Kako promijeniti WP postavke

Pozdrav, zna li netko kako u Wordpress-u promijeniti postavke tako da najveća fotka koja se unosi bude barem 800x600px…? Naime tema nudi samo unos fotki do 300x225px… Thnx.

Pa ides u Postavke ili Setings i idea na Media link…tu se poigraj sa postavkama velicina…

Hvala na odgovoru. Riješio sam problem. Naime, tek kad postavim sliku 800x600px on to i pokaže… Stupid tema, ali ok… Još dva pitanja:

  1. Radio sam redizajn pa me interesira kako se riješiti onoga /redizajn u nastavku da ostane čista domena? Imao sam to zapisano, ali sam mijenjao komp i sad nemam pojma gdje taj zapis…
  2. Može li se i kako raditi copy/paste stranice jer moram sve isto uraditi ali na engleskom?

Ti si sada uradio 301 redirect na domena.com/redizajn ?

Pretpostavljam da trebaš pustiti 3-4 mjeseca, pa onda uraditi 301 na domena.com

Postoji način, ali sam zaboravio. Ostalo u sjećanju u tragovima… :slight_smile: Nema redirecta, sadašnji sadržaj je u Wordpress-u, a stari je rađen u html… Stare stranice su i sada gore.

Malo precizniji budi, lakše ti netko pomogne.
Kako nema redirekta? Jesi li sve c/p iz starog HTML u WP? Stare stranice su gore? Na serveru ili u WPu?

Kako si sada uradio domena.com na domena.com/redizajn ?

Nisam radio redirect… Stari web site je rađen u html-u i nema veze sa novim koji je rađen u WP-u. Ništa nije c/p …Dakle, ja se trebam riješiti ono “redizajn” u nastavku , obrisati staru index.hml stranicu da bi nova stranica postala glavna domena nesto.com
Zamjena stare stranice sa novom… Domena ista. Već sam to radio, ali ne mogu pronaći zapis koji sam spremio. Nešto na početku coda…

Evo, nađoh, ali ne znam što treba uraditi da nešto ne srušim… Code je na početku u .htaccess i tu je taj nastavak u domeni /redizajn…

BEGIN WordPress

RewriteEngine On RewriteBase /redizajn/ RewriteRule ^index\.php$ - [L] RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d RewriteRule . /redizajn/index.php [L]

END WordPress

Budi ti pametan… Sad dobijem na e-mail ovu poruku, ali ne znam što s njom.
"Redirekciju možete napraviti u wordpressu kroz Settings -> General i primjer je u prilogu maila."
I ovo…
Wordpress address (URL) http://yoursite.com/mywp
Site address (URL) http://yoursite.com

Gdje je točno Settings i General?

Thnx, idem probati… :like:

Još jedno pitanje prije nego sve sjebem… Trebam li obrisati postojeću index stranicu?

Probaj je preimenovati, ili uradi backup. Mislim da bi ti mogao zatrebati.