Kako se natjerate da radite?

Ma teško da postoji čarobna formula. Da nam je frižder prazan, mislim da nam ne bi trebala motivacija. Čudne su ove ljudske glave, to vidimo i po temama na forumu :smiley:

Meni je dovoljno da samo otvorim neki projekat, i nakon nekoliko minuta rada na njemu, dobijem i motivaciju i ideje za naredna dva-tri sata.

Kod mene je problem što se ne mogu natjerati da otvorim program. Više vremena provedem istražujući kako unaprijediti taj projekat, nego što radim na njemu :sweat_smile: Na sve to dodaj brojne dokumentarce, Formulu 1, NBA i igrice. I evo me sad tu, gdje kukam :smiley:

3 Likeova

Baš otvorih topic da napišem: ‘‘Ma nismo mi gladni bili.’’ … i vidim da si me preduhitrio, a to je živa istina, sva mudrost… manje više znam da je svima priča slična, uvijek smo imali neko zaleđe, neku sigurnost… a trebalo je da nas se izbaci na ulicu bez kučeta, mačeta i doručka… pa da vidiš kad bi nam se probudio onaj survivor instinkt, samo da vidiš… ovako smo svi imali plan b, koji i nije neki plan, ali eto, zadovoljili smo se malim. Iako, nije kasno :frowning_man: :man_shrugging:

1 Like

Radiš ono što voliš, vrlo jednostavno.

Gdje sam napisao da ne radim? To što svako od ovih današnjih life-coach guru-a govori: “radi što voliš, pa ti to nikada neće biti posao”, je jedna velika glupost za mene.

1 Like

imam planova više nego dana, imam konca mnogo manje nego rana hahahhaa

svašta planiram, ali ništa ne realizujem … sve zapisujem u notepad fajl hahahah biće bolje

1 Like

Kakva je to otrcana glupost :smiley:

Nikako - zivim od stare “slave”

Ili radis sto volis ili radis nesto zbog love ili radis nesto jer nemas izbora.

Za 3. tocku ima vise faktora i uglavnom su ljudi sami krivi.

godinama me to mucilo pa sam jednostavno - odustao. zadnjih par godina ne radim nista na webu nakon valjda 15-ak godina.

u biti dosta me hebe i ovaj offline posao ali sta je tu je.

inace padalo mi je na pamet, a mozda zbilja to je i dobra ideja, zakupiti mjesto u onim kolektivnim uredima (ne mogu se sjetiti kak se to zove), jer jednostavno je drugacije kad se ujutro ustanes, spremis i odes na posao, nego kad se ustanes pa ovo, ono, malo ovako, malo onako pa na kraju nista.

Moguce da cu to probati kad ponovo krenem

a da, odustao sam jer sam na zadnje 2-3 ideje potrosio valjda po cca 1k eura i onda jednostavno stao prije pravog pocetka. Tu sam definitivno vidio da to vise nema smisla.

Prvo u glavi kvalitetno razjasniti zašto vam treba novac. Jer novac sam po sebi nije motiv.

Kada ćete točno znati što želite sa novcem, i ako će vam taj motiv predstavljat istu radost kao “sex” ili “hrana” onda ćete bome smatrati važnim to i postići…i od tuda će doć motivacija. (Naravno, pored motivacije treba imati i plan rada)

Osim toga, seksualna energija je najjača kreacijska energija u svemiru, pa ako ju izbacujete iz sebe “za badava” onda naravno da nemate za ništa volju. Probajte bez orgazma samo 30 dana … i vidjet ćete da će u vama biti energije i za “pomaknut zvijezde”. :wink:

I još k tome bi bilo odlično pronaći put do ostvarenja toga motiva koji vam također pričinjava radost … i jedini problem nakon toga će vam biti što ćete samo “raditi” … i zanemariti sve ostalo.

Jer ako vam rad postane najveća radost… i još ako vas voditi ka cilju koji vam također predstavlja drugu najveću radost… postavlja ss realno pitanje kako u tim uvjetima, ne raditi? (Tj. kako smoći snage i pobrinut se za ispravnu prehranu, tjelovježbu, san i socijalne odnose) :wink:

koje nebuloze hahaahahaah

2 Likeova

Ne znam baš da su nebuloze. Probao si pa znaš?
Ja sam to “slučajno” otkrio … ajmo reći da mi je “neki glas” iznutra šapnuo da probam… ja probao…život mi je toliko uznapredovao samo radi toga…

… nakon toga sam skuzio da nisam otkrio ništa novo, nego da postoji dosta ljudi koji to prakticira, da se izguglati pod pojmom “no fap” … ili u religijskoj domeni bi to bio “celibat”.

(P.S. nemoj mislit da će ti radi tog pofalit seksa…baš suprotno, sve će otići na novi level.)

Meni je tužna spoznaja što ovako neke sitnice dijele ljude od puno boljeg života… a to se nigdje ne podučava. Škole su mrtve za prava znanja. I onda još tužnije kad podijeliš s ljudima nešto što iskustvom znaš da radi … i onda ljudi koji nisu probali kažu da ne radi. :slight_smile:

A što ćeš … svakome po zasluzi…a mooooožda i ne djeluje na sve jednako.

P.S. nisam siguran jel isto vrijedi i za Ž spol.

1 Like

javljam za 30 dana …

Aee tako se istraživački pristupa. Sjećam se i zadnji puta prije par godina da si bio zainteresiran… no nisi našao motivacije dovoljno.

Pronađi je, isplatit će ti se. :smiley:

P.S. nemoj doslovice očekivati da ćeš pomaknut zvijezdu prvih 30 dana… ali obrati pozornost na svoju energiju… volju, samopuzdanje, razigranost, konstantnu seksualnu uzbuđenost koja će te gurati u vatru di prije nebi išao… itd. :slight_smile:

Nakon što poklekneš (što je ok ako prođe barem 30 dana) … obrati onda opet pozornost u prvih par dana na istu spomenutu energiju. Primjetit ćeš da te pola nakon orgazma nema. I to nekoliko dana. (Kao down faza nakon drogiranja, što je u jednu ruku slično. Velika emocionalna žrtva radi kratkotrajnog super iskustva) Onda razmisli što činiš svom potencijalu ako se svakodnevno rasipaš s tom energijom … iz ove perspektive to mi zvuči ko “hodajući mrtvac”.

Ali ok… pokleknuo si… naučio si…daj vremenu da te vrati opet u stanje punog potencijala. Uživaj u takvom životu i već će naletit prilika da pomakneš zvijezdu. A onda ćeš doživjet iskustvo kakvo nisi nikad… i to nekoliko razina bolje i životopisnije od svega prije. :wink:

1 Like

Vidi kroz 60 godina zivota znam da je to debilna prica 30 dana bez s3xa i svrsavanja,

u zivotu sam video kako to utice na ljude N3J3BICA ,nervozni ,ludi,ne mogu se koncentrisati , svaka dlaka im smeta, a video sam i kako izgledaju SVRSENI ljudi i SVRSENE zene :stuck_out_tongue: da ne kazem one koje su svrsile,dakle razlika izmedju n3j3banih i j3banih je kao nebo i zemlja,

Pa ima u tome istine.
Fali fokusa … naravno, zato jer život odjednom ima nešto ludo i napeto i obuzima mu to paznju.
Kao da moraš raditi… a kinder jaje pored tebe čeka da otvoriš igracku.

No nije krivo kinder jaje … ono je uvijek zanimljivije ne otvoreno nego otvoreno.

Bolje je tako imati uzbuđenje u životu nego nemati.

Je… traži malo neke drugačije discipline. Pogotovo na tamo nekom 30tom danu. Ali zato treba imati plan i naučiti ovo koristiti kao special ability.

Ja se ponekad namjerno držim u low fazi… a ponekad ciljano idem u high fazu da obavim ono što se bokje obavlja u toj fazi. Malo strategije ne škodi… glavno je spoznat koji su alati dostupni, pa onda taktizirati.

Kako god… tesko se svakodnevno nositi sa full high fazom … ali još teže sa skroz low fazom gdje si ko potrošena krpa, ništa ti se neda… nema elana u tebi ni za “oprat suđe”.
Zlatna sredina je najbolja za većinu toga… :wink:

aaaaa kako se sjećaš ja se jedva sjetih hahahhahha

1 Like

Ja se zapravo jako dobro sjecam puno toga… sto sam kome govorio, kad, zasto… sto sam čitao, proučavao…itd. i zato su poprilicno neutemeljene tvrdnje ovih sto objasnjavaju moja iskustva na način: “To si ti negdje pročitao samo se nesjećaš”.
Vrlo male šanse za takvo što.

1 Like

Sad će ispasti da smo svi jebači, pa zbog toga nemamo motivacije :joy:

5 Likeova

Haha, tako nešto. Al za jebače nema problema, oni su ionako dobrim djelom ostvarili svoju svrhu.

Drkaroši su sami sebi problem. :wink: