Kako ukloniti "read only" atribut?

Pozdrav,

nekidan radio reinstalaciju windowsa i sve bitne txt fileove stavio na hard na kojem nije OS.

Sad nakon reinstalacije, komp mi kaže da je taj cijeli folder: read only.

Naravno, properties->ugasim checkbox->apply->apply changes to this folders, subfolders and files
-zatim me traži permission od administratora->kliknem continue
-on to odvrti, ali folderi i dalje ostanu read only :/.

Ručno nebudem kopirao content svakog file-a jer sve skupa contains: 23.095 Files, 3.753 Folders
Probao sam iskopirati cijeli folder u C particiju (tamo gdje su Windowsi) …i tamo probam odznačiti read only atribut…i isti vrag. Odvrti kao sve, no ništa se ne promjeni :confused:

Koji vrag tu zajebava? Jel moram spominjati uopće da su mi fileovi od presudne važnosti? :confused: Mogao bi ih sabrati vrlo mučno sa 1000 različitih strana, no ne vjerujem da me ovako nešto može zaebavat?

OS je inače win 8.1

Jesi probao jednostavno otvoriti file ili folder?

Pa da, ali ne mogu ga izmjeniti. Još k tome mi je editor podešen na autosave pa nastane kaos sa warning alertima. Mislim, lako ugasim autosave…no to su radni fileovi i izmjene su svakako potrebne.

probaj oznaciti datoteku pa desni klik->properties->kartica Security i tamo tvom useru dodijeliti prava citanja i pisanja.

Na fajlovima su ti ostale administratorske ovlasti.
Probaj ovako:

Da…do ownershipa je…i čisto da dodam ako netko naleti na ove korake:

1.Right-click the folder > Properties
2.Security tab > Advanced
3.Click Change to the right of Owner
4.Enter Users into box and click OK
5.Enable the checkbox Replace owner on subcontainers and objects then click Apply
6.If prompted that You do not have permissions to read… click Yes
7.Completely close out of the Advanced Security Settings dialog
8.Right-click the folder > Properties
9.Security tab > Edit…
10.Add…
11.Enter Users into box and click OK
12.Enable the Full Control checkbox then click OK

nakon koraka 5. treba još označiti: “Replace all child object permission entries with inheritable permission entries from this object”

Hvala