Koja RAM memorija

Kupujem RAM memoriju za prijenosnik HP Envy 17…
Sad imam 2x2GB od nekog Samsunga i to mi je najslabija karika u laptopu pošto imam i7 procesor.

Kupio bi 8GB dobrog rama… e sad koji band odabrati? Kingmax, kingston, corsair…? Linkajte nešto…

Jel ovo okej?

LINK

Možda: http://www.amazon.com/Corsair-Vengeance-Desktop-Memory-CMZ8GX3M1A1600C10/dp/B005T63BJM ?

EDIT: Nisam vidio da je za laptop, mislim da ova ne može:P

Pogledaj koji ti je u specifikacijam koji ram može primit, i taj DDR kupiš najvjerovatnije je neki DD3 za laptope.

?? 2x2 malo? Sorry al to je pun kufer memorije. Šta će ti 8? Kakve to poslove obavljaš na lapu? Ja imam na kompu 2x1 a na lapu 1x2. I to mi je previše. Po 1 bi bilo sasvim dovoljno na oba uređaja. A ne štedim baš računala. Koristim ih i te kako!!

Ja znam ljude koji imaju i po 16 Gb pa im je to taman, jer sa manje im nebi radilo dobro računalo za njihove zahtjeve :slight_smile:

Samo sa memorijom za laptop treba jako paziti. Imao sam slucaj sa frendovim laptopom kada sam mu nabavio neku polovnu memoriju koja je bila sasvim ispravna. Kada smo ju stavili u njegov laptop, laptop se uopce nije htio upaliti,a memorija je po specifikacijama sasvim odgovarala. Najbolje ti je dokupiti memoriju identicnu onoj kakvu vec imas, tako si 100 % siguran da ce radit.
Edit: Tek sad vidim da imas 2x2 Gb sto znaci da su ti oba slota zauzeta. Onda pazljivo biraj memoriju da je identicna ovoj koju imas po brzini i svim ostalim specifikacijama, samo duplo veceg kapaciteta.

haha taj sam :smiley: