Kako pobijediti Facebook algoritam - 11 savjeta kako do većeg dosega

Ovo je mozda interesantno onima koji imaju ili zele da imaju news portal. Statistika 7 dana. Linkovi su u pitanju. Ukrako: 1. Ekskluzivu rijetko imate ine mozete da uticetena cinjenicuda li cete je imati 2. Dobre video priče vezane za geo lokaciju kojoj se obracate mozete koristitiiz godine u godinu (ak imate yt kanal dupla zarada). 3. Kao u svemu, autorski tekstovi sa aktuelnom temom i ciljnom grupom koja visi na netu su uvijekpun pogodak.

Btw. Sorry ako sam vas smorio i otisao offtopic, fb je jedna od rijetkih mreza koju koristim preko 10 godina. Strasne pare sam bacio na razvoj brendiranih fb stranica i onda su pare propale jer neko drugi odlucuje koloko ce ljudi vidjeti vase objave. Da mogu vratiti film ulagao bi iskljucivo u mailing liste i vlastite baze. To planiramo u buduce. Npr. Za jednog klijenta smo skupili preko 5k korisnika (ime i prezime, mail, datum rodjenja, broj telefona, adresa) i to za nagradu vrijednosti 200e (mobitel). Usput smo prodali 60ak mobitela za 14 dana. Kombinirali smo radio i viralan video na druatv mrezama. Sada imamo i mi bazu od 5k ljudisto vole mobitele i gadgete (imali su par pitanja).

Mislim da je ta baza vrijedija od nase mreze fb stranica sa preko 300k fanova…

3 Likeova


Kad se već hvalimo evo malo i moje, kombinacije video/slika, bez ijedne lipe uložene u oglase. Udvostručio sam broj fanova u mjesec dana i sada raste u prosjeku 500-1000 novih lajkova na stranicu dnevno…

2 Likeova

E ovo je naklon do poda. Koja nisha?

a stranica je imala 10k kada si krenuo razvijati ili?

Ne, postupno je rasla mjesecima unazad ali ne ovako kao zadnjih 45 dana budući da veći dio vremena nisam radio pa sam se fokusirao na objave…

2 Likeova

Ništa je fun/news…

1 Like

Video klipovi vasi ili ih munete odnekle?

Poz momci. Moze mi neko pojasniti ovo sto se trenutno dešava. Riječ je o lokalnom news portalu. Naime, jedan post je na samo jednom pejdzu od 13k podijeljen međutim taj link je jučer dobio 49k posjetilaca. Dok je inače dijeljenjem na tom istom pejdzu 5-6 linkova dnevno imao ukupno 7-8k posjetilaca dnevno.

image

2 Likeova

Tako se nesto slicno desilo i meni prije 5 dana… par fb stranica su eksplodirale sa linkovima, znaci umjesto 30-40k posjeta na sajtu, tri cetiri dana sam imao u prosjeku preko 200k

1 Like

Mora da ae Mark malo sažalio :grin::grin:

1 Like

sazalio na tri dana pa vratio na staro haha

1 Like