Kako pravilno kupiti VPS na hetzner.de

Dakle, nakon mnogo muka sa hostgatorom i njegovim pucanjem usljed opterecenja odlučio sam se da kupim VPS na hetzner.de. Naravno cilj mi je da kupim dobro a jeftino. Znam da su svi dobri, al stvarno ne znam sta da odaberem. Npr ja odaberem ovaj paket “vServer VQ 7” al poslije se gubim sa svim ovim operativnim sistemima.

Dakle ako neko ima iskustva, da mi pomogne sa tim sta da odaberem a da bude malo jeftinije a opet lako za koristenje. Stavio bih svakako samo jedan WP site.

CentOS 5.8 i kasnije instalirate besplatni Kloxo admin panel. :slight_smile:

super prijedlog, evo vam + =)

ako budes imao problema da namjestis masinu javi pa ti pomognem…

Instaliraj Virtualmin/Wbmin kao administratorski panel za masinu, pruza odlicne mogucnosti

[quote=“zerocoolos”]ako budes imao problema da namjestis masinu javi pa ti pomognem…

Instaliraj Virtualmin/Wbmin kao administratorski panel za masinu, pruza odlicne mogucnosti[/quote]

hvala ti, sad sam iščitavao ono nase dopisivanje od prije, al sam bio malo zbunjen koji OS i panel da koristim, puno je dati 30 eura za cPanel. Javim ti se kasnije kad mi sve naprave :slight_smile: i tebi +

S obzirom da pretpostavljam da si početnik preporučam ti da si uzmeš CentOS i Cpanel, jest da je malo skuplje ali ti se isplati.

pa jesam početnik sa VPS-om al sam uzeo ovo sto mi preporučuju, mozda je malo teze al uštedjet cu kroz godine. Svakako imam samo jedan WP site da stavim, ostalo ce mi ostati na hostgatoru, ščim ga odblokiraju :smiley:

nije da će s tim nešto dobiti… centos da, ali baciti 30eura jos na cpanel je previse, vecinu toga sto moze cpanel moze i virtualmin/webmin, ili bolje da kazem, sve sto ce on trebati(LAMP server, mail server+clienti+rad s vise domena, mysql administracija, lako uredjivanje php-a i mysql-a) ima u virtualmin/webmin… tko je ikad koristio virtualmin/webmin zna zasto ga preporucujem, a i hetzner ga preporucuje, moze se i virtualmin kupiti, ali nema potrebe jer i bespla verzija sve nudi…

njega ce masina izaci daleko jeftinije od cijene koji bi platio za cpanel…

A da li je pola gige rama dovoljno za server?

[quote=“zerocoolos”]nije da će s tim nešto dobiti… centos da, ali baciti 30eura jos na cpanel je previse, vecinu toga sto moze cpanel moze i virtualmin/webmin, ili bolje da kazem, sve sto ce on trebati(LAMP server, mail server+clienti+rad s vise domena, mysql administracija, lako uredjivanje php-a i mysql-a) ima u virtualmin/webmin… tko je ikad koristio virtualmin/webmin zna zasto ga preporucujem, a i hetzner ga preporucuje, moze se i virtualmin kupiti, ali nema potrebe jer i bespla verzija sve nudi…

njega ce masina izaci daleko jeftinije od cijene koji bi platio za cpanel…[/quote]
Slažem se, ali za rad sa Webmin/virtualminom ti treba podosta iskustva i znanja o Linux OSu, dok je kod CPanela malo drukčija situacija. Iako za neko naprednije korištenje CPanela trebaš također i znanja i iskustva iz Navedenog OSa. S obzirom da je čovjek početnik ja mu i dalje preporučujem CPanel.

Za upogonit par stranica sasvim dovoljno.

10000 posjeta dnevno po 5 minuta? :smiley: koliko trebam RAM-a?

namjesti se memcashe i po zelji nginx umjesto apache servera i nema problema…

mislim da se onda ne treba bojati preopterecenja…

[quote=“zerocoolos”]namjesti se memcashe i po zelji nginx umjesto apache servera i nema problema…

mislim da se onda ne treba bojati preopterecenja…[/quote]
U teoriji je jedno, dok je u praksi drugo. Sajt koji sam prodao, incestprice.com je radio sa 4GB rama i ne mogu se sjetiti kojim procesorom. Ram je bio oko 1,2-1,5 i to je ok, ali CUP da ne povjerujes sta smo sve morali raditi da bi server radio optimalno. WP- cache plugin memcahche, nginx, pa svasta nesto i opet se morala voditi paznja na plugine i ostale zajebancije. Nije dovoljno podesiti samo server i to je to, radit ce :slight_smile: E pa vala nece, kod mene na dnevnu posjetu od 6k i preko 130.000 pregleda uvijek je trebalo par dotezanja i server je radio kako treba.

onda ti server nije bio dobro namjesten…

ja sam vrtio godinu i pol, vbulletin forum s 1,3 milijuna postova i 4,8 milijuna prikaza stranice u mjesec dana, da ne govorim da je vb 4 bio i sve to na 2gb rama, ali je setup morao biti specifican:
-web server: nginx (apache nije bio instaliran)
-bez web panela
-mail i mysql server
-fcgi
-memcashe

i opterecenje procesora je bilo izmedju 40-90%… nikad problema…

Koliko sam vidio dobijao sam oko 4ghz procesora za vps server…

nisam koristio nginx i apache zajedno jer tako nije moglo raditi, bilo je presporo…

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja