Koja je klasa glavna..jača

Znači imam skriptu_1 i u njoj klasu .cBT:{border-top:none;}
Zatim imam skriptu_2 i u njoj klasu .list:{border:1px solid red}

Dokument mi učitava prvo skriptu_1, zatim skriptu_2.

Elementu definiram klasu kao: class=‘list cBT’

…očekujem da sam klasu cBT elementu uveo nakon klase list i da će mu ona poništiti gornji border…ali ispada da je zapravo bitno koja klasa je kasnije definirana u .css file-u. Tj. u ovom slučaju koja skripta je zadnja učitana.

Kaj to ima smisla… :confused:

…i jel ima možda jQuery neku foru da kod dodavanja klase se može odlučiti koja je jača.

Definiraj u .list{border-top: 1px solid red;} pa ces vidjeti da .cBT nije glavni :wink:

Nisi me dobro shvatio.

ja želim da sa .cBT mogu napraviti Cut Border Top. Znači želim da mi element dobije border kakav je definiran u .list i da mu capnem gornji border sa .cBT.
Stoga elementu dodajem klasu ‘list cBT’ , računam na to da .cBT mu dodajem nakon .list i da će on capnut gornji border. Ali ne želi zato jer je .list kasnije definirana unutar .css-a …dok je meni logičnije da bi jača klasa trebala biti ona koja je zadnja dodana elementu. (Ili koja je prva dodana elementu, nebitno!) …samo da ima nekog poretka s kojim se može upravljati i kontrolirati.
S poretkom skripta mogu kontrolirati malo toga…jer što kad ću trebati kod jednog elementa jednu situaciju…kod drugog drugačiju. Zato mi se čini da bi poredak skripti trebao biti nebitan…a bitno kako se klase dodaju samom elementu…

…ovu situaciju još može spasiti poredak skripti, ali razmišljam gloablno…

Kao sto si primjetio, poredak klasa nema veze sa njihovom vaznosti.

Mozes napraviti dvije stvari (ako isljucimo poredak u samom css file-u):

1.) Budi specificniji u “override” klasama, tipa:

.list.cBT {
...
}

ili ako ces to koristiti na vise elemenata

*.cBT {
...
}

ili

body .cBT {
...
}

2.) Koristi !important

.cBT {
... : ... !important;
}

Hvala ti na tome…no ništa od toga nije uspjelo nadjačati .list u slučaju poretka učitavanja kako je gore napisano.

A u međuvremenu sam shvatio da taj poredak i nije baš toliko loš. Postoje stvari koje se isplati zadnje učitati i skoro uvijek kao takve se koriste kao “jače” od ostalih definicija. Recimo taj .cBT.

Tak da sam razbio styleBasic.css skriptu na dva dijela…jedna je završila onTOP jedna onBottom …i koliko vidim to bi trebalo na dost duge staze funkcionirat.

Kako to mislis, mora raditi, a pogotovo !important.

Evo i primjer: http://jsfiddle.net/xywued3r/

Probaj maknuti ovaj body pa vidi sta se desi.

Heh…bio sam malo brzoplet pošto sam već imao rješenje dok si mi to napisao.

Imam inače to ovako definirano .cutBorderTop, .cBT{border-top:none;}

…i u prethodnom raznolikom pokušavanju sam promjenio elementu klasu sa cBT na cutBorderTop, a tvoje sugestije sam isporobao na .cBT xd

Radi!! :smile: