KnownSRV - iskustva

Da li neko ima iskustva sa njima?
Cijene su im dobre samo me zanima kakvi su/

Dobri su,i strani forumi ih hvale.
Mada ne znam jesu prestali im ddos napadi?
Jedno vreme malo po malo pa nisu bili dostupni :frowning:

Bilo je mjesec dana koji su bili katastrofa zbog DDoS-a. Skoro 2 godine, osim tog jednog mjeseca, imam uptime jako blizu 100% kod njih na VPSu. Sad imaju rackove kod LeaseWeba, najveceg Nizozemskog datacentra koji ima 1.5Tbps mreznog kapaciteta, za razliku od jadnih Weservit i Serverius koji su imali jedva 10gbps(ako i tolko).

Da ne otvaram novu temu. Da li je neko dobio mail od KnownSRV za Payment missing? Ja uplacujem u Host novcanik povremeno, imala sam do juce 82 dolara, tako da kad treba platit oni samo skinu sa balansa. Naime dobijem mail da dugujem 100 dolara, i da su greskom oznacili Paid moje mjesecne racune, i trazili mi jos 20 dolara da dodam u “novcanik”, i onda su mi povukli sav balas koji je iznosio oko 100 dolara. Sto sam mislila da ce mi bit dovoljno za narednih nekoliko mjeseci sve je otislo. Kako je ovo moguce, ako banka nije prebacila novac, onda ne bi bio u Host novcaniku zar ne? I svaki mjesec sam pratila, uredno su skidali kad je mejsecna naplata i sve je oznaceno pod Placeno. :frowning:

Jesam ja…Kod mene nedostaje 2 mjeseca.
Cime si placala? Kod mene su te dvije problem placene karticom

Da, karticom. 23/11 uplatila 50 dolara, a imala sam 32, i danas morala jos 20dolara. Sav balans mi uzeli, ispalo da nista nisam placala godinu dana

Kod mene je problem 03/04

Meni sve radi, imao sam problem da mi banka nije procesuirala uplatu pa su me pitali da platim ponovo. Nemoj gledati sto pise u bilanci , pogledaj koliko si im novaca poslao u bankovnim izvodima.

Ja imam 2 VPS-a i prezadovoljan sam korisnik od 2014 godine :smiley:

1 Like

Ma ne sumnjam ja u host, sumnjam da je banka povukla pare a nisu mi vratili, gdje su zavrsile ja ne znam Zvala sam Mostar i dama mi rekla da posaljem mail, pregledala sam sve izvadke od banke, nigdje nema pisanog dokaza o bilo kakvim transakcijama prema Knowsrv. Mnogo sam ljuta, trazila sam da mi objasne zasto nema nikakvog uvida o transakcijama od januara 2020 god. Ni da sam platila, niti da je na cekanju ili odbijeno, nema nista. Poslala sam im i slike od hosta gdje pise Paid pa nakon par minuta Unpaid, prije nego se zaklji transakcija novac je navodno povucen, ko i gdje ga je povukao… nisam pametna. To samo neko iz banke moze zataskavat. Unicredit je u pitanju

Takodjer i kod mene te dvije transkacije iz marta i aprila nemaju u transkacijama na kartici.

Radi se o raiffasein banci bih

Poslala sam banci mail od kilometar, pa cu vidjet sta ce u ponedjeljak odgovorit

raiffeisen nekad i po 10 dana ne knjiži transakcije, tako da može biti da neku uopšte nisu proknjižili … ta je banka prava lihvarska, naknade, zatezne kamate strašne, svi se žale na njih … vadi ih to što imaju puno bankomata a to je zato što su nekada bili odlična banka … međutim, 3-4 godine unazad, postali su javašluk teški

Ne znam…nisam stvarno nikad imao problema sa njima. A malo je cudno da se ovo desava isto evo i kod @Dali u unicredit. Prije bih rekao da je payment procesor problem koji known koristi.

Uglavnom nemam podataka o tim transakcijama iz ta dva mjeseca, mada sam morao to platiti sad gdje je problem ko ce ga znati. Plati ponovo i cao

2 Likeova

Pa ako vam nema transakcije na izvodima znaci da uopce banka nije poslala lovu i naravno da ju nisu primili. Samo je pitanje na temelju cega je onda njihov sustav oznacio racune kao Paid… vjerojatno je bio neki bug kod njih ili CC procesora, nema veze s vasom bankom… Jbg njihova greska, trebali su prije skuzit… ali posteno je platit za nesto sto si koristio.

1 Like

Ma platila sam ja sve. Ali ipak mi nije jasno da ako nije banka skinula novac, otkud onda u balansu ti novci na hostu. I pisalo mi sve da je Paid od racuna, pa su mi iz hosta rekli da je to greska njihova, da nije trebalo biti Placeno. Nemam pisanog traga ni za jednu transakciju prema njima, ni za koje su uspjele

Pa nema ih ni kod mene na racunu a bili su u trenutku kad je to placanje izvrseno. Nisam mogao zrakom platiti, znaci nema love ni kod mene a ni kod hostinga. Problem moze biti do banke ili do njihovog payment procesora.

Kako god greske se desavaju…

I da, nismo jedini, lik je placao sa Payoneer karticom i mislio da je do njega. Njemu navodno fale 03/04 mjesec,a tragova nema nigdje :roll_eyes:

To je nemoguce, moras u izvodu imat svaku isplatu koja ti je otisla sa racuna. Neke banke trebaju par dana pa cak i do 2 tjedna da updateaju izvode. Dali - pricekaj par dana i vidjet ces sigurno u izvodu.

@Limenka, ako ti nema na izvodu znaci da ti kartica uopce nije terecena za taj iznos. Ti si platio naravno iz njihovog panela, ali iz nekog razloga banka nije procesuirala i novac ti je ostao na kartici. Zato njihov payment procesor nije dobio uplatu i zato ti nema isplate u izvodu.

Nemojte gledati sad sta vam pise paid u hosting panelu… ocito je bio neki bug, oni to ionako mogu modificirati kako hoce. Jedino prek svojih izvoda cete vidjeti dal je placeno ili nije.

Da, razumijem, zato sam i kontaktirala banku i cekam odgovor, jer ja nemam od januara niti jednu pisanu formu da sam hostu ista platila, nema ni onih za koje host tvrdi da su prosle i da su ok.

Kontam ja sta ti govoris, ali nema novca iz tog mjeseca tad je kod mene na racunu bilo tih 42$ i 42$ iduci mjesec. Znaci nema uvida o tim transakcijama a ni novaca.

Neko je napravio gresku, da li moja banka ili njihov payment procesor to ne znam. Jer novca nema ni kod mene a nije stigao ni njima.