Kako onemogućiti cro-rss.com da preuzima sadržaj?

Osim naravno da ukinem rss na cijelom blogu

Lijepo zatrazi od njih da uklone tvoj rss sa stranice.

Ako ovo ne uspije, mislim da ne mozes uraditi nista po tom pitanju.

Jedino kad bi znao IP adresu na kojoj se nalazi njihov rss citac (moguce da je ista kao za cro-rss.com) pa da im blokiras pristup.
Probaj ovo zadnje.

Sada sam im poslao mail pa ću vidjeti dalje.
TNX

Kako nike kaže, prvo ih lijepo zamoliti.
Ako ne uspije, onda pronađi njihovu IP adresu i preko .htaccessa im možeš servirati što god hoćeš.

U mailu napiši da ćeš ih tužiti jer ti kradu sadržaj.

Ne kradu ako čovjek ima RSS na stranici. Ali ako ih traži da maknu a oni odbiju, onda je druga priča.
Ali najlakše ih je blokirati preko htaccessa, imaju IP adresu i bok…

[quote=“MeeGo”]U mailu napiši da ćeš ih tužiti jer ti kradu sadržaj.[/quote]RSS - kako mu ime govori - služi za “sindikaciju”, dakle prodavanje sadržaja. To je kao da tužiš susjeda, jer je njegova ptica zobala zrna u kućici za ptice u tvom dvorištu.

Nikada se u poslovnim kontaktima ne ide tužbom, već se problemi uvijek nastoje rješiti dogovorom.

[quote=“tsereg”]

Nikada se u poslovnim kontaktima ne ide tužbom, već se problemi uvijek nastoje rješiti dogovorom.[/quote]

O varas se.
Ne kaze se direktno tuziti, nego " poduzeti sve pravne mjere"
Vidi ovo, na njemackom je…
http://www.heise.de/newsticker/meldung/Magix-verhindert-Exploit-Veroeffentlichung-1235123.html
Posebno ovaj pasos:
“Seien Sie gewiss, dass Magix in dieser Angelegenheit alle notwendigen und angemessenen rechtlichen Schritte einleiten wird”

Dakle, ja sam mislio da kada ćeš razgovarati s odvjetnikom za područje gospodarstva i spomenuti riječ “tužba” (ili “poduzeti pravne mjere”, kako god želiš), odvjetnik će te savjetovati da prvo pokušaš nesporazume riještiti dogovorom, uz krajnju pristojnost u komunikaciji.

To je bitan prvi korak.

Primjeri i oblici pisama i načina na koji se nešto sroči ovako ili onako nisu poanta ovdje. Jedan primjer nekoga tko nije tako postupio znači koliko i prva lasta proljeće - bio on u prilog ili u suprot tvrdnji. U ovom slučaju radi se o sitaciji gdje je firma morala spriječiti objavu metode iskorištavanja sigurnosnog propusta. Situacija je ipak malo drugačija i urgentnija nego uobičajeni nesporazumi i “nesporazumi” koji neće naći mjesto u novinama ili na Internetu.

Moj savjet svima je da u svakodnevnim situacijama, kada uspostavljaju prvi kontakt, nikako ne idu tužbama, “poduzimanjima svih mjera”. Naprosto, podignuti tužbu nije nikakav problem sutra. Danas se zato može iskoristiti za lijepo, pomirljivo i ljubazno pismo.

Uz to, ljubaznom molbom se najčešće postiže veći uspjeh nego prijetnjama tužbom.
Kad nekoga ljubazno zamoliš, vjerojatno će ti izaći u susret.
Kad odmah počneš prijetiti, vjerojatno će se zainatiti, pogotovo u ovakvom slučaju kad nemaš nikakve osnove za tužbu.

Za prijetnje i za stvarnu tužbu uvijek ima vremena nakon što se iscrpe druge mogućnosti.

Ako se radi o prodaji sadržaja to onda valjda znači da bi ga Cro RSS trebao platiti trncu, zar ne? :smiley:

Bilo bi logično da bi onaj tko kači tuđi RSS na svoj site trebao najprije pitati vlasnika sadržaja za dozvolu. Uostalom na takav način posluje i Croportal, čak traže pismeno odobrenje od portala da vuku njihov RSS feed. Dakle, pretpostavljam da je to zato jer se žele unaprijed osigurati.

Smatram da je RSS samo jedan vid distribucije sadržaja, prventveno zamišljen da bi krajenjem korisniku okakšao grupiranje i pregled sadržaja iz raznih izvora. Naravno, mnogi su tu vidjeli šansu za “kruha bez motike”. To što netko vuče RSS bez pitanja suštinski je isto kao da mi i direktno kopira sadžaj.

E sad, ako govorimo o “pravnim stavirma” mišljenja sam da ako frajer odbije poslušati da se možeš slikat, jednako kao i u slučaju da je direktno kopirao.

Poslao sam mail i porazgovarao s ženskicom koja se javila na telefon ali od petka nisam dobio odgovor.
Za sada sam maknuo feed sa bloga jer nemam volje/znanja/vremena napraviti bilo što konstruktivnije.

Lako vratim feed nazad ako dobijem odgovor da više neće preuzimati moj sadržaj.

Ja se ne bih složio, RSS je po meni upravo način da sadržaj distribuiraš na više mjesta, pa i na RSS agregatore, na način na koji želiš. Najčešće se u RSS stavlja kratak sadržaj i link na cjelokupan članak.

Moj je problem što je “kratak sadržaj” ujedno cijeli članak. :slight_smile:

Pa možeš to promijeniti, zar ne? Kada se nudi RSS na stranici, treba imati na umu da će to ići na razne agregatore. Po meni je to i svrha RSS-a.

I da i ne.
Ali ako pišeš članke duljine 3-4 rečenice i još k tome tvoja stranica lošije kotira od rss agregatora, rss feed je u stvari loša stvar jer daješ svoj sadržaj na pladnju.

Po meni primarna svrha RSS-a nisu web agregatori. RSS agegatori su samo iskoristili zgodnu mogućnost lakog dolaska do sadržaja.

Bannat user agent? Mislim, lik ima static IP na serveru, ako i ne, ima static hostname, i vozi ga u headerima kao referrer, i moze se deny access izvest bez frke.

Vjerojatno nesto lakse rjesivo u PHP nego u .htaccess (s mojeg gledista) ali obje su varijante moguce.
Trnac, btw, dobronamjerna usputna - bjez s ASP, zivotati, pocni koristit normalne jezike :smiley: :stuck_out_tongue:

To nije pravni lijek, vec tehnicki, ali rjesava frku.

Trnac koristi ASP.NET a ne ASP.

To si ti probao ASP.NET pa mozes reci da je PHP bolji?

Ja koristim ASP.NET (moje stranice su na njemu, a i radio sam u jednoj kompaniji) i PHP (moj trenutni posao), ali mogu reci da je ASP.NET barem jedan nivo iznad PHP.

Mali info, sve je dogovoreno putem maila, vrlo su korektni i ljubazni.

Kao što rekoh: “Kad nekoga ljubazno zamoliš, vjerojatno će ti izaći u susret.”

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja