Kako prijaviti website koji uzima moje postove

:slight_smile: bio je još jedan takav pa kad je završio sa tužbom teškom 35.000 kn bio je manji od makovog zrna…

2 Likeova

Protiv kopiranja sam da se razumijemo odmah.

Tko to baš me zanima i na kojem sudu? Znam osobno par ljudi koji se povlače po sudu već godinama i nikom ništa.

Skinu se tekstovi i slike i boli ih briga (naravno nebi trebalo tako biti) kod nas na balkanu je sve moguće.

Uzeli su fotku za lokalne novine bez pitanja. Da su pitali rekao bih može, potpišite me i ok… Ništa od toga. Fotku su uzeli, rezali, umanjili, skinuli kvalitetu, dakle sve što nisu smjeli. Spasilo ih je to što je firma otišla u stečaj po kratkom postupku. Da nije, nema natezanja po sudu. U roku mjesec dana imao bih lovu na računu.
Btw, član sam Zbora Fotoreportera Hrvatske, a naš član je i Igor Nobilo, majstor fotografije, slobodni fotograf i sudski vještak za fotografiju.
http://www.fotoreporteri.hr/index.asp
i
Odvjetnički ured
Poldan - Gatara - Dizdarević - Vižintin - Komorski

Ured Rijeka:
Croatia, 51000 Rijeka, Jadranski trg 4/II
e-mail: [email protected]
tel: +385 (0) 51 34 56 80
fax: +385 (0) 51 21 45 58

Ured Zagreb:
Croatia, 10000 Zagreb, Ulica grada Mainza 11
tel: +385 (0) 1 555 08 50
fax: +385 (0) 1 555 08 55

I nikad se nećeš naplatiti oni će otvoriti drugu firmu (na drugo ime) ako već i nisu i tako u krug.

Nisu ništa otvorili novo jer je nisu zatvorili zbog mene… Ljudi su po burzi, neki su uspjeli naći novi posao. Novine su propale, a nove nisu pokrenute. Ako imate problema obratite se Odvjetničkom uredu i gledajte kako to oni rješavaju…

1 Like

Ajde ovako, pitaj tog Igora slijedeće :

  • Izbrišem sliku, i nema šanse da dokažeš da je to ikad bilo na mom serveru.
  • Dokazat ću za sve tvoje “dokaze” da su urađeni npr u “PSu” jer je VIŠE NEGO VRLO MOGUĆE, i da je tekst koji sam “kao kopirao” od tebe, ustvari napisao moj pradjed, znači donijet ću dokaze na sud, koje će ne znam koji vještak potvrditi 100% tačnim.

Šta vi meni možete? Veliko ništa, šta više dobio bi vas na sudu, da mi isplatite i još dodao milion stvari, uz to doveo i 200 svjedoka ako treba da ste me vani maltretirali, prijetili, udarali i za sve bi dostavio dokaze, za što bi me dobro isplatili na kraju. Čak bi vaši otisci bili na mom licu, i tijelu.

Nista samo svjesni koliko daleko bi mogao da idem s tim stvarima ako hoću. Mogao bi od vas napraviti takve lopove, da bi svi mediji prenijeli to, te bi gubili licence, poslove. Čisto jer mogu, imam na raspolaganju takvu “moć-znanje”…


Te stvari je vrlo vrlo vrlo teško dokazati, i to je ispravljanje krive Drine, što nikad niko nije uradio, niti će uraditi. Te jednostavno neću da se raspravljam s ljudima oko toga. Bio sam na tome milion puta. Sve se da izmanipulisati.


Ne kažem da je “ok” i ne podržavam takve ljude, koji koriste sve od drugih. I sam što me interesuje na drugim stranicama kontaktiram autora/vlasnika ili nekoga ovlaštenog da li mogu koristiti, većinom fotografije. Tekst nikada ne kopiram, odnosno jedino što uradim jeste nekada da se kritički osvrnem na tekst koji je neko drugi napisao, što ne smatram istinom, pa napišem neku objavu za isti.


Isto čovjeka pitaj kako bi trebala da izgleda fotografija koja je zaštićena autorskim pravima, pa slušaj šta će ti odgovoriti. Osim toga što MORA imati ime, prezime autora, agencije, datum, te copyright notice. Svi oni koji to ne stave, znači da hoće da zarade novac na istoj, te je postave online, da bi drugi nasjeli, a oni zaradili. Sve su to prevare na kojima ljudi zarađuju ogroman novac vani i TAKVE ljude ne podržavam, odnosno dušu bi im izvadio na sudu.

1 Like

S obzirom da imaš sve podatke gore, pitaj ga sam. Gospodin će ti rado pojasniti i odgovoriti na sva tvoja pitanja.
Moraš biti malo manje arogantan i obnoviti svoje znanje iz informatike. Naime, ta fotka, pretpostavimo, je bila na tvom računalu, a čak i kad je izbrišeš ili obrišeš podaci se mogu skinuti, osim ako ne obrišeš disk na način koji neću ovdje opisivati.
Fotografija također ima podatke kada je snimljena i gdje, u koliko sati, a mogu joj se dodati i GPS podaci, dakle original je kod mene, tako da tvojih 200 svjedoka mogu samo uzeti dnevnicu od tebe…
Kako god okreneš izgubio si… :slight_smile:

4 Likeova

Uf nakon toliko godina pritjera me netko da se ponovno prijavim (cudim se sam sebi da se lozinke sjecam :-))
Mozes brisati sa srevera koliko hoces, ali http://archive.org/web/ ne oprasta.
Za ovog arogantnog One-a. decko dragi ostavi se glupih filmova i primi se malo citanja. Informatika je danas dovoljno daleko dospjela da svatko moze dokazati svoje vlasnistvo.
Zato samo advokat. Sve pare koje na taj nacin dobijem, poklanjam onima koji trebaju.
Tako da meni nije drago sta me kradu, ali ipak na kraju ima netko tko se veseli…
Nebi vjerovao kakav ucinak ima samo jedno pismo od advokata. Nismo jos o tuzbi niti pricali.
Meni je jako interesantno citati mailove i pisma izvinjenja kada doleti poziv od avokata. Zato pamet u glavu. i ne bahati se One…

5 Likeova

Ja napravim Print Screen kod javnog biljeznika a ti kasnije mozes i server zapaliti da unistis dokaze.
Sve moje fotke registriram ovdje http://www.autorski-registar.com/
kosta, ali se isplati kad naletis na pametnjakovice.

Meni je jedna stranica kopirala 9 clanaka, cijeli sadrzaj od rijeci do rijeci, cak su i naslov isti pustili. I uzeli su mi nekih 20-30 slika koje sam ja slikala i editirala. Prestrasno. Poslala sam im mail na 5 adresa koje imaju, nijedna ne radi. Nakraju sam im poslala na fejs al nisu ni odg ni maknuli sadrzaj. I prijavila sam ih Googleu pa se nadam da ce barem blokirat kopirani sadrzaj na Googleu.

treba da pises njihovom hosting provajderu, onda ce da sklone ili ce im oni ugasiti hosting…

Dobra ideja, probat cu. Samo ne znam dal ce htjet posto tako gube kupca :smile:

To sigurno radi, provjereno. Hosting kompanije takve prijave shvataju jako ozbiljno…

Kako koja. Ja sam prijavio pa su se ispričali i rekli da ništa ne mogu…

kojoj hosting kompaniji si pisao?

Hosting firma neće ništa poduzimat dok ne ispuniš copyright infringement formular sa hrpom podataka i dokazima da je nešto uopče tvoje.

Evo, poslala sam copyright infringment formular njihovom hosting provideru pa ćemo vidjet dal će nešto poduzet.

Sve zavisi ko pise hosting firmi, ako je to neki anonimus onda nista ali ako je to neko poznatiji onda je to druga prica.

Ako taj ima cloudflare name servere onda mu niko nista ne moze

Hello Mr xxx,

Thank you for your e-mail.

I have contacted the holder of the domain name ‘domena.com’ regarding this situation.

To date I have not received a response to this request for resolution.

Unfortunately, we do not provide the hosting service for this domain name and cannot control the website content, I have had a look at the A records for the domain name via a dig search and the IP address that the site is pointing to appears to be with Hetzner Online AG.

Also, while the domain name is using whois privacy on the public whois service, if you were to e-mail the Registrant e-mail address, your message will reach the domain holder.

If you have any further queries, please feel free to contact us.

Kind regards

Pisao sam Instra Corporation Pty. Ltd. a oni su kontaktirali hostinga koji im nikada nije odgovorio.

trebao si ti direktno njima da pises, kao sto gore iznad pomenu @Opica

oni su jedni od onih koji ovakve prijave shvataju vrlo ozbiljno, samo mora da se ispuni taj formular… ako su ih (ta resseller companija) kontaktirali za ovo putem emaila, nije ni cudo da im nisu odgovorili nazad…

1 Like