Kako provjeriti poziciju na googleu?

Znači zanima me kako da provjerim svoju poziciju za neku riječ na google hr? Probao sam preko proxy-a, ali mi ne želi učitati google, pa me zanima dali postoji koji drugi način? Također kada probam bez proxy-a sam 4 za riječ kako zavesti, a to mi je malo čudno, jer mislim da je to zbog povijesti pretraživanja (puno puta sam bio na toj stranici pa je zato među prvima).

Po ovome:
http://www.pravastvar.com/google/
i po ovome:
https://adwords.google.com/d/AdPreview/?__u=1000000000&__c=1000000000
si peti.

Aha, znači po tome ubuduće gledam? Hvala :slight_smile:

Ja licno gledam gde god stignem na drugim kompovima kljucne reci koje sam optimizovao na google za svoj sajt.Ili kod sebe kuci ispraznim cookies u web browserima pa proveravam.Takodje predlazem i sajt Seo optimizacija - Besplatan kurs SEO optimizacije sajta , samo se moras registrovati ali ima dosta korisnih alatki za optimizaciju.
Nadam se da sam pomogao!

već tjedan dana pratim rezultate jedne svoje nove stranice na preko
https://adwords.google.com/d/AdPreview/?__u=1000000000&__c=1000000000

jucer je sve bilo ok, a onda sam danas ujutro dobio na tabletu da sam 2. a na kompjuteru da sam 9.

razlog tome netko možda zna? sve je isto unešeno kaj se tražilice, jezika i uređaja tiće.

EDIT:
sada sam pogledao na mobitelu, tamo sam bio negdje 13 i sada mi pokazuje da sam 4.

EDIT-2:
sada pogledao i na IE kojeg ne koristim, tamo mi pokazuje 9. mjesto. Odnosno rezultate na kompjuteru.

sada mi je cura na kompu s faksa provjerila kada upise tam u trazilicu ispadam 6., a kada upiše u adwords sam na 4. stranici 1.pozicija

Dali je moguće da google ukloni moj sajt sa tražilica, zbog malo soft erotike?

proguglaj bilo koji pojam i reci gdje si naisao na dobro pozicioniran “blog web”.
Kupi domenu i hosting, i prebaci i redirekcioniraj sadrzaj na novu domenu…

Znaci imate ovako;

Geolokaciju usera, datacentre, browser type i cookie podatke.
Sve od navedenog utjece na prikaz ranga.

Rang stranice A moze biti visi ili nizi za UK usera nego za US usera.
Rang stranice B moze biti visi ili nizi kad se podaci povuku s EU datacentara nego Australskih.
Rang stranice C moze biti drugaciji za svaki browser (to mi nije bas jasno, a i devijacije su manje, pa svejedno u biti)
Rang stranice D moze varirati za usera koji je logiran u google ili ima cookies enabled (to je itak defolt) i cesto koristi isti browser.

Prva i druga stavka su vezane, i ticu se u biti dohvacanja rezultata. Kad imas miljon servera, caching i periodicni updatei su bitni za stabilnost i tako taj neki fazovit update po raznim DCima moze biti uzrocnik razlike u pozicijama.

C i D su malo cookie/session specific i to su neke guglove igrarije koje bi trebale u biti pomoci userima. To vise pricam iz iskustva i tak stvari koje sam primjetio nego na kakvim podacima od gugla.

Sigurno je i to da sajtu treba vremena da se poravnaju pozicije po svim google-ovima, ako do toga ikad i dode uopce, buduci da su svi ovi faktori uvijek u igri.