Kako prenijeti Blog na Google Blogspotu na novog vlasnika?

Imam 4 bloga na Google blogspotu.

Sve je pod jednim accountom. Imam namjeru prodati jedan ili dva vezana bloga (osobi iz Indije, jer su posjetitelji uglavnom odande) pa me zanimaju neke informacije prije nego uopće krenem u taj poduhvat.
Ostale blogove želim zadržati.

1. Kako prenijeti jedan blog u vlasništvo druge osobe koja ima otvoren g-mail na Google.(kakav je postupak)?
  2. Jasno mi je da kasnije moram izbrisati sve što je vezano za Google AdSense, Analytics, Webmaster tools itd, najviše me zanima kako nakon prodaje i prenosa vlasništva, imati pravnu potvrdu da ja nemam više ništa sa dotičnim blogom i budućim objavama na njemu.
  3. Kako bih mogao procijeniti vrijednost bloga?
  4. Koju vrstu novčane transakcije preporučate (kao najsigurniju)?

Ima li netko iskustva?
Molim Vas da se jave samo oni koji su to već radili i mogu malo detaljnije pojasniti ako žele i imaju vremena, nema potrebe nagađati, pretpostavljati i trolati temu.

Hvala svim a koji se jave.
btw: trebao bih uputstva za radnje korak po korak (nadam se da znate na što mislim :slight_smile:

Radio vec. Kada ti plati posaljes mu na gmail pozivnicu koju on prihvatu. Po defaultu nije admin, ali ga ti postavis i onda zajedno sa njim uradis zamjenu adsense, analytic koda ili njemu das da to obavi ako zna kako. Sebe kasnije odjavis sa bloga ili kazes njemu kada misli da mu ne trebas da ukloni tvoj email sa popisa…

1 Like

Hvala ti na javljanju. Iskreno, očekivao sam više stručnjaka “webmajstora” sa iskustvom :slight_smile:

[quote=“komentar, post:2, topic:30684”]
Kada ti plati posaljes mu na gmail pozivnicu koju on prihvatu. Po defaultu nije admin, ali ga ti postavis i onda zajedno sa njim uradis zamjenu adsense,
[/quote]Nije meni problem da on sam zamjeni asdsense i analytics kodove.
Problem je kako njemu dati pristup na blog a da ne vidi ostale blogove.
Pretpostavljam da si mislio na Permission područje u Settings polju gdje trebam dodati njegovu e-mail adresu (Blog authors), jesam li u pravu?
btw: Kako poslati pozivnicu?

Da to je to. Kada ga dodas kao autora u biti mu google posalje pozivnicu koju moze prihvatiti. Bit ce autor samo tog bloga. Ako ti je platio das mu ulogu administratora i to je to… Ne vidi druge blogove.

1 Like

Hvala ti na pomoći prijatelju

Nema problema. Prodao sam ih ja dosta pa znam :slight_smile:

1 Like

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Profit Monkey