Kod za zabranu kopiranja sadrzaja

Pozdrav, stvarno nzm gdje da postavim ovu temu pa sam je stavio ovdje ako nije dobro premjestite je. Zanima me postoji li neki kod ili modul ili bilo sta da zabranim kopiranje sadrzaja sa sajta ? Na tom sajtu koristim joomlu…

Zašto misliš da bi tebi drugi trebali pomoći kad ti pokušavaš prevariti druge?

Ne postoji. Ako korisnik može pročitati sadržaj, može ga i prekopirati. Ako ga web-preglednik može doći do sadržaja da ga pročita, opet tehnički vještiji korisnik može doći do istog.

Jedino možeš otežati korisnicima da copy/pastejaju sadržaj (vidi npr. u PDF-u zabranu kopiranja, koja radi ukoliko je program za čitanje PDF-datoteka voljan surađivati). Dakle, ne trivijalnim metodama poput zabrane desnog klika, već nekakvim javascriptom koji bi “dekodirao” sadržaj koji je “kodiran” na serveru. Ništa ne bi spriječilo samo malo tehnički vičnijeg korisnika da pomoću već najtrivijalnijeg alata za inspekciju DOM modela dođe do teksta, ali bi nvj. zaustavilo one najveće copy/paste liječnine.

Naravno, ta tehnika bi 100 % zaustavila Google da indeksira tvoj sadržaj.

http://free-zg.t-com.hr/wm/security/zbrdeskmisem.htm

tnx, to sam mislio danas tražit, jedan posao manje :slight_smile:

Za web browser Chromium ne vrijedi, kopira se sadržaj.

Za druge neznam.

Dovoljno je isključiti JavaScript i taj kod ne radi, a vrlo vjerojatno bi se većina onih koji kopiraju sadržaj i sjetila da moraju isključiti JavaScript. Kad i ne bi, Google je tu da im pomogne.

Ne postoji način na koji se može spriječiti nekoga da kopira sadržaj s vaše web stranice.

Sjećam se tog sajta dok je još redovno održavan. Kako piše na dnu: 1999-2002.
Bio sam uvjeren da već odavno ne postoji.
Hvala! :doki:

[quote=“Mateuss”]Za web browser Chromium ne vrijedi, kopira se sadržaj.

Za druge neznam.[/quote]

Isprobao sa Chrome - skripta ne radi.
Isprobao sa Operom - pojavi se “Zabranjeno kopiranje” i zatim kontekstni izbornik s opcijom Kopiraj.
A sigurno ni u jednom browseru ne blokira općepoznatu kombinaciju Ctrl+C

BTW Ovo sam pisao prije 8 godina, ali i dalje vrijedi
(jedino što više ne koristimo diskete, a i u međuvremenu su se pojavili i neki novi browseri)

[quote=“gambo”]Sjećam se tog sajta dok je još redovno održavan. Kako piše na dnu: 1999-2002.
Bio sam uvjeren da već odavno ne postoji.
Hvala! :doki:
[/quote]

/ Offtopic /
Fantastično, webmajstor.net i Tin s ovog foruma, ako se ne varam! Eh! :slight_smile:

Nisam imao pojma da sajt još postoji, samo je prebačen sa domene webmajstor.net na free hosting. :smiley:

Baš dobar site šteta što je izgubljen

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja