Koja je po vama bolje Joomla 1.5 ili 1.6 sto se tice bezbednosti?

Koja je po vama bolje Joomla 1.5 ili 1.6 sto se tice bezbednosti?

Da li neko zna neki slucaj hakovanje 1.6 ali da nije klasican propust admina ili los host?

Hvala

Teme otvaraj u prikladnim forumima i imenuj ih tako da sažimaju pitanje.

s obzirom da je s joomlom 1.5 bilo dosta problema oko sigurnosti i još nekih propusta i da su došli do verzije 1.5.22 koja slovi kao sigurna, teško mi vjerovat da su sa 1.6 pogodili sve od prve

ono što mi zasad stiglo na mail oko pronađenih propusta joomla 1.6 je ovo:
Joomla 1.6 Multiple SQL Injection Vulnerabilities Published 2011-03-18
Joomla 1.6.0 | Cross Site Scripting XSS Vulnerability Published 2011-03-18

kako je nigdje ne koristim nije mi se dalo provjeravat o čemu se točno radi

vjeru mi okani se joomle
Ja sam prije radio u tome no kada sam naučio php joomla je pala u vodu
Govarim ti iz iskustva
Uči na tuđim greškama

[quote=“kromaser”]vjeru mi okani se joomle
Ja sam prije radio u tome no kada sam naučio php joomla je pala u vodu
Govarim ti iz iskustva
Uči na tuđim greškama[/quote]

Ja bih te molio da to potkrijepiš činjenicama.

Za sada joomla 1.5.22 je sasvim sigurna, glavni sigurnosni problem nije joomla nego komponente koje ‘ugrađuješ’ u joomlu, a koje mogu imati sigurnosne propuste.
U principu nije sustav kriv za neznanje i nemar.

[quote=“mikibm”]Za sada joomla 1.5.22 je sasvim sigurna, glavni sigurnosni problem nije joomla nego komponente koje ‘ugrađuješ’ u joomlu, a koje mogu imati sigurnosne propuste.
U principu nije sustav kriv za neznanje i nemar.[/quote]

najčešće je tako, mada ono što sam gore kopirao, izgleda da su propusti samo sustava, kao što je npr. imala na početku i verzija 1.5 (tamo bila mogućnost resetiranje passworda)

Istina, propusti su se dešavali, u svakom slučaju joomla 1.6 će sigurno biti dobar CMS nakon interakcije korisnici-razvojni timovi za koje je , mislim potrebno još neko određeno vrijeme.
Kolko vidim joomla 1.6 nudi neke nove mogućnosti i zaokret u odnosu na staru, što apsolutno podržavam.

vjerovatno oće, ja recimo više volim i kod joomla i kod novih verzija windowsa da malo drugi to koriste i otkrivaju greške i da ih onda razvojni timovi rješavaju nego da ja nekome budem beta tester
rasprave bolje ovo ili ono možda i nemaju previše smisla jer joomla 1.5.22 je (unatoč svim joomla manama) i više nego što treba 99% korisnika koji pričaju o kvaliteti cmsova, a to isto bi se moglo reći i za wp, drupal i ostale

koristim joomlu 1.5.22 i dosta sam zadovoljan, instaliro sam joomlu 1.6.3 na localhost i malo proučavam, nigdje u adminstratorskom sučelju nemogu pronaću “edit html” ili “edit css”, ako neko ima iskustva s ovim molio bih neka pomogne…
Unaprijed Hvala!!!

Predjite na Wordpress i ustedite si brdo muka :wink:

Znaci mislite da Joomla 1.6 jos nije stabilna i da se ne treba koristiti jos za ozbiljne projekte?

Svakako da je bolje kucati svoj kod. Ali nekad vreme to ne dozviljava kad ima laksih nacina da se dodje do sajta (gotovi cms)…

[quote=“akovac”]koristim joomlu 1.5.22 i dosta sam zadovoljan, instaliro sam joomlu 1.6.3 na localhost i malo proučavam, nigdje u adminstratorskom sučelju nemogu pronaću “edit html” ili “edit css”, ako neko ima iskustva s ovim molio bih neka pomogne…
Unaprijed Hvala!!![/quote]

Da Joomla 1.5.22 se pokazala bas kao dobra. Ja jos nisam cuo nekih slucajeva hakovanja iste. Nadam se samo da neces skoro dici ruke od joomla 1.5 jel bilo bi dobro da imaju dve verzije… A i mislim da je dosta veliki problem nekima da prelaze sa 1.5 na 1.6 zbog template, navika, dodataka…

jomla 1.6.3 kolko vidim nije loša, ima dobri stvri, samo eto što nemogu mijenajti html i css unutar administratorskog sučelja…

Hm, mislim da isto kao i u 1.5 Joomli možeš mijenjati css i html samo trebaš kad odeš na extensions - template manager - (pored linka styles ) -templates i klik na ime predloška.

Eto mene, stari ‘mešter’, no prvi puta pišem ovdje, dosad sam Vas samo čitao.
Krenuo poznanicima praviti web prekjučer, po prvi puta u Joomli 1.6 (malo iskustva prije u 1.5 verziji, no to je zanemarivo) i mogu reći da sam se dobro snašao.
Koristim Joomlu 1.6.3. i jako sam zadovoljan, drugacija je od 1.5 dosta po postavljanju sadržaja no samim time i jednostavnija, barem meni, možda vama koji ste naviknuti na v1.5 i nije tako, no 1.6.3. svakako ima više opcija od 1.5, ili su samo na bolji način postavljene, hmm… provjerite sami!

eto weba ovdje

Bugova nisam pronašao dosada u ovih par sati rada u ovih dva dana.

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja