Kako zakljucati folder u kojem su videei koje koristim na forumu

Evo ovako:
imam vps i zelim sloziti jedan folder u koji bi prek ftpa upoadao videe. Onda bi te videe postavio u smf forum kao postove i samo ljudi koji su u odredjenoj grupi bi te videe mogli gledati.

E sve do tud mi je ajsno i mislim da to mogu podsiti bez problema.

No problem je kako zakljucati videe u folderu da ih nitko nemoze vidjeti direktno ili bilo kako drugacije, samo da su vidljivi u smf forumu u psotu i samo ako su u odredjenojgrupi.

Hvala.

Meni se čini da treba malo programirati, osim ako ne postoji neki dodatak koji radi točno to.

Da si možda rekao da oni gledaju te video clipove odmah preko vps i mogao bih ti pomoči ali ovako da prvo ide preko smf foruma ne… Probaj googlati neki plugin nešto :smiley:

Ha mozes napraviti u folderu index.html fajl i ostavis ga prazan i sada kada dodu ljudi u taj direktoriji nevide uplodovane videje jedino sad ak znaju naziv pa da njegov cijeli URL upisu :smiley:

Ok, nema smisla skrivati videe unutar smfa ili bilo kojeg weba jer onaj koji zna ce ih uvijek nac. Pa sam od toga odustao.

Sada me zanima samo kako sakriti folder, folder u kojem su videei da netko ne dodje i poskida sve videe? Neki htaccess file ili ensto takvo?

Super wampir. To je to sto trebam, simple and effective :slight_smile:

Ne znam baš da je pametno stavljati prazne indexe po folderima.

Za to postoji u Cpanelu opcija "Password Protect Directories"
Password Protect Directories

Istu stvar možeš i ručno ispisati u .htacces fileu.

Na taj način ti nitko ne može doći do fileova niti preko url-a.

Ako nemas ukljucen Directory Listing u .htaccessu kako bi neko uopce znao sta je sadrzaj foldera gdje su videi? Jedino ako zna tocan link moze pogledati video.
Onda im mozes otezati tako da ukljucis Directory Listing u .htaccessu i onda na ignore listu stavis extenzije failova koje ne zelis da se prikazu. U stvari onda neko otvori folder i ne vidi nista unutra.
Ovo ce ti pomoci.
Clockwatchers - .htaccess Tutorial - Directory Listing

Umjesto praznog index fajla, bolje je isključiti Directory Listing tako da se u glavni .htaccess doda:

Options -Indexes

Time se ujedno zaštićuju svi direktoriji bez index fajla. Ako netko pokuša vidjeti sadržaj direktorija, dobit će Error 403.

BTW zaboravio si jedan veći problem: što ako netko videe sa tvog sajta includa u svoj, pa na svom sajtu prikazuje videe koji su smješteni na tvom serveru?
Treba ti još i hotlinkong zaštita.

Ok a ako se zakljuca direktorij dali onda ja mogu gledat videe na svom webu?

Ovako bi izgledalo ozbiljno rješenje.

  1. Čovjek se ulogira i dobije pravo vidjeti video.
  2. Web javi streaming serveru da posjetitelj s tim i tim kukijem može gledati video.
  3. Čovjek gleda video preko streaming servera.

Klasični hosting obično ima timeout, pa tako i tako streaming ne radi. Ako radi, onda radi i tako da PHP (ili što već) streama sadržaj.

Ovo s .htaccess mi se čini kao loš smjer.