Kako zabraniti pristup webmailu?

Kako zabraniti pristup webmailu ?

Kreiram email adrese na serveru za klijenta.
Instaliram mu Thunderbird ili Outlook na njegov komp.
Neštelam mu Thunderbird da može slati i primati mailove lokalno.

Želim zadržati podatke za login u Cpanel, FTP i ostalo - radi održavanja.
Ali u tom slučaju, preko cpanela imam i mogučnost pristupa negovom webmailu.
A to ne želim.

Klijent bi se mogao ulogirati u Cpanel, promijeniti email username i password.
Ali onda se ponovno mora narihtavati Thunderbird, jer ovaj za spajanje prihvača
samo podatke sa servera.

Kako da samome sebi zabranim pristup webmailu?

Nikako, i mislim da nepotrebno kompliciraš stvari. Ako imaš podatke od Cpanela i FTP-a i svega ostaloga onda već postoji neka vrsta povjerenja između tebe i klijenta i nema nikakve potrebe za takvim radnjama, a istovremeno klijentu objasniš da je u mogućnosti promijeniti mail podatke i da bi s tom radnjom iste trebao promijeniti i u mail klijentu. Samom sebi zabranjivati pristup nečemu što ti treba je malo žešči pristup, a nedajbog da ti treba u budučnosti što ćeš onda?

To sve stoji što kažeš i dosad me nitko nije
pitao ništa u vezi toga. Klijenti ne razmišlaju - ali i ne znaju ništa o tome.

Siguran sam da 99% klijenata ne želi da im webmaster ima pristup mailu.
Naručito ako je neka veća firma u pitanju, slanje i primanje povjerljivih dokumenata
i slično.

Osim toga, javlja se pitanje pravne odgovornosti u slučaju nekog kaznenog djela.
Jedno je pristup cpanelu - ali mailovi bi trebali ostati 100% privatni, bez obzira na
povjerenje.

Ziher sam da postoji neko riješenje.
Možda na razini same php skripte koja šalje mail ?

[quote=“33diz”]Siguran sam da 99% klijenata ne želi da im webmaster ima pristup mailu.
Naručito ako je neka veća firma u pitanju, slanje i primanje povjerljivih dokumenata
i slično.[/quote]
Onog trenutka kad im to bude smetalo i kad o tome budu razmišljali vjeruj mi da ćeš znati, a do tada kao što rekoh nemoj se time zamarati. Šta je onda sa hosting tvrtkama, resellerima i sličnima, pa oni imaju pristup svim tim podacima.

Pogledaj pitanje gore, što je sa resellerima, hosting tvrtkama i sl.? Svi oni imaju pristu našim podacima, preko Cpanela, backupova itd.

[quote=“33diz”]Jedno je pristup cpanelu - ali mailovi bi trebali ostati 100% privatni, bez obzira na
povjerenje.[/quote]
Pa mailovi i jesu privatni, onoga trenutka kad dođeš u napast pogledati neki mail od klijenta jednostavno reci hosting tvrtki da promijeni lozinku za pristup cpanelu i pošalje nove podatke klijentu, ne tebi nego klijentu.

[quote=“33diz”]Ziher sam da postoji neko riješenje.
Možda na razini same php skripte koja šalje mail ?[/quote]
Kakve veze ima slanje maila sa pristupom webmail klijentu, na koji način bi ti to zabranio, ako se ne možeš ti ulogirati u webmail, neće moći ni klijent i di si onda. Ako te to toliko smeta, onda generiraj nekakav cpanel password,a sebi otvori samo FTP account, klijentu pošalji novi password i reci mu o čemu se radi. Pa češ onda imati samo pristup ftp-u i ničem drugom. Komplikacije, komplikacije, a sve to bezveze.

A niš…
Nebumo komplicirali stvari onda.

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja