Kalorije - jel su stvarno tako strašne?

Ovo sam iskusio na vlastitoj kozi, imao sam naviku stalno copkati nesto od hrane ne prateci koliko cega i sto buduci da su moji imali restoran, i tad sam ko sredjoskolac radio kod njih.
Nikad nisam pratio sto i kako jedem ali nakon pola godine sam se zdebljao jedno 15ak kila ako ne i vise.
Medjutim puko mi je film i odlucio sam jesti samo kasni doruck i rucak/veceru, ali unesi koliko god toga zelis. Nakon samo 2 i pol mj vratio sam se na normalnu kilazu.

Jeo sam oko 10 i oko pol 17, u 10 se najedem toliko da mogu do 16h izdrzati a onda se napucam da mi bude zlo iducih sat i pol, pa dok se sve malo smiri vec je 21h, malo tv i spavanje oko ponoci…
Nakon nekog vremena porcije su mi se same smanjile jer jednostavno nisam mogao istu kolicinu pojesti kao prije. I da, dnevno sam radio ukupno 4km pjeske, do posla i natrag, ostalo nikakva aktivnost.

Najbolje je kad si vec pred to da bi mogao ponovno jesti, e onda zaspati, tad se nastavi trosenje kalorija a spavas, a i zeludac smanji svoj obujam bez da te grci ili kruli dok si toga svjestan, to je bio bar moj zakljucak hahah :smiley:

Ja imam tendenciju da u to vrijeme odem do kuhinje da nesto “gricnem” i zavrsim sa ranim doruckom koji je veci od rucka (tip pojedem 3-4 sendvica :smiley: )