Kako zamijeniti wp teme. Lokalhost - online hosting

Lijep poz…
Treba mi pomoć na moje skromno znanje u WP,
Naime interesuje me detaljno uputstvo KAKO POSTAVITI NOVU STRANICU BLOGA SA NOVOM TEMOM- NA STARU KOJA JE VEĆ ONLINE.Ako me razumijete.Znači imam staru temu bloga koja je već online na hostingu sa određenom domenom.Nova tema je na lokalhostu testirana i zadovoljna sam.Ali kako sada njih dvije zamijeniti kao i prebaciti podatke iz stare i zadržati njenu arhivu u novoj stranici-blogu.

Uploadas temu na ftp u public_html/wp-content/themes

Nakon toga otiđu u appearance/themes i odaberi novu temu te bi ti svi stari podaci trebali ostati isti.

Mozda ces imati probema s dodacima i pluginima od te nove teme (dakle cisto dizajnerski izgled), ALI sto se tice arhive (tj. clanci, kategorije i sl.) ce ti ostati netaknuti i samo ces ih nastaviti “pozivati” preko nove teme.

Ok,hvala lijepo,budem probala ne izgleda mi komplikovano,ako šta krene po zlu uz dužno poštovanje opet ću tražit pomoć.Hvala od :heart:

Znači ostaje mi samo poslije da manuelno prilagodim dodatke i plugine,pa nije to strašno-nadam se.Hvala na izdvojenom vremenu.

1 Like

To nekada zna biti i gore od samih podataka, a opet sve zavisi koliko je “teska” tema za podesiti

Savjetujem da citas prilozeni Help/FAQ od teme - obavezno!