Kako preusmjeriti posjetitelje iz Google framea kod pretrage slika - google images

Od prije par dana, vjerojatno nakon nekakvog updatea Google Chrome preglednika, više nije moguce preusmjeriti korisnike (sa tim preglednikom) na svoju stranicu… Ovo nikako nije u redu, pogotovo od strane Googla koji je strog po tom pitanju, jer nema autorska prava na te slike…

S ovim je posjeta na stranicama sa wallpaperima opala za 25-50%…

Ima li netko ideju kako ovo zaobići? Ja sam pokušao preusmjeriti sa PHPom, te na više načina sa javascriptom, i u pozadini se preusmjeri, ali i dalje se ne mogu riješiti Googlovog framea (za korisnike Chrome preglednika)… Ima li netko još bilo kakvu ideju? :slight_smile:

Nitko nema ideju što još pokušati?

Do sad sam pokušao:

if (top.location != self.location) top.location = self.location;
// ovo je do sada radilo (prije updatea) na svim preglednicima

i ovo:

if (parent.frames.length > 0) parent.location.href = location.href;

Onda sam preko cpanela uključio “HotLink protection”, ali u tom slučaju google mudro prikaže minijaturu slike koju ima na spremljenu na svojim serverima…

Pokušao sam čak i (header) redirect i refresh sa PHP-om… :zub: (u pozadini se vidi neprestano učitavanje stranice, ali iframe i dalje stoji).

Postoji li nekakav hack/tweak ili nešto treće što pali samo u Chrome pregledniku?

Ako na stranicu stavim:

document.write(self.location);

i onda otvorim sliku preko google images, lijepo se ispiše lokacija slike u pozadini, ali ako se otvori u Chromeu onda se ne ispiše ništa :hmmmmmm:

Ja koristi onu prvu opciju koju si naveo.
Nisam ni primijetio da to više ne radi u Chromeu. :varenizec

<script type="text/javascript">
  if(top != self) top.location.replace(location);
</script>

[quote=“gambo”]Ja koristi onu prvu opciju koju si naveo.
Nisam ni primijetio da to više ne radi u Chromeu. :varenizec[/quote]
Ne bih ni ja primjetio, da se nije desilo nešto ovakvo i to na svim stranicama sa slikama…

Pokušao sam i to… Mislim da će kod Chromea trebati nekakav drugačiji pristup, jer ovakve stvari JS–>iFrame više ne dozvoljava iz sigurnosnih razloga, takve mi ideje trebaju. :slight_smile:

Kako mislis iz sigurnosnih razloga? U vezi cega ovaj script moze biti opasan?

Google prikazuje sadržaj “tvoje” stranice u pozadini - unutar iFrame-a kada korisnik pretražuje slike. I do sada je bilo moguće “umetnuti” javascript kod tako da se korisnik preusmjeri na vlastitu stranicu sa googla… Na taj način se korisnika moglo preusmjeriti bilo gdje!

Izgleda da je Google uvidio pogrešku, (za)sad opet sve radi kako i treba…

Evo jedna rasprava na ovu temu:
http://www.webmasterworld.com/google/4393107.htm

Potvrđujem. Ponovo radi

if (top.location != self.location) top.location = self.location;

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja