KickassTorrents je pao: Uhićen vlasnik najveće piratske stranice

kim je na novom zelandu i zaradu ulaze u odvjetnike da ga ne izruce natrag u ameriku … kad te jednom zagrizu ne puštaju…

meni je uglavnom oko tih torrenta sve sumnjivo… da oni zaista to zele zaustaviti, vjerujem da bi nasi lokalni ISPovi to rjesili za dva dana… sigurno je to njima neki oblik reklame…

Izgleda da je i openload.co ugasen

Nije ugašen, nego je Namecheap suspendovao po prijavi domen tj. izbrisao DNS parametre domena…

Hi,

just a short update from our side, to not let you step in the dark.
It seems like our domain registrar suspended our domain for basically no reason. So either our domain registrar lets us transfer it or reactivates it within the next hours.
We are preparing a spare domain and will get it setted up asap.

Ill provide you with this domain as soon as it is live.
Unfortunatly thats all we can do for now.

Regards - Marcel

@marioart
Znam da je Kim tamo i otprilike sta se desava sa njim, iz vesti bar koje stizu javno, ne znam debelog licno,haha.
Naveo sam ga kao primer samo jer su sve to vrlo slicne price.

Ono sto je zajednicko za njega, torent sajtove, pa i deep web koji je spomenut, je:

  • da su svi dobro profitirali od toga (milioni $)
  • da su postali trn u oku tek kada su te vece pare nagomilali i onda se lampica upalila
  • da su ostali bez velikog dela od tog novca nakon ovih akcija
    To su jedine cinjenice, ostalo su nasa nagadjanja, rekla kazala, cuo sam, procitao, mislim,…, niko od nas nije bio u toj prici direktno da zna.
    A naravno da tu ima x stvari koje nikad necemo saznati niti treba da zanimaju sve redom.

Meni je vazno samo da su to sve prekaljeni borci za slobodu govora i deljenja, koji rizikuju svoj zivot zarad distribucije jeftine zabave (igre,filmovi), prodaju teskih droga (pa i underaged osobama) preko neta, sve uz veliki profit koji gle cuda niko od njih ne stigne da vrati zajednici ili ulozi u neki open/free to share projekat pre nego ih uhapse, nego kupuju neke nekretnine, skupa kola,…
Smesni su koliko i ovi sto ih jure jer se isto ponasaju u vecini slucajeva, samo je zarada i podela kesha u pitanju.
A mozda i gresim, kad bude neki skup da mitingujemo za njihovo oslobadjanje ili skupljanje para, verujem da ce se svi oni milioni korisnika sto torente skidaju skupiti na jednom mestu pa da promenimo taj sistem vec jednom.
Sistem placanja holivudskih blokbastera i AAA igara u sistem besplatnih holivudskih filmova i AAA igara.
Hahaha, prejako.

kat.am je takođe oboren, ovih dana sam čitao da je u funkciji neki kat.c-nešto, zna li neko domen?

Izvoli http://kickass.cd i http://kickass.mx

1 Like