Keyword - provjera konkurencije kako

Bok,

pomoću google keyword toola-a pronađem keyword, e sada
na koji način ja mogu provjeriti kolika je konkurencija za taj navedeni keyword ?
u google keyword toolu piše npr… low
ali to je konkurencija samo za adwords.

na koji način je najbolje provjeiti ? pomoću alata ili na koji način ručno pogledati ?

ako netko može objasniti.

hvala !

Tu ne pomaže nijedan alat, jednostavno upišeš pojam u google i promatraš prve sajtove. Ukoliko su na prvim pozicijama sajtovi koji nemaju domenu za taj pjam već su rangirani neki članci onda su ti šanse veče. Ako su to stari i kvalitetni sajtovi onda nemaš puno izgleda.

hvala na odgovoru, koje još metode mi možete preporučiti, inače sam i ja tak razmišljao, da upišem pojam pa da pogleda.
te dali da upišem pojam ovako “keyword” ili bez ?

hvala

Ne znam dali si upoznat sa opcijom pretraživanja allintitle?

allintitle: "dota2"

Rezultat: Oko 751.000 rezultata (0,36 sek) - Svi imaju “dota2” u TITLE tagu stranice

Uspooredba sa običnom pretragom:

dota2

Rezultat: Oko 14.600.000 rezultata (0,22 sek) - Imaju DOTA2 negdje, bilogdje…:sprst:

[quote=“Uber_Gosu”]Ne znam dali si upoznat sa opcijom pretraživanja allintitle?

allintitle: "dota2"

Rezultat: Oko 751.000 rezultata (0,36 sek) - Svi imaju “dota2” u TITLE tagu stranice

Uspooredba sa običnom pretragom:

dota2

Rezultat: Oko 14.600.000 rezultata (0,22 sek) - Imaju DOTA2 negdje, bilogdje…:sprst:[/quote]

hvala :slight_smile:

vrlo zanimljivo. a što konkretno onda znači kad netko ima recimo Dota 2 u title tagu ?
da mu je stranica/blog primarno orijentirana za taj keyword i slično njoj ?

Ne znam jel ti itko ovo spomenio ali Traffic Travis 3/4 radi ovo poprilicno dobro.
Provjerava bez problema konkurenciju, zapravo uzme prvih 20 stranica u searchu za taj keyword i slozi ih skupa i nadje njihov age pr backlinks i kaze koliko je tesko rankat se za to rijec. Trebas probat :slight_smile:

Na jednom od jačih black hat foruma se za ovo pitanje najčešće odgovara sa: Traffic Travis

Imaš i free verziju.

Za Traffic Travis znam jer ga imam instaliranog samo neznam dali se mogu pouzdati u njega ?
znači kod njega odem na Research , utipkam keyword koji me zanima, on izbaci podatke
i pod Competition piše : Low (1%)…
sad neznam dali je to opet adwords Competition ili ne ?
kako ga vi koristite ?

hvala

nemogu više editirati post. uglavnom skužio sam kako točno se koristi.
samo ostaje pitanje koliko se pouzdati u njegovu procjenu što je teško , a što nije ?
te koji program osim njega možete preporučiti, može biti i paid program.

hvala

Da ne otvaram novu temu, imam uz gore navedeno pitanje
još jedno, dali ću ja dobiti više love po kliku kod adsensa kod keyworda gdje
je Adwords competition high ili to nije bitno ?

[quote=“chief_wolfinjo”]hvala :slight_smile:

vrlo zanimljivo. a što konkretno onda znači kad netko ima recimo Dota 2 u title tagu ?
da mu je stranica/blog primarno orijentirana za taj keyword i slično njoj ?[/quote]

Pa nemora biti 100% ali u pravilu ako netko ima u TITLE tagu taj KW onda moraš računati na to da i on cilja (SEO) na taj KW.

Ima tu više bitnih stvari:
H1 sa KW, pomogućnosti samo jedan po jednom URL-u.
cannonical tag + htacces sa prebacivanjem na WWW ili sve bez WWW.
ALT-ovi na slikama.
Text unutar i tekst na koji linka.
Load stranice (manje bitno).
Strong i italic i šta je u njima.
svi linkovi na glavnim stranicama (osim onih na sitemap i sl. bitne stvari) neka budu NOFOLLOW.
i po meni vrlo bitno: Prvi LINK na stranici i njegov text.

U Offpage nejdem nije to moje područje :nono:

hvala na odgovorima :slight_smile:

u međuvremenu sam pronašao isto tako dobar vodič ovdje : Black Hat Forum Black Hat SEO

isto tako me zanima koliko je uopća danas moguće pronaći keyword ili više njih koji nemaju preveliku konkurenciju, a solidan broj pretraga ?

te koliko je uopće pametno se orijentirati na samo jedan ili nekoliko takvih keyworda.
dali je možda pametnije se odlučiti npr… za blog koji pokriva veće područje jedne tematike

hvala !

[quote=“chief_wolfinjo”]Za Traffic Travis znam jer ga imam instaliranog samo neznam dali se mogu pouzdati u njega ?
znači kod njega odem na Research , utipkam keyword koji me zanima, on izbaci podatke
i pod Competition piše : Low (1%)…
sad neznam dali je to opet adwords Competition ili ne ?
kako ga vi koristite ?

hvala[/quote]
Mozes se pouzdat, uvjek tocan :wink:

[quote=“chief_wolfinjo”]hvala na odgovorima :slight_smile:
…isto tako me zanima koliko je uopća danas moguće pronaći keyword ili više njih koji nemaju preveliku konkurenciju, a solidan broj pretraga ? …
[/quote]
Keyworde koji nemaju “preveliku konkurenciju” mozes pronaci na slijedeci nacin:
Ukljuci televizor i prati neki dobro rangirani TV program regije gdje se zelis pozicionirati…
Pa kad spomenu, naprimjer, da je predsjedniku Obami dijagnosticiran sifilis, na svom webu otvaras
http://www.tvojadomena/obamasifilis
, postavljas dobro optimiziran “on-page” textualni i “vizualni” (fotke i eventualno video) content pa, ako ti domena postoji vise godina, ima dobar PR i google spider svako malo “ceslja” tvoj web…eto ti “milion” posjeta za spomenute kewordse :wink:
To isto primjeni i za ostale, eventualne, “kljucne rijeci” koje ljudi searchaju nakon dnevnika, nekog dokumentarca ili texta u novinama;)

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja