Kako registrovati .uk domen?

Da li postoji neki nacin da registrujem .uk domen ako nisam njihov drzavljanin?

odes na namecheap i registrujes

Probao sam ,izbacuje mi neku gresku

ja sam ovdje registrirao uk i co.uk, 123-reg.co.uk

60 kn + porez čini mi se

Ne mozes registrovati .uk domenu ako je .co.uk registrovana sa istim imenom…

Možeš, ja imam isti naziv domene na uk i co.uk.

Bila je akcija na 123-reg.co.uk gdje ako kupiš co.uk domenu ili uk oni ti daju besplatno još jednu uk ili co uk. Pa sam tako morao kupit sa istim imenom da dobijem besplatno.

Mozes naravno ako si ti vlasnik domene sa istim nazivom .co.uk, u suprotnom ne mozes.

Zar nije zabranjeno kupiti Uk domenu odnosno da moras imati firmu ili biti njihov drzavljanin,tako nesto

@dr3am Aha, nisam to znao.

Obavio sam razgovor sa supportom 123-reg.co.uk ne treba imati firmu ni da ste državljani UK. Svak može registrovati domenu .uk.

1 Like

Još jedna dopuna. Kad sam hteo kupiti .uk domen kod namecheap u razgovoru sa njihovim supportom rečeno je da se mora imati:
.UK postal address ﴾address located in Great Britain ﴾GB﴿, Guernsey ﴾GG﴿, Jersey ﴾JE﴿ or Isle of Man ﴾IM﴿﴿ is a must for it.
Zbog mogućih komplikacija jedni kažu tako, a drugi ovako odlučio sam ići na standarde: com, net, info i sl.
Vi sami odlučite, šta ćete uraditi :grinning:.

Moze se kupiti ali ne i koristiti :slight_smile: tako sam i sam izvisio na godaddyu koji prodaje recimo njemacke de. domene ali kad se pokusa koristiti onda traze podatke firme u njemackoj ili da ste njemacki drzavljanin…porezni broj,iskreno nemogu se vise sjetiti sto sve ali uglavnom budu vam prodali al ne i dali koristit :grin: … lopovi,umjesto da prvo traze dokaz oni prodaju pa tek onda traze podatke

Eto malo je falilo da se zeznem. Nije neki novac, nego bude ti krivo + izgubljeno vreme.
Podelio sam svoje iskustvo, a eto i ti si za de domenu još dodao, pa za ubuduće nekome će valjda koristiti :wink:

1 Like