Kako se vi borite protiv Bounce Ratea?

Iskren da ti budem ne znam. Moguće :rofl::rofl:.

Napisaću tri stvari za koje ja smatram da su promenile Session Duration na mom sajtu za 29.3%

  1. Svi linkovi koji vode van našeg sajta moraju se otvarati u novom tabu. Takodje, adnow, nativemedia ili bilo kakve vrste reklama kao i share opcija za tekst treba postaviti da se otvaraju u novom tabu. Jer posetioc se nakon toga vraća na vaš sajt i može se desiti da nastavi sa čitanjem na vašem sajtu.

  2. Font i veličina fonta na sajtu. Smejaćete se ali tako je, smatram da je jako bitno koju vrstu fonta koristite na sajtu kao i sama veličina fonta.
    Sta sam ja konkretno uradio, otišao na sajt moje najveće konkurencije u mom slučaju Blic, Alo, Kurir i Telegraf. I zaključio da najviše poseta ima Blic (55M) i proverio koju vrstu fonta i koju veličinu koriste. Jer Blic ima ljude koji su zaduženi za takve stvari, koji testiraju A/B i ako oni ne znaju, ko zna. Vodim se time da ako 55 miliona ljudi čita i ako njima odgovara takva veličina fonta, da tu nema greške.

  3. Boja fonta. Možda i najmanje bitna stvar od ove tri ali vidjao sam na nekim sajtovima boje teksta kao u paradizu da sam došao. Takodje pogledati konkurenciju i uz pomoć iste ekstenzije proveriti boju fontova.

Font i veličinu fonta kao i boju možete proveriti preko Google ekstenzije - WhatFont.

4 Likeova

nemam dupli kod :stuck_out_tongue:
ali mi trajanje sesije u nazad godinu sa 1:15 spalo na ovo :confused:
fucking news na koji sam se haman prebacio u potpunosti

znam da nije ovdije tema, ali da vam nisam sada slikao to nebih ovo primjetio… u zadnjih 3-4 mjeseca Indonezija mi pokriva oko 2% ovog prometa.
Prije ih skoro nije ni bilo…
Koliko vidim sve je ok (zadtžavanje, bounce itd…)

treba li me to brinuti :confused:

@Mario063 ja bi na tvom mestu blokirao prikazivanje sajta u Indoneziji bar na neko vreme, dok se to ne vrati u normalu. Pogotovo ako je domaći News portal, onda nema govora o Indoneziji i našim ljudima tamo.

Nitko na svijetu ne moze imati bounce rate od 0.66 %. Nesto tu nije u redu.

2 Likeova

Index ima Bounce Rate 3.64 (po Similarwebs). S obzirom na njihov promet to je odlično. Manji portali koji imaju manji Bounce Rate mi ne djeluju realno.

https://www.similarweb.com/website/index.hr/#overview

Mislim da Index i slični jaki news portali imaju takav bounce rate jer ljudi dolaze direktno da pročitaju neku novu vijest. Rijetko tko će pogledati naslovnicu i otići.

Kada netko dođe preko pretraživanja i traži neku konkretnu informaciju teže je uloviti ga da pogleda nešto drugo. Osim kada se radi o niši pa je sadržaj usko vezan. Ja imam niša site i unatoč tome sam na 50 do 70% ovisno o sezoni. Moguće da mi bounce rate dižu klikovi na oglase.

1 Like

Ne vjerujem da ima toliki Bounce Rate, sve ispod 30% je nerealno i sumnjivo. Ja sam na svom sajtu jedno vrijeme imao Bounce Rate oko 1%, na kraju se ispostavilo da sam dva puta trigerovo Google analitiku po korisniku, pa niko nije napuštao sajt na prvu. :grin:

1 Like

Slican primjer sam imao radi greske u analytics code.
Ima slican primjer ovdje gdje je navedeno sto se dogodi kada naglo padne bounce rate.

Mozda je i u ovdje takav slucaj?

1 Like

To je bilo to u mom slučaju. Isto kontao kako rasturam dok mi kolega nije pokazao problem, sada kada sam sve namjestio kako treba, je negdje oko 45-50%, što opet smatram super.

2 Likeova

Varga govori o Bounce Rate, pogledajte na 35-om minutu. Interesantno…

Nisu mi jasne dvije stvari u videu.

  1. U razgovoru priča o web shopovima i konverziji. Pa jasno je da je u web shopu metrika prodaja. Ali zar to nije povezano s bounce ratom. Po meni trebao bi i bounce rate biti mali ako uspiješ predložiti neki drugi proizvod, grupu proizvoda ili korisnik odmah napravi kupnju. Naravno da je prodaja najbolja metrika za web shop.

  2. Druga stvar je da nemaju svi web shopove. Pitanje je što je na stranicama sa sadržajem. Spominje onih 29 minuta na sajtu i to je ok u kontekstu da je čovjek pronašao informaciju koja ga zanima. To vjerujem da Google honorira. Ako se čovjek zadržao dulje znači da je došao na pravo mjesto. U tom slučaju je istina da bounce rate nije bitan ali u tom slučaju je jedina metrika trajanje sessiona. Nisam siguran da li kod posjete samo jedne stranice u GA bi se trebao vidjeti točan duration session ako je korsnika otišao na back. Da li gašenje tab-a, browsera ili računala drži session ili ga prekida?

I da izdvojim pitanje izvan točke 3. Da li kod content sajtova postoji nešto bolje od bounce rate-a i session durationa kao metrika.

Da odmah napomenem da nisam gledao ovaj video. Session duration na web shopu ne mora biti velik ako korisnik zna što traži i došao je baš po taj proizvod. U tom slučaju je session duration ispod minute.

Pa nisam nigdje napisao da se gleda session duration na web shopu. Mislim da je jasno da session duration nema veze na web shopu. Napisao sam to vezano uz content site.

Malo mi je zbrčkano to u videu. S jedne strane primarno se priča o webshopu i da bounce rate nije dobra metrika za web shop i onda usred toga spominju session duration koji po meni isto nije relevantan za web shop.

Po meni za web shop bounce rate i session duration nisu relevantne metrike.

Uspeo sam da smanjim Bounce Rate na svega 35,99% dok je pre ovih izmena on bio 82,79%.

Ne znam ni gdje je na GA4 :smiley:

3 Likeova