Kako zaštititi jedan dio komercijalnog softvera?

Lijep pozdrav svima.

Kako zaštititi jedan dio komercijalnog softvera, u ovom slučaju mislim na dodatak za prijevod.

Softver je vBulletin, a ekipa i ja radimo prijevod. Objavimo ga tako da bude dostupan svima (i stavimo linkove na naše stranice u footer), onda ga ljudi koji skinu taj addons zlorabe na način da ne mogu (iz zahvale) ostaviti ni linkove autora prijevoda.

U vezi dva portala smo izvršili prijave CERT-u, no oni se konkretno ne bave tim slučajevima; te su mi dali savjet da se obratim hosting kućama tih stranica, kojima je naravno u interesu klijent.

Postoji li neki način zastištite tih podataka ili neki vBulletin addons kojim bi se copyright znakovi integrirali u footer tako da bi ih bilo nemoguće izbrisat?

[quote=“mtjnekic”]
U vezi dva portala smo izvršili prijave CERT-u, no oni se konkretno ne bave tim slučajevima; te su mi dali savjet da se obratim hosting kućama tih stranica, kojima je naravno u interesu klijent.[/quote]

Ne nužno. Njima je u interesu klijent utoliko što im donosi novac. Sumnjam da bi riskirali kršenje zakona i tužbu radi klijenta. Googlaj “Safe Harbor” iz DMCA-a.

[quote=""]
Postoji li neki način zastištite tih podataka ili neki vBulletin addons kojim bi se copyright znakovi integrirali u footer tako da bi ih bilo nemoguće izbrisat?[/quote]

Ukratko, ne.

Eventualno možeš hardcore kriptirati, za većinu ljudi dovoljno. Ali kad ti netko dekriptira, onda je grdo :slight_smile:

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja