Koje su najbolje kineske kopije mobitele?

Ja ću isto sve sljedeće poruke trolat, vratit istom mjerom haha :smiley:

@dadaas hvala na preporuci za telefon. Prije deset dana sam dobio cubot x17 i cudo telefon, vec sam ga urucio kao poklon a evo sad sam narucio meizu mx5 http://www.banggood.com/Meizu-MX5-5_5-Inch-16GB-ROM-3GB-RAM-MTK6795T-Octa-Core-Dual-4G-Smartphone-p-987613.html

Znaci imam vec iphone ali ovi su mi nekako simpaticni.

I tako je Taobao.com 11 na svetu po posećenosti, tako je Tmall.com 33 po posećenosti na svetu i na kraju sirotinja se okupila oko 50-og po posećenosti na svetu sajta Aliexpress.com i na kraju veleprodajni sajt Alibaba (57 na svetu), nažalost ostvario prodaju robe u vrednosti od samo 14,3 milijarde dolara u jednom danu, eto šta je sirotinja koja kupuje kod Kineza i u kineskim radnjama… Pametnom dovoljno rečeno i predočeno…

Do prije pola godine posjedvao sam LG G3 i kao što većina vas hvale telefone te mjere, to jeste tada bila kako vi kažete pila. Ja nikad nisam imao problema s njim i uvijek je radio savršeno. I nemam ništa protiv toga. Onda sam za rođendan od partnerice dobio Iphone 6 plus i počeo da ga koristim i svoju životnu produktivnost sam povećao za 20% samo zbog promjene telefona. Iphone je tu da služi svrsi, posebno produktivnoj i to radi daleko najbolje od svih ostalih. I to nije zbog nekih ludačkih procesora, bakrača nego zbog sistema. I ja sam bio zakleti Android lik dok nisam upotpunosti iskušao drugu stranu i poslije toga nema povratka. Još dva drugara koji su bili na Androidu su prije par mjeseci prešli na iOS i njihovo iskustvo je da se više nikada u životu neće vratiti na Android.

Antutu ranking je za klince koji se kao takmiče gle koliko moj telefon ima bodova, gle moj ima milju više, ludilo. Personalni utisak s telefonom je ono što njega čini korisnim a ne nekakvi tamo bodovi ili šta već… I u tome je Iphone daleko ispred svih. Sistem je psihološki genijalno napravljen da nema šanse da se bilo koji Android sa milion jezgri i octa core procesora mjeri sa istim. Ne odvlači ti pažnju na nebitne stvari, ostajše fokusiran na najbitnije stvari i to je to. Ali isto tako, da li svako treba da kupi i koristi Iphone. Apsolutno NE. Zato što za prosječnog korisnika je sasvim dovoljne i Kineske marke koje vjerujem služe svrsi.

Ovo je moje iskustvo i pokušati uvjeriti nekoga da je nešto bolje od nečega, što taj isti nikad neće probati, a ne promijeniti je toliko besmisleno koliko i ova rasprava.

P.S Meni je toliko nevjerovatno koliko Webmajstora podcijenjuje Iphone. Hahaha, al’ baš se tome nikako nisam nadao. Ja sam mislio da barem 50% vas koristi baš njega.

1 Like

Mene bas zanima na koji nacin ti to sa gejfonom povecavas produktivnost i sto on to ima u sebi da se ne moze izvesti sa android telefonom, ajde nam molim te to objasni, jer i ja bi zelio povecat svoju produktivnost.

Za povećanje produktivnosti treba se prvo odrasti.

I za normalnu raspravu i odgovor na pitanje takodjer treba odrasti.

Hahaha, i mene zanima kako je sa iPhoneom povecao produktivnost a s drugim nije?

Dali iPhone brze zove od drugih tlephona? jel ima brzu vezu? Kaze nisu mu vazne jezgre i kakav procesor ima, nije bitno kakve performance ima n mjerenju, a kao povecao mu je produktivnost.

Ja stvarno neznam dali ce doci ijedni posteni review u korist iPhonea.

@BigTruck Solidan ti je review i psotujem ga do trenutka kad si napisao da je antutu za klince i kad si napisao da ti je iPhone povecao produktivnost naspram LG-u. A i telefon IMO bi trebao smanjiti produktivnost jer ti odvraca paznju, pa bi po tvojem ispalo da si ti kupio iPhone i da je toliko los da ga ne koristis pa ti se produktivnost povecala.

Ili se mozda bavis tele marketingom? Ali onda mislim da to mozes i s LGem raditi.

1 Like

Kakve točno veze imaju Subaru ili Mitsubishi sa Kinom? :smile:

jel to na tragu onog grafita u Beogradu, ‘‘Kinezi, vratite se u Japan’’… :wink:

Japan je napredna ekonomska i gospodarska sila, definitivno puno sličnija Americi i Njemačkoj nego Kini.

Što se tiče toga da je meni netko kupio iPhone, kako si to zaključio, na osnovu toga što sam pažljiv prema svojim novcima, pa sam u nekoliko navrata napisao da je to ulaganje koje se kasnije i vrati.
Zapravo upravo suprotno, vi kao da ste dobili 500€ za krizmu, pa će te takvi neodgovorni bacit pare u vjetar na neki Čing čong mobitel, jer vas boli kifla koliko će vrijedit za dvije godine i koliko će te izgubit, niste te pare zaradili lopatom… a ja ipak brinem, gledam da izgubim što manje novaca koje sam zaradio.

Kolega BigTruck je napisao pristojan i solidan post, no ti si na isti (vjerojatno jos u zari prethodne borbe, u kojoj BigTruck nije sudjelovao btw.) odgovorio u poprilicno bezobraznom tonu, ne mozes se tako postaviti i onda ocekivati odgovor.

Inace, vezano za trenutnu raspravu, mislim da nema smisla navoditi koliko neki mobitel ima ram-a ili jezgri procesora i prema tome sprdati drugi mobitel. To ostavimo djeci. Tko god je imao prilike raditi na iPhone-u mogao je vidjeti da ti uredjaji vrlo fluidno rade (fludinije od vecine android mobitela) bez obzira na relativno slabiji hardware. iOS je jednostavno tu u prednosti jer imaju jako mali broj razlicith modela i puno je lakse ispolirat OS kada ne boras brinuti o 1000 raznih konfiguracija. Naravno, kada se usporedi sa Android flagshipom, iskustvo je podjednako glatko tako da je tu sve stvar osobnog odabira.

Ja osobno ne koristim iPhone posto mi se puno vise svidja Google-ov ekosistem, trenutno sam na Google Nexus-u posto volim clean android, a i Nexus linija uglavnom najbrze dobije OS update.

Taj antutu je napravljen prvenstveno za android mobitele.

Inače, naravno da hrpa drugih stranica prednost daje iPhone-ima… zapravo mislim da većina stranica koje uspoređuju modele prednost daje fluidnosti i optimiziranosti iPhone, koji na kraju krajeva daje i bolje rezultate u takvim testovima.

Poznata stranica Ubergizmo je jedna od njih: ( http://www.ubergizmo.com/products/lang/en_us/devices/xiaomi-mi3,iphone-6s-plus/ )

@dadaas Ti djeluješ kao staložen lik i na svako pitanje na forumu kao i uvijek sam spreman odgovoriti i isti obrazložiti, ali raspravljati sa Mrgudom koji koristi izraze “gejfon” i koji je uz to prepotentan, bezobrazan i misli da je najpametniji u svemu za mene ne vrijedi.

Mišljenje prepotentnih osoba uzimam u obzir samo u slučaju da su na mom nivou, a navedeni to sigurno nije.

Sa normalnim likovima može se raspravljati i o nastanku svijeta, sa bezobraznim ni o vremenu.

abercrombie, evo ti onda jedan link sa iste te stranice: http://www.ubergizmo.com/articles/letv-max-pro-hands-on/ . Ono sto tebi zvuci kao ljepilo za parkete, tj. Letv Max Pro X910 je prvi mobitel na svijetu koji koristi Qualcom Snapdragon 820 procesor. A ti si imaj ajfončeka… BigTruck, ako ti mislis da sam prepotentan i bezobrazan jer koristim neke izraze koji se tebi ne svidjaju, to samo pokazuje nacin na koji razmisljas. Drugo, ne mislim da sam najpametniji u svemu, u temama o kojima nemam pojma se ne javljam, a o stvarima o kojima znam dosta toga naravno da cu se javiti, zasto ne bi. Ako je za vas prepotentno to sto mene zanima na koji se to nacin moze sa iPhoneom povecati produktivnost, a sa nekim Android mobitelom ne moze, onda ok.

Klasičan tekst napisan u stilu motivacionih poruka, što se može zaključiti iz nekoliko fraza, a sticajem okolnosti koliko se sećam BigTruck ti obrađuješ neku sličnu temu povodom toga, pa samim tim ništa čudno kako poruka i kojim tonom u čitanju izaziva pažnju korisnika. Isto kao što se koristi u marketingu “Otkad koristim šampon xxxxx moja kosa postala je za 20% gušća u odnosu na klasične šampone” i slične fore i trikovi :smiley:

I ono što je najbitnije nije svaki posao isti, i ne donosi svaki posao produktivnost korišćenjem iPhone telefona, nekad i telefon od 50eur napravi posao od par hiljada eura, ali iz teksta o iPhone koji si opisao može da ima i drugu priču “Vi koji ne koristite iPhone niste produktivni i vama je život bez iPhone bezličan, nemate motivaciju u životu, propašće te vrlo brzo”, a sa druge strane kako bi prodao proizvod kreneš “Evo ja koristim iPhone 6+, moj život se bukvalno promenio, produktivnost je veća, ispunjenost i zadovoljstvo kao na Dormeo jastuku”…

Sad se nadam da neki kapiraju kako se piše jako dobar tekst za strano tržište, jer evo @dadaas već drugi put pita o produktivnosti, što je odličan efekat kod čitalaca :wink:

1 Like

Ovo je ipak birtija i tu neki znaju malo popit pa pocne ovako. Pa lete riejci koje enbi smjele. Ali ovo je jos nista kako se moze zaostriti, hehe

No mene i dalje zanima kako telephone moze nekome povecati produktivnost, meni je moj smanjio jer sad citam vijesti na njemu umjesto da radim.

Ja sam se odavni iskljucio iz rasprave jer sa one dve osobe, ne znam kako da ih nazovem stvarno nema poente. Ali evo sad kad sam procitao ovo od @BigTruck interesuje me na koji nacin je povecao tu svoju produktivnost i to kako bas tacno 20%. Ako bi mogao da mi odgovori i pomogne pa ako je tako i ja bih uzeo verovatno jedan iphone ako to i meni moze pomoci da za oko 20% brze i efikasnije obavljam svoje privatne ili poslovne obaveze. Mislim malo je glupo samo reci “e toliko i toliko smo bolji od drugih i veruj te nam na rec” , zvuci kao olinjala reklama pa ako moze da odgovori kako i sta mu je toliko pomoglo bio bih zahvalan.

edit: i to mislim bas konkretno, tipa 20% brze kucam email , 25% brze saljem email, 15% brze saljem SMS, 17% posto brze odigram nivo u igrici ili bilo sta sto mu je pomoglo da bude produktivniji tih 20%

2 Likeova

Isto tako kao što je u Novembru (2014) mesecu hvalio LG G3

Već neka 2 mjeseca imam G3 i mislim da mi je to bio najpametniji potez pri kupovini ikad. Kada vidiš kakva je to ustvari zvijer, sve ostalo je presmiješno. Svakodnevno volim pogledati različite vrste telefona i testirati ih da vidim šta kako, ali kažem ti kad jednom probaš zvijer, sve ostali telefoni bez obzira na cijenovni rang i ostale gluposti padaju u drugu stranu.

