Kako poslati e-mail svakih 24 sata

Zanima me nekakav primjer slanja e-maila svaka 24sata (npr svaki dan u 17:00h), ako netko zna di da potražim bio bi mu jako zahvalan :zidov:

posaljes prvi mejl, spremis u bazu datum kad si poslao, i racunas svaki rikvest danasnji datum - onaj datum > 24 sata, i posaljes…

Napišeš php skriptu koja šalje mail, i složiš na nju cron job svaka 24h.

Kako složit cron job?

Imaš u cpanelu opciju cron i tu ti je jako jednostavno to odraditi, Ako zapneš pitaj pa će neko znbati odgovoriti.

Može detaljnije jer to ne kužim, hvala.

cPanel Cron Jobs Tutorial
How to Create a Cron Job in cPanel

nije na odmet koristit google

Ja koristim 000webhost.com . Na server sam dodao file index.php koji šalje e-mail.
Vrijeme sam stavio */5 0 * * *.
Komandu php -f /home/a2671516/index.php .
I sve super piše da je dodano ,ali ja ne dobivam e-mail na svoj e-mail.

[quote=“dsa”]Ja koristim 000webhost.com . Na server sam dodao file index.php koji šalje e-mail.
Vrijeme sam stavio */5 0 * * *.
Komandu php -f /home/a2671516/index.php .
I sve super piše da je dodano ,ali ja ne dobivam e-mail na svoj e-mail.[/quote]

a sta ti radi ta index.php skripta? siguran si da je ona napravljena da šalje mail?

<? $to = "dario.sindicic@vip.hr"; $subject = ""; $message = "jghfdljhsgkkfd"; $from = "zeta@zet_reporta.hr"; $headers = "From:" . $from; mail($to,$subject,$message,$headers); ?>

jel 000webhost.com podržava slanje maila php funkcijom?

To ne znam, postoji li neka druga stranica gdje se mogu dodati cron jobs?

mislim da ne podržava php mail taj webhost

Manje ćeš se napatiti ako daš par € za normalan hosting.

Kao alternativu, možeš da pokušaš sa phpJobScheduler skriptom.

Inače, ako praviš nešto poput newsletter sistema, ne preporučujem ti da koristiš mail() funkciju. Ona otvara i zatvara SMTP socket kod svakog slanja. Za slanje velikog broja e-mailova pogledaj PEAR::Mail i PEAR::Mail_Queue.

Ako hoćeš da proveriš da li taj cron koji si postavio zaista radi, napravi neku vrstu debuga. Upiši nešto u bazu podataka ili u fajl svaki put kad bi cron trebao da se izvrši.

Gledam po youtubu, i vidim da većina cpanela nema custom vrijeme kad će se skripta pokretati. lol

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja