Koje su vam najdraže teorije zavjere? 🕵️

Koje su vam najdraže teorije zavjere?

Evo par zanimljivih:

  1. Disney je namjerno pustio film “Frozen”, kako bi prenatrpao rezultate pretrage sa tim keywordom i sakrio rezultate pretrage o Waltu disneyu da je zaledio svoju glavu kako bi ga kasnije mogli oziviti.
  2. CIA je namjerno pustila drogu u crnačka naselja u USA kako bi ih kasnije mogli staviti u vojne kampove da ih koriste kao vojnike protiv sovjetskog saveza. Oko 2 miliona ih je bilo navuceno na drogu namjerno.
  3. Prije smo živjeli na Marsu, i toliko smo ga sjebali da smo morali poslati Adama i Evu na Zemlju.

Meni je najdraža ona kako je u YUgi bilo bolje živjeti nego danas…

6 Likeova

U ovoj temi je zabranjeno spominjat Yugu :smiley:

Ovako nesto?:cowboy_hat_face::cowboy_hat_face::cowboy_hat_face:

U te teorije bas i ne vjerujem, realno u vecini slucajeva se poklopi da se nesto radi sto je lose i onda teoreticari iz toga izvlace zakljucke.

Ima jedna teorija (nije teorija zavjere, vec obicna teorija) da ljudi koji imaju krv sa RH- , da su porijeklom navodno izvanzemaljci, a takvih ljudi je 15% na svijetu, jer znanstvenici ne znaju odakle se stvorio ovaj minus i odakle je dosao u proslosti, tj. tko su daleki preci tim ljudima.:sweat_smile::sweat_smile::sweat_smile:

A medju njima sam i ja.:sweat_smile::sweat_smile::sweat_smile::sweat_smile::sweat_smile::sweat_smile:

Mozda @Vilenjak ima objasnjenje?

Imam naravno samo rasprava bi otisla u nedogled :slight_smile:

moje omiljene teorije zavjera

  1. amerikanci napadaju države širom svijeta jer masoni hoće da vladaju cijelim svijetom
  2. zapad nas mrzi samo zato što smo muslimani/pravoslavci
  3. haarp
  4. ljudi nisu otišli na mjesec

kad se sjetim pisaću još

1 Like

Te su uz

  • Zemlja kao ravna ploča :smile:

možda i među liderima, :blush: a ove zadnje dvije su mi osobno najjače, pogotovo kad ih pobornici istih obrazlažu i pravdaju. :smile: Čak pratim i na radiju (Brač :+1: ) https://www.radio-brac.hr/streaming.html često budu teme o tome. :smile: :o:

1 Like

A vakcine štete? Post must be at least 20 characters

2 Likeova

Hah pa verovatno izmedju 50-80% informacija koje se etiketiraju od mainstreama sa TEORIJA ZAVERE su istinite. E sad koja je istina a koja nije, često nije lako dokučiti.

U svakom slučaju po čoveka su mnogo štetniji mainstream mediji, vesti, političari, školstvo, religija, farmakogang itd nego većina informacija kojima se lepi etiketa zavere.

E sad naravno mainstream je to podlo odradio pa je uz istinite informacije, ubacio i neke budalaštine, kojima je takodje nalepio istu etiketu da bi se naravno ljudi ismevali tome i da bi i dalje ostali ovce u toru spremne za šišanje. Najveća fora što većina ljudi nema o tome pojma i smeju se dok se u isto vreme vrši šišanje. Genijalno :smiley:

1 Like

Meni su piramide u Bosni zanimljive za pratiti. Semir tvrdi da su to piramide a iskopine okolo ne govore tome u prilog obzirom da nema dokaza o životu velikog broja ljudi kako je to kod ostalih građevina takvog tipa u svijetu. Zatim izvlači zemlju iz brda i sam radi tunele a volonteri kopaju po tome, pa da nešto i nađu, dokazi bi bili uništeni jer ne rade protokolarno arheologiji. Bila je ekipa iz National geographic, poslali dva stručnjaka i demantirali su sve u nekoliko dana. Ima dokumentarac negdje na youtube, ne mogu sad naći.

S druge strane neki drugi arheolozi, govore da tu ima nešto ali s druge strane kažu da su to “igrači” od Semira Osmanagića koji je utjecao na njih da kažu ono što govori u prilog piramidama.