Kako vetar duva tako se i mišljenja menjaju, prvo krene Mercedes, pa onda kupiš Lambordžini, ali ipak je on bolji od Mercedesa, pa posle kad izađe novi Porsche onda ova dva propisano oduvaš, pa kreneš da hvališ Porsche i tako u krug…

@MojNalog pa samo potvrdjujes moju teoriju. Kopirao si samo rijeci koje sam ja rekao prije godinu dana, ali istu potvrdu sam i priznao prije par sati i nije mi uopce bilo potrebno tvoje navodjenje. Bar ne lazem i ne petljam i uvijek pisem sto mislim, sto ne znaci uopce da nesto sto sam rekao prije godinu dana da cu se istog drzati do kraja zivota, jer jednostavno tada nisam probao neku drugu krajnost. Na Balkanu se ni rasprava ne moze voditi bez nekog hvatanja za slamku, ali ajde. :3 Iskljucujem se :slight_smile:

Sta niko od zagovornika iphonea ne zna o cemu se prica ovdje opce? Sve da je i povecana produktivnost 20% (bas si divno to potkrijepio primjerima i jos preciznije izracunao)… To znaci 20% vise na produktivnosti 300+% vise na cijeni.

Ovdje se govori o best buy opciji…i ama baš nitko nije sporio da ako nekome novac nije problem…neka kupi iphone…neka kupi sto god.
Ali najbolji omjer ulozenog dobivenog ce tesko imat placanjem brenda, osim ako pod dobivenim se smatraju curice koje se lijepe na iphone. Ali radje onda kupiti motor…bilo kakvi :smile:

Best buy, best buy!.. Ne najbolji mob!?.. Iako bi se i o tome dalo raspravljati s obzirom kakve zvjeri stizu od nebrandiranih firmi…

1 Like

Ako vas je više ovdje, to bi onda trebalo značit da ste u pravu?

Ajmo nekoliko faktora uzet u obzir,

Cijena:
iPhone je najskuplji, novog platite 550/600€
Kineske brendove platite ovisno od modela do modela, ima skupljih i jeftinijih, ajmo uzet 300€ da košta neki mobitel koji bi mogao parirati iPhone-u.

  • Olakotna okolnost za iPhone je što drži cijenu kao niti jedan mobitel na tržištu, tako da će te na iPhone-u nakon dvije godine izgubit 200€ i prodat će te ga bez pol frke, dok će te na kineskom brendu izgubit preko 200€ i dobrano će te se namučit da ga nekom prodate.

1:0 za iPhone

Kvaliteta izrade:
i sami ste rekli da kineski brendovi osciliraju, ali ćemo se složit da recimo iPhone 6s je čvršći i koristi kvalitetnije materijale od barem 90% kineskih modela od 300€?

2:0 za iPhone

Rezervni dijelovi:
Tu je također iPhone u prednosti, rezervnih dijelova ima na svakom ćošku i svaki popravak se može riješiti u jednom danu, dok kod kineskih brendova ako uopće imate sreće da pronađete rezervni dio, morate čekati još cirka mjesec dana da on stigne.

3:0 za iPhone

Sustav:
Svatko tko je koristio iPhone će priznati da je iOs najoptimiziraniji i najfluidniji sustav na tržištu usprkos tome što na papiru ima manje ‘konjskih snaga’, aplikacije rade bez greške i nakon 3+ godine, što je i logično jer kada programeri rade aplikacije za iOs imaju 3 modela za kojeg moraju optimizirat aplikaciju (za iPhone 4, 5 i 6). Kod androida programeri moraju optimizirat aplikacije za tisuće raznoraznih modela mobitela od hrpe proizvođača, sa stotinama različitih procesora i veličina ekrana. Također se isto dešava i kod Android nadogradnji, tako da je zapravo malo Androida koji već nakon nekoliko software nadogradnji nastavljaju raditi kao švicarski sat.

4:0 za iPhone

Baterija:
Iako je sa modelom 6 i pogotovo sa modelom 6+ napravljen veliki pomak na ovome polju. Kineski mobiteli sa vlastitim trafo stanicama dominiraju.

4:1 za iPhone

Kamera:
Iako na papiru iPhone ima samo 8 megapixela, svatko tko je gledao fotografije mogao je vidjeti da su fotke brutalne, dok za kineske mobitele pogotovo po tom pitanju nisam siguran, sigurno ima raznih usproedbi na netu, pa bi bilo fora da usporedimo. No iako nisam siguran da imate bolje kamere, dati ću vam bod za to, jer prednost za iPhone je tolika, da jedan gol u sudačkoj nadoknadi neće promijeniti pobjednika.

iPhone - kineski Androidi 4 : 2 :checkered_flag:

btw… slobodno dodajte još neku kategoriju. :wink: