Kako početi s Joomlom 2.5 CMS sustavom

Ako je netko voljan ostaviti neki link o upotrebi i ućenju Joomle cms.koliko se čega mora znati.za kolko se pohvataju…itd…iskustva…ideje…itd…ima li zavrzlama itd…hvala unaprijed…p.s…otkuda krenuti…

Kreneš tako da instaliraš WordPress :slight_smile:

Ne ozbiljno, zašto ideš na Joomlu pored WordPress-a?

lynda.com - odlično je objašnjena joomla, koju god da koristiš… samo što moraš platiti i članarinu…

[quote=“APazinjan”]Kreneš tako da instaliraš WordPress :slight_smile:

Ne ozbiljno, zašto ideš na Joomlu pored WordPress-a?[/quote]

mora da se šališ… joomla i wordpress su kao nebo i zemlja, ne možeš blog platformu poredit sa najboljim open source cms-om…

Možda, ali u korist WordPress-a.

WordPress je odavno prestao biti samo blog platforma, a Joomla je daleko od najboljeg Open Source CMS-a.

dakle,word press ili joomla?

Ja bih prvo postavio pitanje što želiš sa stranicom, nekakv portal ili nekakvu jednostavnu stranicu gdje bi tu i tamo ili na redovnoj bazi postao nekakve kratke članke, novosti ili sl.?

U slučaju pod br. 1 definitivno Jommla ili neki sličan punokrvni CMS,
a ako je slučaj br. 2 ono što opisuje tvoju situaciju onda može i slabokrvna bloging platforma Wordpress ili nešto slično.

Je, da. Ali da bi ga pretvoriu u nešto jače potrbna ti je ogromna količina pluginova kojeg ga onda gotovo pa zakolju i postaje ne upotrebljiv, ili moraš kopati po razbucanom i rasturenom kodu pa se to ne isplati, bolje odmah uzeti gotovi CMS.

Oprosti ali nije istina. Za krajnjeg korisnika WordPress je puno lakši i jednostavniji za upotrebu, a tema ima mali milijun, od blog stila do magazina/portala, corporate layout-a i slično.

Što se WordPress developinga tiče, isto se ne bih složio s tobom.
WordPress codex je tako dobro složen da sam vrlo brzo ušao u štos, dapače, nema šta nema.

Jedini problem koji sam do sada imao što se WP developmenta tiče je kod url rewrite sistema, no na to je utjecao i nedostatak u mojem znanju/iskustvu.

Vidim da imaš nešto grdno protiv WP-a :slight_smile:

Ovo je dobar Summary, pogotovo za Joomlu :slight_smile:
Drupal vs Joomla vs Wordpress: An Experienced Developer’s Perspective

Citat: Joomla/Mambo should die a violent death.

2011 Open Source Awards | Packt Publishing Technical & IT Book and eBook Store

Pogledaj tko je na prvom mjestu u prvoj kategoriji, tko je drugi, tko je treći.

Btw. Nemam ja ništa protiv WP-a, koristim ga i ja, ali uvijek mi se digne kosa na glavi kad se nešto preporuči tek toliko da se preporuči, uopće ne znajući kontekst korištenja preporučenog alata.

[quote=“CreatifCode”]2011 Open Source Awards | Packt Publishing Technical & IT Book and eBook Store

Pogledaj tko je na prvom mjestu u prvoj kategoriji, tko je drugi, tko je treći.

Btw. Nemam ja ništa protiv WP-a, koristim ga i ja, ali uvijek mi se digne kosa na glavi kad se nešto preporuči tek toliko da se preporuči, uopće ne znajući kontekst korištenja preporučenog alata.[/quote]

Oprosti, ali ja sam dao link od developera koji pričaju iz svog iskustva, ti si dao link do IT magazina u kojem nisu navedene nikakve činjenice.

Mrzim i worpdress i joomlu i sve druge gotove CMSove.
Ali koristim wordpress za izradu jeftinih siteova. I uvijek ispada da je overkill za sve te siteove, te se vuče ko gladni i žedni slon preko pustinje.
Onda sam pokušao sa joomlom (nekih 3 puta). I nijednom nisam našao kako se objavljuje sadržaj i svaki put sam odustao nakon par minuta. Iz inata ne želim čeprkat po netu tražeći tutorial.

Ostao sam na wordpressu iako nisam zadovoljan sa njim zbog njegove glomaznosti i tromosti.
Prešao bih na joomlu da nije toliko zbunjena za koristit.

A mrzim svaki gotovi CMS.

Dragi moj nije to nikakav magazin, nego jedan od najvećih izdavača knjiga u polju IT-a, a kao drugo ovo kažu na njihovoj stranici:
"To identify the excellence among Open Source projects, public votes for the finalists in each category were combined with ratings from a panel of Judges.

Packt Publishing has no influence, input or say in the finalists or winners of any Award category. "

Dakle Packt Publishing nema veze sa glasovanjem.

[quote=“dmitrecic”]Mrzim i worpdress i joomlu i sve druge gotove CMSove.
Ali koristim wordpress za izradu jeftinih siteova. I uvijek ispada da je overkill za sve te siteove, te se vuče ko gladni i žedni slon preko pustinje.
Onda sam pokušao sa joomlom (nekih 3 puta). I nijednom nisam našao kako se objavljuje sadržaj i svaki put sam odustao nakon par minuta. Iz inata ne želim čeprkat po netu tražeći tutorial.

Ostao sam na wordpressu iako nisam zadovoljan sa njim zbog njegove glomaznosti i tromosti.
Prešao bih na joomlu da nije toliko zbunjena za koristit.

A mrzim svaki gotovi CMS.[/quote]

Slažem se najviše i najbolje volim custom rješenja za svaki projekt, ali nekda jednsotavno vrijeme, novac, etc. ne dozvoljava isto, pa onda moraš zgrabiti nešto gotovo, ali opet ne navrat nanos, nego ono što najviše odgovara smjernicama projekta na kojemu radiš

[quote=“CreatifCode”]Dragi moj nije to nikakav magazin, nego jedan od najvećih izdavača knjiga u polju IT-a, a kao drugo ovo kažu na njihovoj stranici:
"To identify the excellence among Open Source projects, public votes for the finalists in each category were combined with ratings from a panel of Judges.

Packt Publishing has no influence, input or say in the finalists or winners of any Award category. "

Dakle Packt Publishing nema veze sa glasovanjem.[/quote]

To ne mijenja činjenicu da na tvom linku nema nikakvog objašnjenja po kojem je kriteriju ocijenjen svaki CMS.

Dovoljno o relevantnosti podataka govori činjenica da je Drupal odnio nagradu za najbolji community lol.

[quote=“APazinjan”]To ne mijenja činjenicu da na tvom linku nema nikakvog objašnjenja po kojem je kriteriju ocijenjen svaki CMS.

Dovoljno o relevantnosti podataka govori činjenica da je Drupal odnio nagradu za najbolji community lol.[/quote]

A čuj stvorio si svoje mišljenje i bilo što da ti kažem ili pokažem nebi ga promijenilo. Super. Onda i dalje deri po WP-u.

Latest CMS Ratings - OpenSourceCMS
Nema WP-a u prvih 11 niti po User ratings niti po Votes Cast

Jedino u čemu je pobijedio je u Market shareu, i to uvjerljivo, ali to meni ne znači ništa, baš kao što mi ni market share npr. windowsa ništa ne znači:

[quote=“CreatifCode”]A čuj stvorio si svoje mišljenje i bilo što da ti kažem ili pokažem nebi ga promijenilo. Super. Onda i dalje deri po WP-u.

Latest CMS Ratings - OpenSourceCMS
Nema WP-a u prvih 11 niti po User ratings niti po Votes Cast

Jedino u čemu je pobijedio je u Market shareu, i to uvjerljivo, ali to meni ne znači ništa, baš kao što mi ni market share npr. windowsa ništa ne znači:
CMS Market Share - OpenSourceCMS[/quote]

Ne možeš to tvrditi kada mi ništa nisi pokazao. Daj mi konkretnu usporedbu WordPressa i Joomle sa činjenicama, kao što sam ja tebi dao, u kojem Joomla ima prednost.

Ja ću i dalje derati po WP-u zato jer ga volim koristiti i zato jer ima puno love u WP developingu :slight_smile: Ali to ne znači da ne mogu preomijeniti mišljenje o tome koji CMS preporučiti novom korisniku bez iskustva.

Vjeruj mi, ne govorim ovo kao netko tko nije koristio Joomlu, prvih godinu i pol ja sam isto preporučao Joomlu, no onda sam silom prilika morao početi koristiti WordPress i od onda nema te sile koja bi me natjerala da Joomlu upogonim (osim možda jReviews, štešta što nema takvo nešto za WP).

… bas kad covjek pomisli da ovo nije jos jedan joomla vs wp topic…

OT: javi se na pm ak trebas par sourceova za lyndine tutoriale… nema smisla da uzimas clanarinu radi samo jedne teme.

… bas kad covjek pomisli da ovo nije jos jedan joomla vs wp topic…

OT: javi se na pm ak trebas par sourceova za lyndine tutoriale… nema smisla da uzimas clanarinu radi samo jedne teme.

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja