Kako se pravi flash sajt? :D

pozz

Kako se pravi flash sajt, kao ovaj:
http://www.a1rm4x.com
?

:slight_smile:

Prvo se ući grafički dizajn, pa flash, pa action script po meni barem 3-4 godine pa se napravi takav sajt.

Ako misliš bržim putem onda se plati 10 ak tisuča eura nekome tko zna!

Ovaj forum definintivno nema smisla.

Gosaric, čovjek očito nije informiran i misli da se radi o nekoj skripti i sl. kad ovako nešto pita.
Nisam nikoga uvrijedio jednostavno sam mu odgovorio na pitanje…

Očito je da ti imaš problema kad se uzmu o obzir tvoj zadnja 3 posta na ovom forumu!

sime ti je vec odgovorio…

i ja sam bio zainteresovan za to… ali kad shvatis da ti treba vremena… i da zapravo ti sajtovi i nisu toliko posjeceni… (ugl. to su portofolio sajtovi), kasnije ti i nije vise do toga…

a sto se mene licno tice, ja sam dosao do faze gdje POKUSAVAM napraviti banner u flashu… :slight_smile:
dizajn sam savladao… prilicno… a zapravo to i nije stvar ucenja (naravno da moras nauciti kako koristiti program, (citaj PhotoShop), jer nemozes ni crtati po papiru ako neznas koristiti olovku)… to je stvar koliko je ko talentovan…

Da, definitivno nema kad čovjek dođe pitat kako bi nešto naučio, a umjesto toga dobije takav komentar.

Jbg nisu se svi rodili pametni kao ti.

Na

ima besplatnih gotovih flash stranica, pa možeš skinuti koju i malo proučiti. Najteži dio će ti možda biti actionscript, ali sve se da naučiti.

Posjeti ovu gore stranicu i pogledaj kako oni to rade.

[quote=“xapuc”]sime ti je vec odgovorio…

i ja sam bio zainteresovan za to… ali kad shvatis da ti treba vremena… i da zapravo ti sajtovi i nisu toliko posjeceni… (ugl. to su portofolio sajtovi), kasnije ti i nije vise do toga…

a sto se mene licno tice, ja sam dosao do faze gdje POKUSAVAM napraviti banner u flashu… :slight_smile:
dizajn sam savladao… prilicno… a zapravo to i nije stvar ucenja (naravno da moras nauciti kako koristiti program, (citaj PhotoShop), jer nemozes ni crtati po papiru ako neznas koristiti olovku)… to je stvar koliko je ko talentovan…[/quote]

stvar talenta je između dobrih i vrhunskih…ali da bi se došlo do dobrog neophodan je rad i iskustvo…a što se tiče cijene koju je šime naveo za ovaj sajt je puno pretjerana…ima flash sajtova koji toliko koštaju i puno više…ali ovaj sigurno ne.

mislim da je ovaj sajt templejt pa da i ne košta puno. al sime je opalio malo veću cijenu od realne al ne puno veću :slight_smile:

inače flash stranice su preskupe kad ti ih netko profi radi. što se tiče besplatnih flash siteova to je ok za učit i proučavat kako funkcionira ili ako imaš volje da iz njih radiš novi flash site koristeći konstrukciju ovog…

po meni je i ovaj tko je otvorio temu upao totalno smiješno…ko da će mu sad neko objasnit u 2 sekunde kako će napravit flash stranicu i on će počet rasturat :smiley:

ovaj flash site uopste nije komplikovan… ovdje je action script minimalan
Radio sam puno komplikovanije stvari, action script + ASP.NET u pozadini, naravno, dizajneri su crtali.

Naravno Flash stranice su uvijek skuplje, zahtjevaju i vise truda jer debuging ne valja nista…

@opanakk najbolje je da počnes sa tutorijalima koji dolaze uz Flash i malo google surfanja. Zadaj si neki manji projekat pa polako radi, nista se ne moze preko noci nauciti.

naravno… nista ne ide tek tako…

Bilo bi dobro da za pocetak skines neki program kao flash website builder koji ima gotove flash templates vrlo lako se koriste da vidis kako to sve funkcionira…

Sime pricas gluposti. Ima skupih stranica, ali ova prezentirana je jako jako daleko od toga.

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja