Kako podesiti ovo u .htaccess-u?

Može li mi netko pomoći oko sljedećeg u .htaccessu:

RewriteRule ^(naslovnica(/index)?|index(\.php)?)/?$ / [L,R=301]

Ovo koristim kako bi sve koji idu na “domena.com/naslovnica” i “domena.com/index.php” usmjerio na domena.com. I bez toga dospiju na naslovnicu, ali želim izbjeći duple sadržaje i još štošta…

Sada želim da i onaj tko ode na “domena.com/index.php/naslovnica” bude usmjeren na “domena.com”, ali samo naslovnica…dok npr. “domena.com/index.php/fotografije” treba biti usmjerena na “domena.com/fotografije”…

:slight_smile:

Evo budući da od vas nema ni glasa pokušao sam nešto sam…ovako sada izgleda

RewriteRule ^(naslovnica|index\.php(/naslovnica)?)/?$ / [L,R=301]

dakle svi koji u adresu upišu “domena/naslovnica” ili “domena/index.php” ili “domena/index.php/naslovnica” bivaju usmjereni na čistu domenu…

Ostaje mi još da “domena/index.php/galerija” usmjerim na “domena/galerija”…galerija je naravno samo primjer, može biti i nešto drugo…

Nisan baš predobar u ovim regular eksprešnima pa ako neko može pomoć bio bih zahvalan…:zub:

Na taj način nisi izbjegao
dupliciranje indexiranog sadržaja. Prvo se moraš odlučiti
da na jednu verziju domene ( sa www ili bez ).
Šta je bolje ne znam, o tome se puno raspravljalo.
Osobno vjerujem i prakticiram “www.domena.com” ( nekako mi se čini prirodnije ).

Ako to ne napraviš, uvijek imaš dupliciran sadržaj. Googlebot indexira:

  1. www.domena.com
  2. domena.com
  3. “index.php” ( “index.html” )

Tako se zaprvo isti sadržaj naslovnice indexira tri puta.
Što naravno nije dobro.

Riješenje:

U sljedečem primjeru je preusmjeravanje
sa “index.php” i sadomena.com -> na www.domena.com

RewriteBase /
RewriteEngine On
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^domena\.com [nc]
RewriteRule (.*) http://www.domena.com/$1 [R=301,L]
RewriteRule ^(([^/]+/)*)index\.php http://www.domena.com/$1 [R=301,L]

Znam, znam :slight_smile: …isto tako domena.com i domena.com/ nisu iste…riješeno je to…koristim verziju bez
http://www…ovo
sam stavio samo jednu liniju iz .htaccesa koja se tiče mog problema…hvala svejedno…

Kako misliš prirodnije kad je www subdomena domene.com? Meni je nekako prirodnije samo domena.com

www ili non www nema razlike (ako se redirekta sve na odabranu), Matt Cutts je rekao da je možda bolje sa www. Ja koristim sa www iz razloga što većina ljudi ne zna puno o webu i čim vide www znaju da se radi o web stranici, čisto minimalan utjecajto ima ali eto, tako sam se navikao.

Ne znam.
Možda zbog toga što niti sam prije 2-3 godine nisam puno toga znao o webu,
pa mi je nekako ostalo da je www nekakva web adresa.:0ci:

A i na raspravama koje sam čitao o tome su mi www zagovornici bili uvjerljiviji.
Sada imam automatsku naviku tako napraviti u htaccessu.

Možda promjenim tu naviku.
Kada malo pogledam - zapravo je elegantnije bez www ( što manje - to bolje ).

Uber_Gosu, mislim da ljudi čim vide “.com”, odma povežu to sa web stranicon…al tko zna, možda im i treba “www” da znaju :)…

Uglavnom, problem je sređen vrlo jednostavno, pa može lock teme ili kako god…

Prvo sam dodao u .htaccess:

RewriteRule ^index\.php/(.*)$ $1 [R=301,L]

Ovo je usmjerilo “domena/index.php/galerija” na “domena/galerija”, “domena/index.php/forum” na “domena/forum” itd.

Međutim, javio se problem beskonačne petlje jer je u .htaccessu i naredba da se “domena/galerija” tretira kao “domena/index.php/galerija”…dakle u adresi nikad ne bude index.php, ali za potrebe PHPa, tretira se kao da ga ima…

Beskonačnu petlju sam riješio sa:

RewriteCond %{ENV:REDIRECT_STATUS} 200
RewriteRule .* - [L]

:ljug: