Kako odrediti cijenu oglašavanja?

pozdrav,

zanima me kako odrediti koliko vrijedi site, odnosno koliko vrijedi prostor za oglasavanje na site-u?

imam site pa su me vec nekoliko puta kontaktirali ljudi za oglasavanje, pa eto, kako odrediti cijenu?

znaci oko 4000 korisnika su po mjesecu na site, PR4, na googleu sam dosta dobro pozicioniran (za glavne kljucne rijeci sam na 1. stranici), al jedino je sto mozda sa temom “kavom” se ne izdvaja bas previse lova.

eto, neznam sada koliko bi vrijedio jedan link, odnosno oglasni prostor. znam da vrijedi onoliko koliko je druga osoba spremna dati, ali opet, bio bih zahvalan za direktniji savjet

[quote=“Franziskaner”]pozdrav,

zanima me kako odrediti koliko vrijedi site, odnosno koliko vrijedi prostor za oglasavanje na site-u?

imam site pa su me vec nekoliko puta kontaktirali ljudi za oglasavanje, pa eto, kako odrediti cijenu?

znaci oko 4000 korisnika su po mjesecu na site, PR4, na googleu sam dosta dobro pozicioniran (za glavne kljucne rijeci sam na 1. stranici), al jedino je sto mozda sa temom “kavom” se ne izdvaja bas previse lova.

eto, neznam sada koliko bi vrijedio jedan link, odnosno oglasni prostor. znam da vrijedi onoliko koliko je druga osoba spremna dati, ali opet, bio bih zahvalan za direktniji savjet[/quote]

Pa cuj, ne znam sta da ti kazem… kao sto si i sam rekao, to je manje vise na tebi i tvojoj sposobnosti prodaje… dobra stvar je da su ti se potencijani oglasivaci sami javljali - ako si im rekao neku cijenu, a oni nisu poceli oglasavati, vjerojatno si rekao preveliku cijenu ili je mozda cijena ok, ali “nisi se dobro prodao”

Sad… jesu li ti oglasivaci iz branse ili ovak, šaroliki? Pretpostavljam ako su iz branse, onda su voljni platiti vise?

Pa mozda da kazes neku cijenu koja bi tebe zadovoljavala pa cekas reakciju. Ako je reakcija negativna, ponudis neke (znacajnije?) popuste za recimo 3 mjeseca ili 6 mjeseci ili tak nest… Uglavnom, ja mislim da treba naci neki kompromis da obje strane budu zadovoljne, tako da to izraste u dugorocan posao.

Nisam ti bas rekao nista odredjeno, ali se nadam da sam ti bar malo pomogao…

4000 ljudi mjesečno?

da, 100-150 mjesecno. ali to su ciljani korisnici jer onaj tko dodje na tu stranicu njega zanima ta tema “kava” i sve ostalo vezano za tu temu…

da, imas pravo. ako slucajno nije interesiran, mogu mu ponuditi nekakvi popust…
uglavnom iz “branse” su, znaci povezani s mojom temom. mozda bi i platili vise… a mozda i ne…

[quote=“Franziskaner”]da, 100-150 mjesecno. ali to su ciljani korisnici jer onaj tko dodje na tu stranicu njega zanima ta tema “kava” i sve ostalo vezano za tu temu…

da, imas pravo. ako slucajno nije interesiran, mogu mu ponuditi nekakvi popust…
uglavnom iz “branse” su, znaci povezani s mojom temom. mozda bi i platili vise… a mozda i ne…[/quote]

100 mjesecno :slight_smile: ?

ah… fino da pozorno pratite moj post :slight_smile:
znaci 100-150 po danu

[quote=“Franziskaner”]ah… fino da pozorno pratite moj post :slight_smile:
znaci 100-150 po danu[/quote]

A da ti pozorno pratiš svoje postove?

“TomislavS”, zasto nepotreban post?
pa ispravio sam se, znaci oko 4000 mjesecno, odnosno 100-150 po danu

Pa mislim da ti Tomislav nije stavio nepotreban post s obzirom da je za odgovor na tvoje pitanje bitan broj posjetitelja. Jer razlika je u cijeni ako imaš:

4000 posjeta mjesečno ili
4000 posjeta dnevno :slight_smile:

[quote=“Ivan1000”]Pa mislim da ti Tomislav nije stavio nepotreban post s obzirom da je za odgovor na tvoje pitanje bitan broj posjetitelja. Jer razlika je u cijeni ako imaš:

4000 posjeta mjesečno ili
4000 posjeta dnevno :)[/quote]

pa zabunio se čovjek, i onda ispravio. lijepo je objasnio da se radi o 4000 mjesečno, ili 100-150 na dan.

Pa nije stvar u tome sto je pogrijesio, vec u onom podebljanom dijelu mog prethodnog posta…

da, i stavio sam smile :wink: kao napisao sam fino da pratite moje postove oprezno, sto je fino, znaci da se prate… eto, to sam mislio na to, nista negativno.

a htio bih se vratiti na temu, znaci evo konkretno:

jeli 150kn za jedan link na glavnoj str. ok? ili je to previse/premalo?

gle, opet… prebrzo pisem pa onda tek kada postavim temu vidim, a ne mogu editirati svoj post…
znaci mislim mjesecno. dali je ok 150kn/mjesecno za jedan link pristojna cijena?

150 po danu posjetu nece zainteresirat bas puno ljudi, probaj s adsensom !

[quote=“Franziskaner”]gle, opet… prebrzo pisem pa onda tek kada postavim temu vidim, a ne mogu editirati svoj post…
znaci mislim mjesecno. dali je ok 150kn/mjesecno za jedan link pristojna cijena?[/quote]

Ako toliko dobivas za link, ja mislim da je to sasvim ok cijena.

To je ok cijena ako je dobiješ. jer kad ti nekom nudiš usluge reklamiranja onda je lako moguće da on od tebe traži informaciju o broju posjeta a 150 nije baš …

nemoj me krivo svatiti :slight_smile: sam si rekao da svi ti koji dođu na stranicu su ciljani i “potencijalni” kupci ili korisnici tog nečeg vezanog uz kavu što bi ti reklamirao za nekoga - a to svakako nije nebitno

Probaš s nekom cijenom pa im još kao daš neki popust za nešto i tako opet dođeš do prihvatljive cijene za tebe

kontaktiraj uvoznike i distributere kave (npr uvoznika za mokarabia, lavazza, julius meinl, …), reci im da ti je stranica prva na google kada upišeš kava, i ponudi im ekskluzivni oglas za 1.500,00 kn mjesečno. trebali bi pristat. niže cijene od toga izgledaju neozbiljno. objasni im da vlasnici kafića traže kavu i tako nađu njih…
dalje, napravi rubriku “najbolja kava u gradu”, razvrstaj po gradovima, i kontaktiraj kafiće i kaži da mogu bit na tvojoj listi za najbolju kavu u gradu za samo 150 kn mjesečno. barem 10 kafića samo iz zg bi trebalo na to pristat, oko 5 iz rijeke, splita, pule, … al prije dobro sredi te rubrike i ubaci par kafića (kontaktiraj par kafića i pitaj ih ako žele besplatno bit u tvom direktoriju mjesec dana…)
šalji mailove i sretno.

ok, hvala vam. budem nes smislio. i hvala na savjetima @homer

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja