Kako zaraditi od FB stranice?!

Pozdrav svima , novi sam ovdje na forumu da se razumijemo …

Zanima me postoji li mogućnost da iskoristim svoju fb stranicu koja ima 52.313 “lajkova” istina je da je stranica u zadnje vrijeme totalno neaktivna i nema taj “reach” , ali s vremenom se moze podignuti opet na noge .
Druga stvar jeste da je oko 10.000 ljudi tu iz USA , onda dalje Indija Meksiko, Rumunija, UK, Njemačka i tako dalje . Pošto sam ja nekad unazad 6-7 godina radio na PPD stranicama imam neka iskustva i znam tu i tamo pojedine stvari kako šta , primjetim da je danas previse reklama, oglasa i svega preko fb-a , instagrama …

Mene zanima postoji li način da se nešto zaradi dosta za neki džeparac preko te facebook stranice koju posjedujem , ukoliko bi se reach podigao?

Unaprijed hvala svima na savjetima …

Može ti stranica poslužiti kao marketinška platforma koja će slati promet na tvoju web stranicu, koja je nadam se monetizirana kroz adsense od googlea. Također možeš koristiti i “facebook instant articles” tzv. “brzi članci” koji kroz rss feed vuče članke sa tvog weba i otvara ih tvojim pratiteljima na stranici unutar fejsa kada podijeliš članak. Sve u svemu, broj pratitelja i zemlje od kuda dolaze pratitelji na tvojoj fejs stranici je sasvim solidan početak. Ne očekuj brzo i ne očekuj puno ali za platiti koju režiju na kraju mjeseca, će se definitivno naći. Facebok je srozao organski reach ali svakako sa tim brojkama koje posjeduješ, nije loš početak. Pokušaj od početka raditi na vlastitom sadržaju, jer za par godina će ti biti lakše. Eto, dalje znaš pa pretraži i proučavaj upravo ovdje na forumu među starim objavama. Pozdrav

Ta rec vise ne postoji jer je od pre par godina do sad sve dosta losije tako da koliko zaradjuje zaradjuje jer u buducnosti moze jos manje zaraditi kao i svi mi preko adsense,youtube,dailymotion…svi su smanjili cpm i nije dobar kao pre par godina,tako da sam sad isto kao i pre par godina iako imam 3 puta vise saobracaja na svemu.

Čuj, uvijek postoji i neka granica. Nije vrijeme uvijek ključno za uspjeh. Ako si kvalitetan, onda će i doseg rasti a ako si prosječan, jednom mora stati. Mislim, bez ljutnje ali je tako. Možeš tI raditi na vlastitom sadržaju koliko ti volja ali jednom mora stati i dođe do zasićenja. Ja ne znam nišu od onoga koji je postavio temu ali moj odgovor je bio baš generalni kako bi dobio neke smjernice. Što se tiče adsensa, on voli vlastiti sadržaj, isto kao youtube. A što se tiče daily motion, tamo je ja mislim 99% materijala sa youtube-a. Toliko sam puta našao svoj video na daily motion-u da više i ne šaljem da maknu. Jednostavno nemam vremena niti živaca za takvu vrstu borbe. Valjda to tak mora biti. Uvijek će biti onih koji pokušavaju i zarađuju na tuđem sadržaju. Ali dugoročno je vlastiti sadržaj najbolje riješenje i savjet, pa sam zato to napisao

Pa ja imam vlastiti sadrzaj na svemu ali cpm je manji na svim preko kojih zaradjujem iako sam se i trudio i radio i dovlacio i imam sada 3 puta vecu posetu,znaci manje placaju nego pre a ja tu nisam kriv nego ovi sto placaju.I ja sam mislio isto da ce mi biti lakse ali nije nego jos teze,jer sada isto radim sve a dosta nmanje placaju.

jbg, ne znam šta da ti kažem osim da sam siguran da znaš da što je kvalitetniji i traženiji sadržaj, to su reklame bolje i skuplje. Bitno je da imaš tri puta veću posjetu, to puno znači, to je tvoj trud. Nadamo se boljoj zaradi. Teško je znam i frustirajuće totalno.ali bit će bolje… valjda

Pa dobro,sad je malo diskutabilno sta je kvalitetno ali jeste poseceno,stvar je u tome sto sam hteo naglasiti da se internet brzo menja i da ono sto znaci danas ne mora da znaci da ce biti i za par godina.Pre sam imao cpm na istom sadrzaju i balkanskoj poseti na dailymotion imao cpm 2$ a sada jedva 0.40 tu mi je najveci pad.

a kakva ti je situacija na youtube kanalu? Jel tu pad ili raste?

Kod mene balkanska poseta isto pala,pre sam imao na 100.000 100e a sada 30e iako pise da mi je na youtube kanalu cpm 3$ izmisle da nije monetizovano mnogo snimaka iako su svi zeleni dolari.Na adsense za sajtove mi je u proseku 0.60-1$

tako nešto slično i meni, na 100.000 pregleda na youtube-u imam 50eur a na web stranici na 20.000 dnevnih posjeta imam 20 eur

@Semolina hvala puno na savjetima , ništa ove facebook stranice je mozda cak i losa , jer je napravljena u fazonu “fanova metal muzike” iako kao sto sam rekao mozda je cak i mrtva jer je dosta vremena neaktivna , ja mislim da se opet moze vratiti na noge i da bude koliko toliko aktivna .
@Semolina i da napomenem ja trenutno nemam web site i nemam google acc povezan sa adsensom (nekad prije 3god sam imao i dobio sam “ban”)

jel postoji neki drugi nacin osim toga da se napravi we sajt i to sve , cisto da preko fba izvlacim raju a samim tim i neku lovu? :slight_smile: