Knjiga na stranici?

Poz… Prije dva dana stupio sam u kontakt s jednom gospođom iz italije… napisala je jedu knjigu međutim preskupo joj je da ju tiska i objavljuje itd itd… I pitala je mene da joj tu knjigu postavim na net stranicu pa nema veze što neće imati neku veliku zaradu od toga jer joj u tom slučaju ni troškovi ne bi bili veliki.

E sad odlučio sam joj pomoć al do sad nisam radio takvu stranicu…

Želio bi da se knjiga može citat slično kao u idućem primjeru

E sad treba mi savjet kako da najlakše napravit tako nešto…tj dali negdje mogu pronaći nekakve skripte ili možda module za ne znam Joomlu ili WP…

Nemam od toga što radim zaradu tako da sad neka ulaganja i plaćanje nekoga da mi to odradi nemaju smisla… A želio bi pomoći gospođi. Ako može kakav savjet

THX unaprijed

[quote=“zoom”]Poz… Prije dva dana stupio sam u kontakt s jednom gospođom iz italije… napisala je jedu knjigu međutim preskupo joj je da ju tiska i objavljuje itd itd… I pitala je mene da joj tu knjigu postavim na net stranicu pa nema veze što neće imati neku veliku zaradu od toga jer joj u tom slučaju ni troškovi ne bi bili veliki.

E sad odlučio sam joj pomoć al do sad nisam radio takvu stranicu…

Želio bi da se knjiga može citat slično kao u idućem primjeru

E sad treba mi savjet kako da najlakše napravit tako nešto…tj dali negdje mogu pronaći nekakve skripte ili možda module za ne znam Joomlu ili WP…

Nemam od toga što radim zaradu tako da sad neka ulaganja i plaćanje nekoga da mi to odradi nemaju smisla… A želio bi pomoći gospođi. Ako može kakav savjet

THX unaprijed[/quote]

Onda joj ponudi ovu mogućnost.
http://www.lulu.com/
ovo je super baš za ovakve slučajeve

Zahvaljujem za savjet … U Ponedjeljak se ponovo sastajem s njom pa ako ima još neko nekakav savjet ovog tipa ili zna kako bi bilo jednostavno (ali i fino) uklopiti ovo u stranicu, neka da ideju …

Nisam te baš razumeo…jel ona uopšte želi imati neku zaradu od te knjige tj prodavati je ili je tako dati besplatno da je svi mogu čitati preko neta?

I o čemu je knjiga, to dosta zavisi da li bi bilo interesovanja?

[quote=“DavidVictor”]Nisam te baš razumeo…jel ona uopšte želi imati neku zaradu od te knjige tj prodavati je ili je tako dati besplatno da je svi mogu čitati preko neta?

I o čemu je knjiga, to dosta zavisi da li bi bilo interesovanja?[/quote]

Evo ovako kod prve knjige je morala platiti 4000 Eura samo tiskanje knjige i sve troškove promocije je sama snosila, a troškovi nisu mali jer se vrtila godinu dana na TV-u po Italiji i u novinama… Čak je dobila i nekakvu nagradu u Italiji na nekakvom sveučilištu… Knjiga je imala odlične kritike i doživila i drugo izdanje … Međutim njena zarada je iznosila 10% od prodaje … Znaci na kraju je ostala na pozitivnoj nuli…

E sad za ovu drugu knjigu nema novac da bi je dala u tisak i da bi odradila tu promociju… I onda sam razmišljao i predložio joj da knjigu stavi na net, bila bi dostupna na toj njezinoj stranici čitateljima… A s obzirom na prethodnu promidžbu i nagrade mogla bi kontaktirati Talijanske portale i blogere koji se bave “književnošću” i tako dobit jeftinu ili čak besplatnu promociju stranice “knjige”…

Što se zarade tiče: da normalno da želi nekakvu zaradu. Ta zarada ne može biti kao kod knjige u tiskanom obliku al kolika god da je dobra je jer je uložen novac samo za host i domenu. Kako ostvarit zaradu? Pa reklamama na stranici kao što to i svi mi radimo i također prodajom svoje prve knjige preko te iste stranice. Koliko god da zaradi bolje joj je nego da joj knjiga zauvijek ostane na HD neobjavljena.

Knjiga je roman (na talijanskom) o nekakvoj djevojci sa Sicilije koja napušta obitelj, zemlju i odlazi u svijet za nekakvim boljim životom.

E sad nisam siguran kako je najbolje to izvest. Dali da se držim ove ideje o stranici ili da knjigu postavimo na neku već postojeću stranicu koja bi joj dala nekakvu proviziju ili tako nešto…

I ako se odlučimo pravit stranicu KAKO? Dali stavit Pdf format ubačen u stranicu ili možda preko neke skripte to ubacit… Jer ako je već na stranici bitno je da je ugodno oku i da čitatelj poželi tu knjigu pročitati baš tu na stranici a onda mi se pdf. čini malo odbojan…

Ako nastavim ovoliko pisat uskoro ću i ja knjigu da objavim :smiley:

A da knjigu objavi kao eBook i prodaje ju preko Amazona i sličnih?
Na webu može objaviti prvo poglavlje kao “teaser” i linkati na stranice gdje se eBook može kupiti.
Teško da će netko preko weba čitati roman…

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja