Ključna riječ u nazivu kategorije posta

Ima li kakve koristi ako se ključna riječ koristi samo u nazivu kategorije posta a ne i u postovima direktno?

Nema ako neindexiraš kategorije :slight_smile:
Po meni ima smisla ako ti je takva struktura sajta npr sajt prodajaauta.com Ako ti je struktura linkova i titla (nemam pojma jel ko to tako štelovao i može li) prvo da ide titl sajta Prodaja auta pa naziv kategirije pa naziv posta, onda ima smisla, valjda. Ja sam za jedan sajt npr iznajmljivanjestanova.com stavio da prvo ide Titl sajta Iznajmljivanje stanova pa onda post “do 300 eura u zagrebu” bez ključnih riječi u postu, gugl povezuje i rangira mi za npr upit iznajmljivanje stanova u zagrebu do 300 eura, a da li bi da nije prvo titl sajta, nemam pojma. Ništa ja u suštini nisam rekao, al eto.

Ima koristi,naravno. Evo kako ja radim : uzmem domenu identicnu kljucnoj rijeci,kategorije pisem tako da su vezane za kljucnu rijec ali malo opsirnije,a tagove jos opsirnije. Recimo prodajaauta.com je domena, kategorije su prodaja rabljenih automobila,prodaja novih automobila,prodaja auta staro za novo itd. Tagove radim jos opsirnije, recimo prodaja rabljenih opel automobila, rabljeni opel automobili na prodaju itd. Google jako voli wp kategorije i tagove,recimo ja na jednoj novoj stranici imam medju top 40 jednu kategoriju koja nema nijedan backlink.

1 Like