Kako saznati koliko posjeta saljem na druge web stranice?

Stovani,

Interesuje me alat, ili program preko kojeg bi generirao baner i na taj nacin mogao da imam uvid koliko sam posjeta poslao na neki web site, za google doubleclick treba da imam registrovan adsense nalog, sad me interesuje postoji li neki drugi mjerodavan alat a da je free.?

Google Analytics ? …

Mene interesuje koliko je puta kliknuto na necij baner i da imam uvid u te stvari :slight_smile: kad prodajem nekom reklamu i slicno, jer obicno to firme zele.

Napravis skripticu na koju prvo odvede klik sa banera, tu broji klik, pa onda redirektuje na sajt gde treba da vodi.

Ili potraži neku već gotovu skriptu koja broji klikove na bannere i ima “member area” tako da i korisnici mogu pratiti koliko je puta kliknuto na njihove bannere. Ja sam jednom davno davno koristio takvu free skriptu i radila je odlično. Nemam pojma ni koja je ni gdje se može naći.

Za google analytics na link staviš ovo onclick="_gaq.push(['_trackEvent', 'External links', 'Visited', 'http://www.vanjskadomena.com'])" i u analyticsu možeš vidjeti koliko puta je kliknuto na vanjski link.