Kako vam se čini ovaj sajt :)

Pozdrav,
Vodim par fb stranica sa skoro istim imenom i ipotpuno istom tematikom baziranom na crtanom liku.
Fora je uzeta od strane stranice ali kod nas dobro prolazi sa našim forama koje naš narod razumije.
Nedavno sam krenuo sa prodajom majica i dobro ide ljudi su zainteresovani svaki dan se javljaju.
Uradio sam i web, nije sve do kraja uradjeno, jučer sam pokrenuo pa da vidim kako ovo vama izgleda.
-----> buraz (dot) info
Ukupan broj fanova na te dvije stranice je 170000 :slight_smile:
Sa solidne 3-4 objave linka bude 50k + posjeta, što mislim da je dobro.
Poslao sam prijavu za adsense danas, neću pretrpavati sa reklamama par reklama.
Kako se vama čini ovo?

Već je bilo sličnih pitanja gde ljudi prema nekom uspehu na nekoj društvenoj mreži prave sajt i po mom mišljenju obično se ne završi tako kako se obično nada…sve je to lepo na papiru ali u praksi reach pada i ljudi obično ne klikcu na takve linkove …ne znam kako si mislio da sa 170000 ljudi imaš stalnih 50k+ poseta svaki dan…možda sa 170k reach ali i to je skoro nemoguće.

U suštini sociajalne stranice kao što je FB page služe kako bi pratile to jest podržavale neki sajt/portal a ne obratno što ti pokušavaš. Naravno sve ovo ako su stranice u nekim granicama normale 100k, 200k, 300k … verovatno bi takav web uspeo sa onim ultra viralnim stanicama sa milionima lajkova i engleskim jezikom…

Znam ja sve to. Ali recu ti da je reach na linku 60-100k jer ima lajkova dosta na njemu i sherova.
A druga stvar, zašto ne iskoristiti popularnost stranice i pogurati sajt i izvuci novac neki?

Ne znam zašto ali ne znam nikoga kome je to uspelo…naročito takve stranice tipa dneva doza… i slično. Mislim da je razlog taj što posle 7 do 10 dana niko više neće kliknuti na link koji je u postu-u a razlog što neće je već drugo pitanje ali je jednostavno tako, veruj mi. Probaj pa javi.

@dtip sve sto si rekao je istina.

Ja imam domen buraz.net i mislio sam da pokrenem sajt sa tom tematikom ali poslije nekoliko testiranja sam odustao.

Testirao sam na dvije fb page koje imaju oko 90.000 pravih lajkova sa balkana i rezultat je sledeci:
Ako uploadujem sliku na fb page onda je mnogo lajkova i sve je super, samo sto ja nemam zaradu od toga.
Ako sliku postavim na sajt i onda je podijelim na tu fb page onda lajkova bude mnogo manje, ali to bi jedino bio nacin da nesto zaradim.
Jos jedan veliki minus, sve je to kopija fb page https://www.facebook.com/twohighbros i oni imaju pravo da ugase druge fb page ako to hoce.
Mozda da se napravi nesto originalno sa balkana ali je pitanje koliko bi to bilo dobro sa zaradom.

Pa naravno ja sam napisao da je kopirana fora od stranice xd hahaha
Ako znas dobro da odradis link mozes veliki reach da imas :wink:

tacno tako…@Jok3r je verovatno video da ti likovi yoo bro odakle uzima fore i prevodi imaju stranicu sa adsensom pa je mislio da napravi nesto slicno ili isto , ali koliko vidim i oni retko provuku link sajta na svojoj stranici takodje njihov reach je milionski…

A ako si neki vanserijski ekspert i znas nesto sto drugi ne znaju onda ok. Uglvanom javi kako prolazi link posle nekog vremena…

Moguce, nisam puno se trudio, samo sam napravio malo testiranje…
Mislim da ko napravi prvi nesto tako ali sa likom koji je unikatan i da objedini cijelu ex-yu imace dobar sajt.
@Jok3r zasto nesto tako ne brobas, imas vec dobru fb page, napravi “buraza” balkanskog :grinning:

:smile:

Imam u planu nesto :smiley:

Fin je sajtić :).

Hvala :smiley:

Puno je lakse dobiti like ili share na faceu nego nagnati nekoga da klikne na neki link koje si ti postao na fejsu. Ti mozda mozes imati prilicnu posjetu, ali jedino na nacin da nekoliko puta dnevno nesto objavljujes, a vjeruj mi da nakon nekog vremena covjek izgubi volju. I kao sto neko rece, da je sve to skupa posjeta iz US, Kanade, Australije i slicno onda bi tu bilo i nekih para, ovako je sve to sica.

:slight_smile: Dobar
http://www.buraz.info/rekao-sam-zdravo-a-ne/