Najbolji klima uređaji i koji kupiti?

Doslo vrijeme da se i klima kupi! Imate li neku preporuku?

Kontao sam kupiti neku inverter klimu. Neki bih sada placao suvim zlatom ali ne bih kupovao bas ni neki krs.

Preporuke?

Nema mnogo mudrosti (ako imaš novaca dovoljno);
Panasonic ili Mitsubishi su No1 klime, ne mora biti inverter. :blush:

Kupio Daewoo, ladi/radi!

Po čemu to? :open_mouth:
Ja sam čuo od ljudi koji se bave klimama Mitsubishi da su jedne od najboljih (ali su i skupe), a ni Fujitsu ne zaostaje puno…

Ako cemo bas cjepidlacit najbolja klima je daikin. Mada vjerujem da je danas svaka klima dobra. Ja sam sebi uzeo vivax sa 3 godine garancije i wifi modulom.

1 Like

Kupi Toshibu ba :D, ma i opciju bez struje.

1 Like

Ja cuo od svog montera da su vivax najbolje klime … sve ove skupe sharp, lg i dr. se cesto kvare i stalno neki servisi. Nije mi jasno zasto bi netko kupovao inverter osim da ustedi nesto energije? Moja je grijala dok je vani bilo -16C … a hladi dok je vani kao prije par dana bilo +45 na suncu :slight_smile: Potrosnja? Prava sitnica … 0.8 kwh … snaga klime 3.5 kwh.

Kupio Mideu prošle godine i zadovoljan sam, 3.5 kW, inverter, oko 3200 izašla bez ugradnje, oko 4 s ugradnjom… Čuo sam isto da su Gree klime dobre od svog majstora…

Uzeo Vivax i nisam pozalio. Bila na akciji na ekupi 2013. god, sa 2800 na 1999. Ugradio mi majstor za 700 kn. Prva liga, tiha … izdrzljiva, jaka … prezadovoljan.

Zašto kupovati kada za cca 50 kn imaš klimu koliko ti treba :smiley: :smiley: :smiley:

1 Like

Mislim uzet posebnu klimu samo za jednu prostoriju (cca 25 m2) i ne plaća mi se puno za to.
Kad već uzimam, bilo bi dobro da može služiti i za grijanje te prostorije zimi (po zimi nije ni bez grijanja ispod cca 10-15 C u toj prostoriji, dok je vani u minusu, ako je važno reći)

Našao sam valjda najjeftiniju klimu i po opisu mi se čini da bi mi odgovarala:

https://www.klimakoncept.hr/hr/qzen_klima_uredaj_ze_12wmeze_12ome-start_inverter__komplet_zidna_unutarnja_i_vanjska_jedinica/1234/30

Što mislite? :slight_smile:

Je malo skuplja i da se mene pita ja bi uzeo ovu

To je dobra klima a ni ne kosta puno.

Imam HAIER klimu, daljinski ne radi. Promijenio sam baterije ali opet ništa na displeju :frowning:
Je li imao tko sličnu situaciju?

Gledam jednu klimu sa 7 godina garancije (Airwell). Solar shop i ostali poznati nemaju slobodne montažere pa si mislim kupit od firme za koju nisam prije čuo.

Pitanje, ako ta firma propadne, kako i kod koga ostvarit pravo na garanciju ako zatreba? Jel u tom slučaju nastaje problem, dolazi do dugog čekanja ili kako to ide?

https://www.ekupi.hr/AIRWELL-klima-uredjaj-36kW-grijanjehladjenje-JAMSTVO-7-godina-1359412.aspx

Nemoras se bojati da će ekupi propasti :slight_smile:

Pa neće ti uređaj popravljati firma gdje si kupio, nego ovlašteni serviser. Nemaš problem po tom pitanju. :blush:
A moj je savjet; razmišljati pozitivno, vrlo je malo vjerojatno da će se klima pokvariti u prvih 7 10 godina, nisam čuo za to. :smile: :o:

2 Likeova
  • Je li netko spajao klimu na Smart Hub? Ne Wifi na router, nego baš na Smart Hub (zeegbee ili neki drugi protokol).

  • Ima li netko Hisense klimu? Kakve su? U Elpiso ih prodaju i čujem da nema puno pritužbi na njih

Hisense je poprilicno poznata i velika kineska kompanija, a i nedavno su kupili 94% dionica Gorenja, trebali bi biti dobri.

1 Like

To sam i pretpostavljao, ali dobro je provjeriti :slight_smile:

Tražim samo dodatnu klimu koja mi nije presudna i čini se da sam se prekasno sjetio pa je sada predugo čekanje na montažu :slight_smile: