Kako restore backup na novi accunt?

Pozdrav svima,

uglavnom imao sam stranicu na na jednom serveru i imao sam nekih problema, nisam se mogao spojiti na ftp, a u control panelu pod files su mi nestali svi podaci. Odlučili smo izbrisati stari account i sve sa servera i dobio sam novi account za staru domenu.
Sad me zanima kako da napravim restore backup, prije tog problema napravio sam full backup stranice i posebno backup za sve baze podataka od foruma i joomle.
Koristim direct admin control panel. Di bi trebao uplodat full backup a di baze podataka ili su i one u tom fullbackupu?

Lijep pozdrav

[quote=“davorin85”]Pozdrav svima,

uglavnom imao sam stranicu na na jednom serveru i imao sam nekih problema, nisam se mogao spojiti na ftp, a u control panelu pod files su mi nestali svi podaci. Odlučili smo izbrisati stari account i sve sa servera i dobio sam novi account za staru domenu.
Sad me zanima kako da napravim restore backup, prije tog problema napravio sam full backup stranice i posebno backup za sve baze podataka od foruma i joomle.
Koristim direct admin control panel. Di bi trebao uplodat full backup a di baze podataka ili su i one u tom fullbackupu?

Lijep pozdrav[/quote]

Kroz SSH možeš vratiti full backup, ili pak unzipat na desktop, otvoriti Total Commander, spojit se na server,public html, i uplodat sve iz public html foldera (koji se nalazi u full backupu) i na kraju kroz phpmyadmin vratiti bazu…No s ovim drugim postupkom nećeš vratiti emailove i sl. tako da je prvi način puno bolji. :slight_smile:

Uglavnom extractao sam full backup na destkop i izbacilo mi je dva file backup i domains i sad sam to samo prebacio na flashfxp pa cemo vidit sta ce bit kad zavrsi?

Kako da ubacim baze ako nemogu uci u phpmyadmin…nije mi isti pasword ko za ftp?

prije su me baze podataka pocinjale sa davorin_baza1 a sad mi je nick davor_baza1
da li je to u redu?

Skužio sam, treba prvo napravit novu bazu i stavit pasword u panelu pa zatim u phpmyadmin, što ako mi account više nije isti time i naziv baza?

Nema veze ako ispravno uvezeš databazu i u config.php nariktaš nove opcije tj. podatke.

uglavnom full backup sam extractao na destkop i dobio dva fajla backup i domains, zatim sam otvorio flashfxp

i ubacio folder backup, to mi je jedno sat vremena uplodalo i vidio sam da je prebacilo sve isto što se nalazi u folderu domains tako da folder domains nisam ni ubacivao unutra iako piše da on ima duplo više mb, pa mi to malo čudno, uglavnom sada sam napravio u control panelu novu bazu ali više nije isto ime ko prije jer mi je drugaciji accaunt…a ostale dvije baze sto sam imao za druga 2 foruma ni neznam vise njihov user name nego samo naziv baze, da li u tom fajlu config.php mogu vidjeti user name tih dviju baza i gdje se on nalazi, zahvaljujem vam unaprijed na odgovoru

Lijep pozdrav

[quote=“davorin85”]uglavnom full backup sam extractao na destkop i dobio dva fajla backup i domains, zatim sam otvorio flashfxp

i ubacio folder backup, to mi je jedno sat vremena uplodalo i vidio sam da je prebacilo sve isto što se nalazi u folderu domains tako da folder domains nisam ni ubacivao unutra iako piše da on ima duplo više mb, pa mi to malo čudno, uglavnom sada sam napravio u control panelu novu bazu ali više nije isto ime ko prije jer mi je drugaciji accaunt…a ostale dvije baze sto sam imao za druga 2 foruma ni neznam vise njihov user name nego samo naziv baze, da li u tom fajlu config.php mogu vidjeti user name tih dviju baza i gdje se on nalazi, zahvaljujem vam unaprijed na odgovoru

Lijep pozdrav[/quote]

U config.php možeš vidjeti pdatke od databaze.

A di se nalazi taj config.php nemogu ga nac.

našao sam te fajlove tamo di su baze… pise ime baze i conf, jel to to, izmjenio sam unutra user name i ime baze i sad od svake baze imam dump.log…da li i to treba promjenit ime fajla… i kako promjenit od baze.sql?

poz

Dajte ljudi šta nitko nezna? jako mi je hitno :frowning:

Sorry na čekanju, imamo svojeg posla preko glave :slight_smile:

Napravi novu bazu, uvezeš staru,izmjeniš u config.php podatke i spremiš i to je to…

Ako i dalje nebudeš znao, kupi kod nas hosting i mi ćemo ti to srediti. :wink:

ili daj nekome da ti to napravi za 5 minuta i miran si :slight_smile:

Uspio sam sve vratiti:cool::cool::cool:

Mi može netko reći zašto mi SquirrelMail stari više ne radi, da li se može kako vratiti moram li šta promjeniti ili moram napraviti novi/stari.

Lijep pozdrav, i hvala svima na pomoći.:potboy:

squirrelmail ti vjerojatno radi, ali unutra nemas starih mailova jer nisi vracao full backup nego samo file-ove i bazu a sigurno je da nemas ni kreirane mail accounte na novom hostingu (ako ih nisi kreirao)

[quote=“davorin85”]Uspio sam sve vratiti:cool::cool::cool:

Mi može netko reći zašto mi SquirrelMail stari više ne radi, da li se može kako vratiti moram li šta promjeniti ili moram napraviti novi/stari.

Lijep pozdrav, i hvala svima na pomoći.:potboy:[/quote]

Nema na čemu. Drago nam je da smo ti pomogli. :slight_smile:

Inače ne radimo to po forumima,ali ako negdje gori, možemo pomoć s kojom kantom vode. :wink:

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja