Kako preko skripte skinuti neku web stranicu

Recimo imam svoj web i trebaju mi podaci sa druge web stranice. Na koji
nacin da kazem svojoj web stranici “odi na tu adresu, pohrani lokalno
kao obican text kojeg cu kasnije tretirati i kreirati sto mi treba” ?

Nesto tipa include ali da ne unutar preglednika nego pohraniti lokalno
na serveru.

Povlačenje druge web stranice sa:
PHP: cURL - Manual
Ili jednostavniji pristup:
PHP: file_get_contents - Manual

I ovo možeš koristi za spremanje:
PHP: file - Manual

[quote=“gorrc”]Povlačenje druge web stranice sa:
PHP: cURL - Manual
Ili jednostavniji pristup:
PHP: file_get_contents - Manual

I ovo možeš koristi za spremanje:
PHP: file - Manual[/quote]

hvala, nasao

Zaso je ovo u ASP.NET forumu?

zato sto se razvija na istom a guglanjem pomognutim pojmovima se
dodje do identicne stvari pa ako kome treba …

[quote=“ninohr”]zato sto se razvija na istom a guglanjem pomognutim pojmovima se
dodje do identicne stvari pa ako kome treba …[/quote]

ma o cemu ti pricas!? Ovo je asp.net tematski forum! Ja ne vidim u ovoj raspravi nista vezano za asp.net!

tako je

Pa mislio je reći ako gore napišeš umjesto PHP curl, ASP CURL te umjesto PHP File, ASP file, dođe ti na isto.
I ako PHP file get content prebaciš u ASP file get content opet ćeš dobiti rezultat.

[quote=“gorrc”]Pa mislio je reći ako gore napišeš umjesto PHP curl, ASP CURL te umjesto PHP File, ASP file, dođe ti na isto.
I ako PHP file get content prebaciš u ASP file get content opet ćeš dobiti rezultat.[/quote]

iis-ovi se znoje, u ms-u strepe kad krene pisati kod a ti dovodis
u pitanje njegovo znanje ? :slight_smile:

[quote=“gorrc”]Pa mislio je reći ako gore napišeš umjesto PHP curl, ASP CURL te umjesto PHP File, ASP file, dođe ti na isto.
I ako PHP file get content prebaciš u ASP file get content opet ćeš dobiti rezultat.[/quote]

to nema nikakvog smisla. Onda bi mogao citati tutorial od Cobola, jer je logika uvijek ista.

Nisam gledao kad sam postao jel u PHP ili ne, tek kasnije vidio ali “slučajno” se pogodilo da je isto rješenje ispalo i za ASP.net.

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja