Kako zaraditi integracijom SMS-a u web stranice?

Evo neceg novog i potencijalno zanimljivog. Web servis Koka.pro (
http://www.koka.pro
) omogucuje webmasterima integraciju mobilnih usluga na svoje web stranice. Usluge su sljedece:

* SMS banner - postavi se u rotaciju Flash banner koji ispisuje tekstove koje posjetitelji sajta salju na neki SMS skraceni broj i zeljenu kljucnu rijec po posebnoj cijeni (od, recimo, 3,66 kn sa PDV). Sadrzaj svakog poslanog SMS-a se prikaze 100 puta na banner i time je posjetitelj platio 3,66 kn za 100 prikaza svoje reklame, bez da je uopce napisao bilo kakav mail ili bilo sto konkretno dogovorio s webmasterom. Lako i jednostavno. Pogledajte kako to izgleda na 

http://www.pegla.com
, odnosno posaljite SMS oblika “PEGLA Moja poruka” na 66095 i pratite kako se iscrtava na sajtu.

* SMS traka - postavi se Flash scrollajuca traka na koju se ispisuju poruke, zelje i pozdravi koje salju posjetitelji sajta na SMS skraceni broj po posebnoj cijeni. Ovo je vec davno vidjeno po TV-u i ljudi na to dobro reagiraju.

* jos su neke druge usluge u izradi. Bit ce moguce raditi SMS nagradne igre po tarifi koja je odobrena od Ministarstva financija (2,40 k/SMS), natjecaje, kontakte... Ako bude interesa mozda se implementira i pravi pravcati gateway, da se samo SMS poruke prosljedjuju na vasu web stranicu (uz isplatu zarade, dakako) pa onda svrljajte kakvu god funkcionalnost hocete

(Sve su upute kako ovo napraviti on-line na 

http://www.koka.pro
).

Najbolji dio: od svake poruke koja se zaprimi na sustav webmateru se obracunava zarada koja za iznos od 3,66 kn sa PDV webmasteru donosi 1 kn ciste zarade (+PDV ako je na firme), u sto je vec ukljucena cijena povratne SMS poruke oblika "Hvala, vasa poruka je primljena". Kada korisnik prijedje prag od 500 kn, moze zatraziti isplatu - na R-1 racun ako je firma ili obrt, ili na ugovor o djelu ako je privatna osoba (tu vam, doduse, pola zarade pojede drzava, ali ne pucejte zbog toga na mene :) .

Ovo je doista novi koncept naplate truda kojeg mali i veliki webmasteri, blogeri i svi ostali sitni sudionici na domacem web prostoru ulazu u razvoj svojih web stranica: umjesto da se reklamni prostor prodaje "poslovnim korisnicima" (sto je danas tesko, a malim sajtovima i prakticki nemoguce), webmaster ima mogucnost rezervirati za svoje citatelje i posjetitelje oglasni prostor za cije odrzavanje ne mora trositi niti sekunde svog vremena, a oglasivac objavljuje oglas vrlo jeftino i placa ga automatski putem mobilnog telefona.

Pozdrav...

Problem je u tome što moraš imati ■■■■■■ dobar sadržaj da to profunkcionira… Jedno je TV, drugo je web…

Zanima me dali je moguće kontrolirati povratnu poruku da nebude automatizirana na “hvala” sl.
Npr. da prodajem mobilni materijal i da poslana poruka bude naruđba neke slikea povratna isporuka te slike.

To bi već imalo smisla, da se u povratnoj poruci šalje link ili password za members only sadržaj, odnosno slike, softver, e-knjige i slično.
Za ove bannere (na koje se ne može kliknuti!) i trake teško će se naći zainteresirani…

Imam tonu ideja koje sam mislio istrošiti kada je došao forutumo no kada sam skužio da povratna poruka može biti hvala ono wtf čemu služi.

Nacelno nije nikakav problem napraviti samo gateway koji bi proslijedjivao poruke na web servis i vracao odgovor kakav god zamislis. Stovise, to je puno lakse nego traka ili banner. Samo je problem u kontroli sadrzaja: zakon je kod nas vrlo strog vezano za to sto smijes i sto ne smijes raditi, a za razliku od weba gdje su ISP-ovi oslobodjeni svake odgovornosti za sadrzaj - ovdje je za sadrzaj je odgovoran onaj koji pruza SMS uslugu, a ne onaj koji je tu poruku doista i sastavio.

Tako da bez neke prethodne kontrole sto se smije a sto ne smije vratiti korisniku, odnosno nekog administratora koji ce dopustati jedne a ne dopustati druge sadrzaje - to bi bilo previse riskantno. No, ako bude interesa za ovim pocetnim paketom usluga, naci ce se nacin da se i to doradi :).

S.

BTW, postavljeno na naslovnici Jutarnjeg (
http://www.jutarnji.hr
) pa cemo vidjeti kakva je reakcija pucanstva… :slight_smile:

Evo ja sam se registrirao i čekam odobrenje pa ću pokušat na jednom sajt. Ako bude išlo ima uključim i druge sajtove lako :wink:

[quote=“Sergio”]BTW, postavljeno na naslovnici Jutarnjeg (
http://www.jutarnji.hr
) pa cemo vidjeti kakva je reakcija pucanstva… :)[/quote]

Evo bas i mene zanima :slight_smile:

Ja sam postavio na dosta posječene sajtove i nema nijedna poruka još.
Jako teško ide sa tim sms porukama, ljudi jednostavno ne žele slati poruke.
Slično iskustvo sam imao sa fortumom i bongo.hr - om.

da to je zanimljivo, cini se kao idealno rjesenje, a u praksi ljudi bas ne salju toliko poruke. A s druge strane, svaki puta u tjednom programu u vecernjem (Ekran ili kako vec) cijela zadnja stranica je posvecena tim stvarima i tako stalno. Ne znam koliko kosta zakup te stranice ali mi se cini poprilicno pa je izgleda ipak prilicno isplativo to s SMS-ovima s dodatnom vrijednoscu. Ili bolje ide offline nego online?

Definitivno lošije prolazi online.

jako teška zarada

Ono što rekalmiraju na tjednom programu (ekran) je ili ringtone ili pozadina za mob (valjda se tako zove). Znači platiš i imaš trajno i možeš se hvaliti okolo.

Poruke koje se ovdje nude su po meni teška pušiona jer tko će platiti tako nešto kada to isto imaš na televiziji svaki dan i k tome je telka još uvijek veća fora za recimo pozdraviti 7b u Velikoj Mlaki nego bilo koji web portal.

Ne gledam TV emisije koje imaju telope s SMS-ovima, no pretpostavljam da se tamo šalju pozdravi frendovima i poruke redakciji emisije.

Ako želiš pozdraviti frendove iz 7b, kod televizije više-manje znaš tko gleda istu emisiju.
Kod Interneta nikad ne možeš znati tko će biti u pravo vrijeme na pravoj stranici.

Kod TV-a, SMS je najjednostavniji nači da režiji poručiš “Pustite Drugi joj raspilice kosu od Mise Kovaca”, jer u TV režiji uvijek netko bulji u ekran.
Webmasteri ne gledaju 24 sata dnevno svaku svoju stranicu, a postoji i lakši način da ih se kontaktira.

Što se tiče SMS usluga koje se reklamiraju u tisku, to je Trnac odgovorio.

Mislim da na webu, site sa recimo 10.000 posjetitelja dnevno, neće u dvije godine zaraditi 500 kuna za isplatu.

Jedini način je da prodaješ unique sadržaj visoke kvalitete (npr. rezultate istraživanja) i da imaš neki sigurnosni kod kako bi netko pristupio tom sadržaju, a taj kod šalješ sms-om…

BTW: Na pitanje tko šalje te poruke

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja