Kako u Wordpress-u dodati stranice na engleskom?

Na postojeću stranicu u Wordpress-u trebam dodati stranice na engleskom. Dakle od Home stranice pa dalje… I drugo, kako promijeniti nazive widgeta na engleski? Thnx…
Dok je stranica bila u .html-u nije bio problem, ali ovo prvi puta radim.

misliš multilanguage? postoji više načina plugini, multisite itd

evo jedan primjer:

Ne trebam prijevode. Već postoje i samo ih treba prenijeti na nove stranice. Kao što rekoh stranica na hrvatskom postoji. Samo nisam siguran kako odraditi ovaj drugi dio, a da bude na engleskom… Treba li raditi još jednu bazu podataka ili…?

Pa sadržaj stranice ćeš lako,kopiraš, ali menu footer, i tako nešto slične što povlači auto iz wordpressa teško.

Ti možeš promjeniti naziv widgeta iz kontakt u contact, ali onda će ti se svugdje to ponavljati. Jedino da napraviš novi sidebar na “eng” nazivu" i njega ubacis na tu stranicu.

npr za menu: https://hr.wordpress.org/plugins/page-specific-menu-items/
za widgete: https://hr.wordpress.org/plugins/custom-sidebars/

ili? pošalji link stranice

Poslao sam ti…

tu ti je najbolje ićis wpml-om napraviti na eng stranice ili s polylangom. Imaš stranicu s člancima, ne možeš ti raditi sadržaj i eng i hrv, napravi lijepo s wmpl-om/polylang post hrv i post eng, stavi u sidebar switcher za language itd po uputama…

Iskreno, nisam to do sada radio, a ni ne znam točno što i kako treba… Ne znam što je wmpl, odnosno polylang…

Upravo čitam ovdje…

Trebat će mi malo vremena da to skužim, ali mislim da ću uspjeti. Za sad ću staviti u stanje mirovanja jer ništa ne gori, a ako zapne javim se ovdje opet… Thnx.
I na YouTube-u postoje tutorijali:

Sad gledam cijene. Ono što vrijedi je preskupo, a nema free inačice, koliko-toliko upotrebljive…

Ma polylang najbolji free wordpress plugin za to… Na početku sve izgleda konfuzno ali nije… ekstra je plugin

Kao što rekoh, ne trebam plugine koji će mi prevoditi stranice. Stranice su već prevedene i samo ih treba copy/paste…
Otvoriti poddomenu, u njoj te nove stranice na engleskom. Jedino što me muči je kako widgete odvojiti od postojećih…

Tada je jedna od sollucija da otvoriš novi WP u toj drugoj poddomeni.
Možeš instalirati i istu temu (i ne moraš), a u tom slučaju će ti stranice na različitim jezicima raditi apsolutno neovisno jedna o drugoj, a linkovima ćeš ih spojiti točno onako kako želiš, u jedan website. :o:

O tome sam i razmišljao. Hvala na informaciji i poticaju… Thnx.
Znači li to da moram napraviti novu bazu, odnosno sve iz ispočetka?

Tehnički se možeš spojiti i na istu bazu, ali je bolje na novu.
Što je problem? Nema više ponuđenih baza? :slight_smile:
To je već druga stvar. :o:

Ima, samo pitam. Hvala na savjetu… :slight_smile:

wpml i ništa drugo, nova verzija, prejednostavno.