Kako smjestiti text iz HTML taga u varijablu?

Bok

Završio sam tečaj za web dizajnera prije šest mjeseci. Radim poznaniku fuš. Sajt je news portal. On bi htio kasnije sam mijenjat vijesti. Mući me ovo: Kako neki text iz HTML taga premjestiti u varijablu. Dalje bih znao sam sa MySql-om smjestit taj text u bazu. Znaći imam ovo:

[HTML]

Tu ide text od najnovijih vijesti

[/HTML]

i kako sad da taj text “Tu ide text od najnovijih vijesti” da smijestim u varijablu $vijesti tako da mogu radit sa bazom. Ako griješim sa samom logikom riješenja ovog problema nek kaže kako bi to trebalo uradit.

Hvala
Bok

Griješiš s logikom. Ti bi morao imati ovako:

<?=$var?>

Što znači da trebaš prvo sve vijesti složiti u bazu, pa onda iz uzmeš iz baze i radiš s njima. Ukoliko imaš jako puno vijesti, onda to predstavlja problem kod unosa (puno vremena otide). Tad se rade automatizirane skripte, jesu malo kompliciranije, ali isplati se. Sve ovisi o razini tvog znanja.

Puno Hvala. Nisam upoznat sa automatiziranim skriptama. Možeš li mi objasnit o ćemu se ukratko radi i dal imaš neki link gdje bi se to moglo naućit.

Postoji dosta nacina, ali tebi, kako se meni cini, treba obicna HTML forma.

S tim nece nista napraviti (hint: echo). :slight_smile:

I btw, shot tags su u dosta slucajeva iskljuceni, tako da je najbolje koristiti pune tagove ( <?php ... ?> ).

U dosta slucajeva su ukljuceni :slight_smile:

Kak misliš da mu treba html forma?

Što se tiče skripta, jednostavno napraviš skriptu koja će automatski raditi posao umjesto tebe. Ali valjda ti neće trebati, osim ako nemaš na stotine vijesti.

Nemam stotine vijesti al imam ih dosta, tridesetak. Ni ja nerazumijem kako bi mi tu forma pomogla. Molim te objasni.

Napraviš bazu podataka i iskopiraš podatke… Ako nemaš iskustva onda će teško ići… Možda da probaš s nekim CMS-om.

Htio bih to sam napravit ako me kužiš . . . Možeš li malo detaljnije ko malom djetetu ako ti nije problem.

Koliko sam shvatio, on to zeli upisati u bazu. Posto je HTML vec na klijentskoj strani do servera treba nekako doci.


Sad kad sam malo procitao bolje problematiku, mislim da se problem svede na sljedece:

  • skripta sa formom u kojoj ce klijent upisivati vijesti
  • skripta za ispis zadnje vijesti

Mislim da nisi shvatio (ne ti Gosaricu, nego autor teme :smiley: ) … ali vijest ce se nalaziti u bazi, a potom ces je upisivati.

Znaci, imas u zasticenom administratorskom dijelu skriptu upisi_vijest.php:

Skripta za ispis vijesti - vijesti.php:

I ta-dam! :smiley:

Ako ti nesto nije jasno autoru teme, slobodno pitaj.

Jasno mi je sve :bush: Puno Hvala