Ko želi zaraditi dodatnu plaću?

Zarađuje svako ko oformi tim. A novac zarađen na internetu je pošteno zarađen novac!

@Davor_R_Bergam

Recimo uzmimo teoretski, svi ljudi se uclane na svijetu, netko je voditelj tima, netko na kraju lanca, kako ce onaj na kraju lanca zaradit lovu?

Ne. Piramida (u ilegalnom smislu) jeste kad ljudi zaradjuju tako sto uvode nove ljude (koji placaju) a onda ti novi ljudi uvode nove itd. Znaci sav promet novca se vrti oko uvodjenja novih ljudi. Zato u nekim drzavama kao npr msm da je Norveska u pitanju- ako je preko 50% prometa u organizaciji doslo od dovodjenja novih ljudi- onda je ilegalno jer je ocita piramida.

Zdravstveno nije Ponzi… penzioni fond jeste

Dolaze nove punoljetne osobe koje su kvalificirane za rad. To je bit MLM-a. Neprekidna expanzija. Viralno. Ovo je najbolji posao na netu.

Shvatio si do pola. Moja izjava je bila sarkastične prirode. U Hr je zdravstvo u totalnoj banani, pa svaki novac koji moraš uplatiti ne završava tamo gdje bi trebao, već se izvlači kroz namještanja natječaja za strojeve, opremu, renoviranja… Na kraju dobijemo strojeve koji ne rade ili se uopće ne instaliraju, opremu koja je 5x preplaćena (razlika u nabavnoj i prodajnoj cijeni naravno se poduijeli “onima na vrhu” koji su prihvatili ponudu), renovacije se izvode “kvalitetno” i drže godinu - dvije pa se sve počne raspadat… A liječnici sa malim plaćama odlaze van (opravdano) jer više novaca za njihove plaće - nema…

2 Likeova

Da, ali to idalje nije ponzi nego samo “drzavno” a sve drzavno tako radi :smiley:

A ako vam je kao i kod nas u bih… dobro vam je. 20 godina ne uplacujes zdravstveno, zadesi te da moras na neku skupu operaciju (ali u drzavnoj bolnici gdje zdravstveno pokriva) platis 35e i dobar si… ne brines :smiley:

Uverenje, (što za sobom povlači verovanje) je najbolji alat za manipulaciju… :thinking:
Da li je MLM piramida ili nije, da li je ispravno ulagati mesecima i nagovarati nekoga da uplaćuje, a da bi imao “možda” siću za cigare…
Svako ima svoje mišljenje, ali očito da su se ovde mnogi “zagrijali” za posao :pensive:.

To su neradnici. Od njih nema koristi.

Kakve sve gluposti ovaj forum trpi.

3 Likeova

Nisu gluposti, vidis da je birtija u pitanju :smiley:

1 Like

Baš sam danas vodio jedan razgovor o zdravstvenom. Jako puno ljudi (moguće većina) prije 50-60-te uopće ne treba doktora osim da im svakih par godina prepiše neku pizdariju za grlo. Oni sve te godine uplaćuju cca 1,000 kn mjesečno (netko manje netko više). Da su te sve godine te novce stavljali sastrane bez problema bi si sami platili onu skuplju operaciju koju većina ljudi zatreba jednom u životu i to nakon 60-te, i bili bi na redu idući dan, a ne u idućem desetljeću od kad se naruče kako to bude u javnom zdravstvu.

Ali ajde, zdravstveno mi toliko i ne smeta jer nikad ne znaš kad te nedaj Bože može nešto zadesit pa na zdravstveno gledam kao na jako skupo osiguranje. Mirovinsko mi diže tlak! Prvo. propast će prije nego što će dobar dio članova foruma uopće dočekati mirovinu, a drugo…to je najveća i najklasičnija Ponzi shema ikad. Niti sam Ponzi ne bi smislio bolju. Zamisli, ova je legalna :smiley: Stvarno mi dođe da odem na Mjesec kad vidim da sam među rijetkima kojima smetaju ovakva izrabljivanja (ovo ide općenito).

1 Like

Problem je sto je DRZAVNO, pa naravno ne valja. Ali fora je kod osiguranja (svakog normalnog) da ti cijelo vrijeme placas, da bih u slucaju da se nesto desi mogao da dobijes iz toga vise nego sto si uplatio. Zato kazem da kod nas npr neko ko nikad nista nije uplacivao (recimo da nije dobijao sa biroa) moze samo doci jedan mjesec, uplatit 70km i on je osiguran :smiley: Nigdje nema onog “pre existing condition”

To je meni ok, ali se kosi sa željama pohlepne države :slight_smile: Ta jedna mjesečna uplata je ono što se u osiguranju zove premija. Kad država to svoje trulo zdravstvo već voli nazivati osiguranje onda neka i bude kao osiguranje i preuzme rizik za pojavu osiguranog slučaja :wink:

Zdravtsveno osiguranje u HR je jako jeftino i efikasno za korisnike koliko god se to mozda ne cini tako. Nije bas da ljudi ne idu kod doktora, ima jako puno stvari koje su kod nas besplatne, dok se drugdje placa.

Slazem se da je mirovinski sustav problem. To je rupa bez dna koja niti je pravedna niti je samoodrziva. Iako se cini da vlada prisilnim iseljavanjem ljudi iz HR stvarno ima bar jedan program koji je dugorocno rijesenje :slight_smile:

Što se zdravstvenog tiče, nekih 8 godina nisam imao zdr. osiguranje (u Hr). Nikakvo. 2x sam imao nesreću da me pogodila upala uha. Otišao sam na Rebro, platio 120 kuna za pregled i recept, te dodatno platio u ljekarni 100 kuna za antibiotike. Začudilo me koliko je zapravo to povoljno. Ok, možda sam promašio sa usporedbom zdravstvenog i ponzija, i u pravu ste - više mirovinsko izgleda na ponzija, ali shvatili ste što želim reći. :slight_smile: (Nisam u MLMu, ali razumijem Bergama o čemu priča jer mi je vjenčani kum u MLMu s kozmetikom već 30-ak godina i samo to radi i od toga živi)

Mislim da zapravo većina ljudi ide po par puta godišnje doktoru, a gdje su još ljudi koji imaju većih problema pa su non stop po doktorima. Većina ljudi koji se brinu za svoje zdravlje idu na preglede svake godine pa tako npr žene moraju jednom godišnje ginekologu, pa jednom godišnje na mamografiju, pa svi bi trebali barem 1 godišnje zubaru, a ako je zub pokvaren idemo i po 5 puta godišnje. Ja idem i na preglede madeža svake godine. A di je još kad se čovjek razboli pa treba otić doktoru, ili ako mu treba uputnica pa ide kod svog doktora. Tu se skupi jako puno odlazaka doktoru. A s obzirom da oprema za bolnice košta para kakve ne možemo ni zamislit, tih 700-1000kn što ovo malo zaposlenih ljudi uplaćuje zapravo nije ništa da bi se pokrilo sve te troškove.

1 Like

Ko želi još jednu plaću nek mi se priključi!!

5 Likeova

Ja sam se prikljucio i mogu reci da je to obicna PREVARA. Nakon sto uplatite trazeni iznos morate naci nekog novog kome ce ukrast pare i vama daju proviziju. Nema tu nikakvog posla niti place. Najobicnija prevara!!!

@webposao

Gdje se može nešto zaraditi, a da ne radiš pošteno?

Bježite od ovakvih sranja.

Ako se ne varam, upravo ovo sta kazes je opisano na samom pocetku topica…platis 10us i trazis naivce koji ce uplatit 10us kako bi dobio neku proviziju…