Kako slati mail sa localhosta?

Još davno kad sam postavio ovo pitanje, odgovori su bili “To se ne može” itd…

Pa evo da podjelim kako je stvar zapravo jednostavna…a sljedeći pristup ne samo da rješava problem slanja mailova, nego radi premosnicu za sve stvari koje nam funkcioniraju online, no ne i lokalno.

Recimo par primjera:
-lokalno vrlo vjerovatno imamo dinamičnu IP adresu, a korištenje nekih API-a je uvjetovano permissionima koje smo dobili na osnovu IP adrese. A zamorno je kod svake promjene lokalnog IP-a …ići rekvestat opet permissione za novi IP…

-rad sa facebookovim API-em nisam nikad ni uspio podesiti da radi sa localhosta, možda se može…ali sljedeći pristup mi je opet draži…

Stvar je zapravo vrlo jednostavna…napravimo svoj vlastiti mali API koji držimo online, a trigiramo ga putem curl naredbe s lokalne mašine…te mu prosljedimo u GET metodi parametre koji su potrebni za rad funkcije. Tako će naš online stroj pozvati onu funkciju koju nismo mogli/smjeli trigirati lokalno. A opet, ovim pristupom je zapravo jesmo trigirali lokalno, ali posredovanjem preko naše online mašine. Simple as that i meni se pokazalo vrlo korisnim…

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Profit Monkey