Kako pronaći izgubljeni mobitel?

Pozdrav ekipa…

Kako pronaci izgubljeni mob koji je trenutno ukraden bez sim kartice i odjavljena sa gmaila i ostalih appova a imam o mobu njegov id , isdn, mac, imei

Mislim da tesko.

Jel isao prijaviti policiji? Nisam siguran, ali moguce da oni mogu vidjeti ako se ukradeni mobitel opet upali, samo je pitanje dal ce ih bit briga, pogotovo ako je jeftiniji mobitel.

Samsung S4… Ha ono nevjerujem da ce se tu ista moc sredit :smiley:

malo veze u policiji i moze se sve naci…meni su nasli iphone 4, izgubio sam ga pre mesec dana u kafani (pijan) :slight_smile: i pre par dana me zvali da ga uzmem iz supa!

trebaš prijaviti policiji, i trebaš im dati mac i imei adresu jer mogu preko toga pronaći mobitel.
naravno trebaš imati dokaze da je bio to tvoj mobitel ( račun ili sl.)
nakon toga policija daje nalog operatorima i sljedeći put kada se mobitel upali i spoji na neku mrežu mogu ga locirati.

e sada znam slučajeve gdje su tek nakon godina dana pronašli mobitel, a nekima nakon par mjeseci .

Kolko ja znam policija ne pokreće nikakav postupak ispod 2000kn.
Može napisati zapisnik i to je to. Di bi oni došli da idu tražiti svaki izgubljeni ili ukradeni mobitel.
Ionako imaju problema s ljudstvom.

Osim toga mob je izgubljen a ne ukraden. Policija se sa tim ne bavi.

Također, ako se ne varam zakon štiti “pronalazače”, mislim da osoba koja pronađe nešto ima
zakonsko pravo na određeni postotak.

da, to je istina. ispod 2000kn više ne trzaju na murji :smiley:

Zato je danas sranje kupovat telefone preko njuskala, nikad se nezna odakle ti telefoni. Pricao mi je kolega svojevremeno prije par godina kako je u Varazdinu kupio telefon u jednom servisu. Radilo se o iPhone 4 … i nakon jedno 2 tjedna pokucala mu policija na vrata i odveli ga na razgovor. Ispred njega su stavili brdo papira sve prepiske njegovih razgovora, SMS-ova i drugog buduci da su mislili da je on ukrao telefon. Na kraju je kolega ostao i bez telefona i bez love … jer mu je ovaj iz servisa rekao da je i on kupio tako … i pojeo vuk magarca. Preporuka je da skuplje telefone ne kupujete bez racuna i papira … jer moze biti svakako zajeb.