U svakom slučaju, ako je piramida Sunca u Bosni stvarno piramida, to bi značilo da je to najveća i najstarija piramida u Svijetu i to bi definitivno promjenilo sadržaj školskih udžbenika ali i povijest čovječanstva općenito.

Ja mislim da je Semir napravio biznis i da je to došlo tako daleko da je postalo zanimljivo i sve se svodi trenutačno na demantiranje stručnjaka i Semirovo uvjeravanje. Cijela ta situacija mi je zanimljiva i volim je pratiti kad imam vremena

Čitao sam nekolio svetskih autora koji NIKAKVE ali nikakve veze nemaju sa Semirom i koji su u svojim knjigama spomenuli da su piramide u Bosni najstarije na svetu.

A to što bi promenilo sadržaj školskih udžbenika ti automatski i daje odgovor zašto mainstream šarlatani ismevaju takav arheološki poduhvat.

Semir ima ogromno znanje, sveobuhvatna ličnost i svako ko ima razvijenu intuiciju i sopstvena znanja će prepoznati ko je ko. Plus, čovek stalno ide naučnim putem gde sve ispituje, pristupa mu na jedan profesionalni način.

Ko sto je isao naucnim putem sa Izmom Guglicem :).

Sad ću da potražim ko je to, prvi put čujem za tog lika :slight_smile: Nisam aktivno pratio razvoj dešavanja za piramide poslednjih godinu dana pa mi možda nešto promaklo, ali svakako verujem da Semir ima ogromno znanje.

U februaru 2008, Izmo Guglić je poslao dva rada puna besmislica kamufliranih u pseudonaučni i New Age žargon potpisavši se kao „Dr.Phil. Amer Kovacevic“ za objavu na web-stranici Semira Osmanagića [2], kao eksperiment da provjeri da li će ih taj web-site, koji tvrdi da je posvećen ozbiljnom i naučnom geo-arheološkom istraživanju bosanskohercegovačke kulturne i istorijske baštine, prihvatiti za objavljivanje. [3]. Po ličnoj preporuci Semira Osmanagića, oba članka su odmah bila objavljena Bosanski ljiljan: jedno razmišljanje u prilog tezama Semira Osmanagića, [4], a nakon toga je jedan preveden na egleski jezik od strane člana njegovog tima. [5] Zatim je slijedilo objavljivanje sličnog članka kojeg je napisao saradnik gospodina Osmanagića, Davorin Vrbančić, vidno inspirisan besmislicama koje je napisao „Dr.Phil. Amer Kovacevic“. [6] Otkako je Izmo Guglić objavio na svom blogu da su oba članka bila prevara i da je „Dr.Phil. Amer Kovacevic“ izmišljena osoba, web-site projekta Semira Osmanagića nije reagovao na bilo koji način, niti su ti članci uklonjeni sa sajta.

http://izmo-ekspert.blogspot.com/

More Izmo onakog matrijala nakucat metara i metara!

1 Like

https://lupiga.com/vijesti/izjava-tjedna-bosanske-piramide-promijenile-su-europsku-i-svjetsku-historiju-one-su-energetske-masine - samoprozvani arheolog-amater :joy:

1 Like

Čuo sam da će stoga mijenjati ime u - Svemir. :thinking:
Ne zamjerite ako ovo i nije sasvim istina, nisam provjeravao. :smile: :o:

2 Likeova

Ja sam jedi master :smiley:

Ja sam davno bila u Visokom, bas iz radoznalosti. Sve se kanim da odem ponovo, blizu mi je, ali nikako da uhvatim vremena. Mogu vam reci da one fine kamene ploce otkrivene u Visokom jesu ostaci neke drevne civilizacije, koje, ne znam. Kompleksi izgledaju kao piramida, a za koju svrhu su nekada napravljeni, e ni to ne znam ahahahahahaha. Pa hiljade piramida ima po cijelom svijetu, sta je cudno da bi neke bile i u Bosni, al eto, mi se samo sprdamo kada se bilo sta otkrije kod nas na Balkanu.

2 Likeova

Toliko o piramidama, nego ako ima neko da pomogne oko Wordpress stranice, tamo covjek trazi pomoc na forumu, svi ignorisu :sleepy::pensive: