplati platiti.

Ja mogu sastaviti nekom stranicu za 100€ … Bit će funkcionalna i sve će na njoj raditi uredno ali će realno biti sr*nje od stranice.
Mogu sastaviti i stranicu od x0 000€ u koju ću uložiti više mjeseci rada, objediniti sva svoja znanja, znanja mojih kolega, ljudi s kojima surađujem i na kraju predati klijentu stranicu koja će već u završnoj fazi izrade početi sa zaradom.

Cijena izrade web stranice je vrlo komplicirana tema. Ovisi o milijun ipo čimbenika.

Moja formula za neke osnovne stranice je fiksni troškovi + uloženo vrijeme.

1 Like

Meni su ove cijene smiješne :smiley:

Normalno da je dobro ako prođe, ali to je hebeno pretjerivanje i ja bih se uvrijedio da me netko traži 5,000 kn za najobičnije postavljanje i prilagodbu predloška. Poslao bih ga u tri pm i rekao mu da je to zato što me pokušao napraviti budalom.

Prije nego sad skoče oni koji to stvarno toliko naplaćuju, koliko je vremena potrebno za to napraviti? Pola sata ili sat vremena?
Dodatni zahtjevi klijenta? Pa odmah to srežeš tako da ih ograničiš.

Netko valjda cijeni svojih pola sata postavljanja weba 5,000 kn i to je ok, ali nije ok reći da je to fer cijena. Ja ne bih sutra ustao u 7 ujutro niti za 1,000 kn, ali to ne znači da ustajanje realno toliko vrijedi.

1 Like

Nekošta 100 000€ nego punoo više.

Neznam zašto ljudi smatraju da je to veliki novac. Velik je novac za kupiti auto ali u biznisu 100 000€ je malo više od onog 1 centa koji ste spominjali.
Prema novcu treba imati jednak stav bilo da se radi u 1d 100€ ili 100 000€. Zašto bi ja davao novac koji sam zaradio nekome 3x više za istu uslugu?

Zašto bi ti bio problem reći svoju cijenu? tj zašto je ljudima to problem općenito reći…

Prvo sebi posloži stvari i vidi realno šta ti možeš ponuditi čovjeku i šta mu nudiš (budi realan) i onda vidi šta on traži, stavi si na papir i napravi neku računicu…
Nemoj ići na svoju štetu ali se nemoj ni podcjenjivati, a nemoj biti ni bezobrazan pa sve to napuhati do nebesa.
Nemožeš instaliranje teme u wp i drag and drop slaganje naplatiti 1000€ ali ako radiš nešto custom onda itekako možeš i više.

Također se slažem pitati za budžet je toliko neprofesionalno i odaje dojam da ti ni sam neznaš šta bi.
Ljudima nije problem naplatiti ali moraš im za to dati vrijednost, zapakirati i prodati da oni budu zadovoljni i sretni što su ti platili da im ti napraviš.

Evo ako hoćeš javi se meni u inbox pa možemo se dogovoriti ja se mogu čuti s tvojim klijentom i prodati tvoju uslugu ako mu možeš ponuditi kvalitetu i normalnu cijenu za tvoj rad i na kraju će ti čovjek čestitati i on biti taj zadovoljan što si mu to napravio , a ne ti što si zaradio.

Nisam se namjeravao uključiti u raspravu jer određivanje cijene rada je individualno i svatko ima pravo odrediti cijenu koju smatra ispravnom bez obzira je li ta cijena nekome velika ili mala.

Ono što mi je upalo u oko u ovoj priči je to da ti namjeravaš podesiti wordpress temu i za to uzeti 500 $, a ako si vješt sa wordpressom onda je to posao od sat vremena za stranicu o PVC stolariji koja zapravo treba biti obična stranica koju možeš napraviti od nule koristeći HTML i CSS i onda to prodati kao custom rješenje za te ili veće novce, a da ne riskiraš da te čovjek pošalje u mp3 jer mu pokušavaš prodati muda pod bubrege jer ako već ima brdo love, kako si sam spomenuo, onda računaj da nije glup i da možda zna što koliko može vrijediti.

U svakom slučaju sretno sa poslom.

Pročitaj oglas ponovno, šteta što ne vidiš da su pretjerane, možda ja čitam između redova, oni nude stranicu iz gotovog templatea! Referirao sam se na oglas koji je napisan i pokušat ću to obrazložiti svima kojima nije jasno.

Žalosno je što mnogi izradu web stranica doživljavaju kao nešto nedefinirano, gdje ne postoje standardi.

Nešto što može ići visoko koliko god klijent bio imućan ili uspješan. (pa će plaćati više da ima web stranicu. A to ne zna svatko napraviti. Pa zato to košta jako puno bez obzira na standard… )

Ajde sad za ozbiljno, stranica koja je napravljena iz gotovog predoška je nešto što rade početnici, 10 000kn je vrlo pretjerano za ovu ponudu iznad. Ne znam kakav dobar tim uspješnih ljudi bi se bazirao na prodaju webstranica napravljenih iz gotovih templatea i mogao ići u nebo sa cijenom.

Može proći kada netko nekoga zajebe ili muze zato što ima love, a to nije ispravno niti blizu profesionalno. Vrhunski webmasteri ne rade tako.

To iz oglasa upućuje na to da taj koji prodaje vjerojatno koristi wordpress ili slično, niti radi svoj unikatni izgled stranice niti vjerojatno programira pluginove po potrebi korisnika, nego eventualno prilagođava neke gotove pluginove. Kojima nitko ne garantira da će imati podršku za koji mjesec, da će biti kompatibilni sa nadogradnjama, da neće imati bugova i grešaka.

Koliko košta webmajstorova satnica i koji su stvarni utrošeni sati, i koje su reference tog webmajstora su stvarna pitanja. O kojima ovisi završna cijena.

Koliko je webmaster sposobam prepoznati marketinšku vrijednost, uključiti anganžman posjetitelja da izvrši konverzaciju. To je već nešto što može biti plaćeno više, jer dovodi do direktnog profita ili ostvarenja cilja klijenta. To može biti i ne mora dio izrade web stranice.

Tako je. Sve zavisi o vrijednosti koju dobiješ kad platiš, to određuje jel nešto puno ili nije.

Recimo puno je dati 20 000€ za bicikl, ali nije za stan na moru.
Ista cijena, različita vrijednost.

A ove cijene gore ne da su napuhane, nego je to presmješno, ali opet ako prolazi zašto da ne :smiley: (iako sumnjam da im je to ikad prošlo)

MA jednostavno je.

Stavi cijenu s kojom si ti zadovoljan s kojom možeš živjeti raditi, plus minus neki postotak. I to je to.
Sve drugo se odnosi na nekog drugog. Ti određuješ cijene i svoje vrijeme.

Msroky, ima kakvih novosti? Kako napreduje posao?

Ne znam na šta misliš točno misliš, ali radim web stranicu za ovog klijenta kojeg sam spominjao u ovoj temi, ljudi konstantno dolaze u firmi i pitaju me koja je cijena izrade web stranice, evo iduće sedmice idem u jedno veliku firmu pozvali su me jer im treba web stranica i pokušat ću s njima da dogovorim cijenu izrade web stranice ali i dalje nemam točnu informaciju kako odrediti cijenu izrade web stranice.

Ono kako ja lično radim jeste da napravim cijenu ispod koje se meni ne isplati da radim i onda sve što mogu više dižem cijenu sve dok klijent ne kaže to je ta cijena, to je možda malo arogantno ali sve što je cijena veća sve više se ulaže i u web stranicu, nije isto kada se web stranica radi 5 sati i 10 dana ima tu dosta faktora koja utiču na cijenu ali to sve treba objasniti klijentu, ne treba zamarati klijenta svim tim silnim izrazima koje ne razumije ali mu treba objasniti šta dobija od 800 € i od 300 € vjerujte da cijena igra najmanju ulogu, bitno je da znate predstaviti usluge koje nudite, kada dođete pred klijenta imate 5 minuta da predstavite svoje usluge ako ga ne kupite u tih 5 minuta nećete mu ni prodati vaše usluge nikad.

2 Likeova

Tako je nemoj klijenta uopće zamarati kodovima,frameworcima,bazama i svemu ostalom što mu zvuči kao SF. Pokaži mu kako izgleda i koje mogućnosti stranica ima za 300$ i 800$ pokaži to slikovito. Ljudi su spremni platiti samo trebaju dobar i čvrst razlog za to.
Bilo bi dobro kad bi imao 5 minuta, ali studija i praksa pokazuju da imaš zapravo oko 30 sec da zaključiš neki posao i doslovno jedna rečenica ti može osigurati to što želiš. Kasnije je već jako teško.
I budi jednostavan i prirodan, ako neupali kod ovog klijenta upalit će dalje ali budi dosljedan samom sebi i vidjet ćeš kroz neko vrijeme ćeš dobiti znanje i samopouzdanje da dobiješ klijenta kojeg poželiš :wink:

Ništa bez prakse.