Kako priključiti 2 tipkovnice na 1 PC

Zanima me može li se priključiti 2 tipkovnice na 1 PC … imam 2 PS/2 utora … jedan mi je zauzel trenutna tipkovnice, a utor od misa mi je slobodan…smijem li u taj utor ukljuciti drugu tipkovnicu…?

ne, možeš drugu prek USB-a, što će ti to?

Igram s prijateljem guitar hero…pa smo mislili priključit 2 tipkovnice…on bi bio gitara, a ja bubnjevi…nemamo tipkovnicu koja ima usb…

70-80kn košta, morat će te to skupit :smiley: druga opcija je da kupite pretvarač, ps/2 u USB, to bi trebalo biti nekih 15-20kn…

@KRECKO
A kak si si to ti zamislio da funkcioniraju dve tastature?!

Mozete vi nih i pet prikljuciti, vjerojatno ce i sistem sve prepoznati, ali moci cete koristiti samo jednu istovremeno. Moguci se i cesci padovi sistema…

Postoje neki switchevi ali i oni dozvoljavaju samo upotrebu jedne tastaure istovremeno, ali barem nije potrebno ici u sistem i mjenjati u tastaturu uz panelu .

Jedino sta si MOZDA mogu zamisliti da kad spojite obje tastature da svaki koristi druge gumbe, znaci jedan koristi npr w-e-r-t- za kretanje drugi pak s-d-f-g

Mozes ukljucit i dva misa, ali vidices samo jednu strelicu.

Za tipkovnice neznam (iako imam sa strane rezervnu), ali sam probao dva miša svojevremeno (ps2 i usb) i kursor se zanimljivo ponaša kod micanja oba miša istovremeno.

@tom971, nisam ja KRECKO :smiley: a tipkovnice će se ponašat kao da je 1, ne znam za taj program, ali pretpostavljam da dozvoljava da igraju dvoje odjednom, pa na različitim tipkama, znam da je tako bilo prije i za neke stare igre da su igrali dvojica istovremeno na jednoj tipkovnici pa bi bile različite tipke za jednog, različite za drugog…

:smije:

:smije:

bio je davno i neki proizvod “Super Krečko” …:smije:

ja sam sa frendovima igrao rugal trip igricu.Pa posto smo smetali jedan drugome,spoio sam dvije tipkovnice u jednu tako da sam obe spoio na isti konektor.