Kako sakriti vlasnika domene?

Da ne ulazimo zasto kako, zanima me gdje je najbolje uzeti hosting i kod kojeg registra, koji privacy, kako bi sto teze se doslo do pravog vlasnika?

Zavisi od koga želiš sakriti informacije. Od osoba si po defaultu sakrivene radi GDPR. A od vlasti ili u slučaju sudskog naloga te neće baš netko štititi

1 Like

Radi se o autorskom pravu koji mi jedan publisher osporava, i zelio bi objaviti pdf za download pa nek se slikaju, al na nacin da ne znaju da sam ja to napravio. Koliko znam ruse zaboli za autorska prava iz zapadnih zemalja.

što se tiče domena dovoljno je da uzmeš whois privacy, skoro svaki ozbiljni domain registar to ima

ako baš želiš zaštitu uzmi domenu na bpw.sc i kupi server na nekom od ovih hostinga

Novogara.com
Privatelayer.com
Netengi.com
koddos.net
2x4.ru
offshorededi.net
undergroundprivate
serverastra.com
Flokinet.is
bpw.sc

1 Like

Hvala puno na odgovoru.

OffshoreDediTM a leading hosting provider of offshore commercial, industrial and residential servers.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam.

hahaha ovi su najjači :smiley:

1 Like

dobro recimo da je promakla greška :smiley:

ja bih prije vjerovao ovome

Ma da, razumijem, imao sam i sam iskustva sa jednim hostingom koji nije sajt ažurirao bukvalno godinama al su rasturali sa uslugom… mada na prvi pogled odbija kad tako nešto vidim, djeluje neozbiljno.

1 Like

Ako želiš baš da budeš anoniman, moraš otići i korak dalje. Danas uopšte nije teško (a ni skupo) kreirati lažni identitet. Ovo nisi čuo od mene… :wink:

Dark web rula 20 puta sa znakovima.

safe domain registar

https://njal.la/

Ovi što su mu pomogli, što bih volio da njihova autorska prava ugrozi pa da čitam ovdje kako kukaju.

nikad ne znaš zašto neko želi da sakrije svoj identitet … recimo ako je pokrenuo neki adult sajt možda ne želi da se njegovi podaci pojavljuju u vezi s tim sajtom … u slučaju dmca 90% hostinga i domain registara sarađuje, dovoljno je da ih kontaktiraš i oni će njega … ako je cloudflare u pitanju kontaktiraj i reći će ti na kojem je hosting provajderu … ako su ozbiljniji slučajevi kršenja autorskih prava 99% provajdera sarađuje … ako ne sarađuju uzmeš server na novogari, nađeš ip servera u mx zapisima i dosaš mu server i eto

Razlog je naveo, 20 znakova:

1 Like

Prebacis na cloudflare registrar i imas potpunu zastitu u svakom pogledu

nema brate nikakve zaštite, ako dođe do suda i cloudflare mora dati podatke … jedino što cloudflare neće ugasiti domene manjih i srednjih dmca sajtova, samo kažu obratite se hosting provajderu … ali to i namecheap radi

namecheap je suspendovao domene openloadu, cloudflare je izbacio gounlimited iz cdna … i još par heavy dmca sajtova

ako ste negdje upisali svoje ime i platili svojom karticom ili paypalom i mislite da ste sigurni, vjerujte da niste

ako dođe do suda, svi sve moraju dati

jedina opcija je sve plaćati bitcoinom i uzimati bulletproof servere i domene gdje ne morate navoditi podatke … ili gdje možete lažna imena pisati … ali onda se s druge strane javlja pitanje monetizacije i mreža koje isplaćuju preko bitcoina … ne znam koja ozbiljna advertising mreža isplaćuje velike sume novca preko bitcoina a da pri tome ne zahtjeva potvrdu identiteta

to nijedna ozbiljna mreža ne može raditi, prvo zbog banaka a onda zbog njihovih lokalnih regulativa

dakle manite se ćorava posla, razvijajte adsense i amazon sajtove

1 Like

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja