Kako što jednostavnije prebaciti WP bazu podataka

Ovako, radim demo za temu, i trebam napraviti to da mi se sav content (postovi, pagesi, pluginovi, sve osim slika koje ostaju na serveru, ali ih sadržaj očitava komotno) pri par klikova respakira i instalira. Idealno rješenje bi bilo one-click-demo…

.xls exporer ne dolazi u obzir jer pola sadržaja ne upakira, ne uhvati featured posteve i cijeli media content zaboravi…

Import mysql-baze u phpadmin djeluje kao ono sto trazite blush:

Ali zanima me jel postoji neki installer ili php skripta koja to radi automatizirano jer dosta je zajebano krajnjem korisniku objasniti kako da uđe u phpmyadmin…

Drugim riječima, treba mi one-click-demo, ali kad god to guglam ispadne mi hrpetina siteova koji nude one click edmo

Možda da pogledate na nekoj temi koja to već ima ? imam jednu takvu ako ce vam to pomoc mogu vam poslat

Dobar dio njih su frameworkovi pa je dosta komplicirano iščupati samo kod koji mi treba. Čak mi je palo sad na pamet, zahvaljujući Alenciji, da napravim u theme optionsu posebnu sekciju koja jednim klikom kopira sve iz databasea.

Znači ja bi imao demo_content.sql negdje u temi, a na klik mišem bi se samo raspakirao u bazu koju WP koristi…

EDIT: ako netko zna kako ili ima iskustva s tim, slobodno vičite…

1 Like

Zasto komplicirati ? Ako ti je hosting account na cPanelu, PLESK-u ili nekom standardnijme (koristenijem) control panelu, jednostavno se napravi export, backup accounta, i zakupi se drugi hosting sa istim control panelom, zamolis admina da ti restora backup i to je to.

Druga solucija ti je da prekopiras sve FTP podatke, napravis backup baze,re-uploadas podatke na novi FTP, restoras bazu … i eventualno ako se hostname ili ime baze i sl. razlikuje, podesis u datotekama i to je to.

Koliko znam, one click … to ne postoji za ono sto trazis. A zasto bi to i trebalo postojati ? Jednostavno napravis to za korisnika, naplatis mu radne sate i to je to.

Krivo si shvatio, thema nije za mene pa ja nemam nikakvu moć oko toga kako će korisnik upravljati s exportom. Da je do korisnika bilo bi lako. Daš im tutorial, tko se snađe pričat će…

Problem je u reviewerima na TF-u kojima treba pojednostavniti posao do kraja jer imaju attention span čovječje ribice. Poslao sam im .xml, ali pošto se tamo pogube taxonomyje, demo verzija se lagano raspala (nema featured imagesa, odmah je magazine layout prazan). I u .xml-u se raspadne nekoliko pageva (pagebuilder) i nema widgeta, sidebara etc…

Pitao sam njihov staff preko twittera i oni su mi rekli da iskušavaju samo content koji im pošaljem, a ne online demo i online dokumentaciju. Tako da sam odlučio napraviti one-click demo s kojim se automatski postave svi widgeti, front page, content etc…

Uglavnom, sad sam na dobrom putu da sastavim one click demo, pošaljem kod kad završim…

Nemoguće, morat ću ipak s .xls-ovima i nadat se da će reviewer napraviti 5 potrebnih koraka kako bi uspostavio demo. FML