Kojega drona odabrati

Pozdrav svima i sve najbolje za ovo blagdansko vrijeme :wink:

…ja naime malo žurim da iskoristim jedan blagdanski popust, i nadam se da mi možete pomoći da se slijepo ne zaletim…

ako može kratki osvrt na sljedeće dvije ponude, kojega drona odabrati?


http://www.banggood.com/Eachine-Falcon-210-CC3D-F3-FPV-Racer-RTF-With-OSD-700-TVL-Camera-5_8G-40CH-VTX-p-1061684.html?rmmds=search
Uz ovaj drugi ipak ide dodatno stanica, punjač i baterija jedna. Uz popust od 60% to sve zajedno ispadne jeftinije od ovoga prvoga. Taj prvi je ipak često recenziran kao best buy opcija…ali s obzirom na popust, dvoumim se. Tj kada bi znao da nema nikakve loše cake u ovom drugom s popustom, nebi puno razmišljao. :slight_smile:
Ako se netko kuži u racing dronove, puno će mi značiti pomoć.

@Anteloff, da te ne prekočim ovoga puta u temi o dronovima :slight_smile: …ako si upoznat s ovim modelima, pomagaj :wink:

Naravno ako itko ima i treću zanimljivu opciju za nekkavi FPV racing drone ovog cjenovnog ranga, svaka sugestija je svakako dorbodošla!

Ima li netko iskustva s dronovima s kamerom za snimanje, po mogucnosti da snima HD rezu ili bolje?

Ako imate snimku za pohvalit se jos bolje, ali generalno me zanima model, domet, koliko se lako pokvari ako padne zbog gubitka signala ili nestrucnog pilotiranja, i sve ostalo sto biste voljeli da ste znali prije nego ste ga kupili?

Prvi je bolji, al fali ti daljinski.

ako želiš kvalitetu preporuka - phantom 4

Ako hoćeš odgovor znalaca postavi ga na
http://www.flyfreak.net/

Imao sam razne avione RC, helikoptere 250 do 550 klase…
Prije cca 2 god prestao s tim, oprema stoji…

A mjesto kupovine večine dijelova stvari:

odlično mjesto pogotovo za baterije.

Čak sam član na tom forumu, ali nikako se sjetiti imena foruma, hehe. Fala na linku :wink:

Za ovo ti trebaju Fatshark ili neke druke FPV naočale, a to je ujedno i najskuplji dio opreme :stuck_out_tongue:

Ovi racing dronovi koje si izabrao su dosta teški za vozit, nisu kao standardni quadcopteri i upravlja se sa njima na drukčiji način. I sam si mislio upiknut nešto ali neznam dali da uzmem racing dron ili neki stabilniji za fotografiju/video :smiley:

Moj savjet ti je prvo uzmi toy quadcopter tipa ovaj:

Možeš ga razbijat do mile volje a naučiš osnove, pa onda eventualno pređi na nešto mrvicu skuplje.

Dobro zboriš :wink: …ali upravo jesam letao tako nekog manjeg drona. “eachine h8” …to malo čudo je indor zujalo, ali nakon što sam prošao na 1001 način ispod i okolo stola, uzelo me to…i sada bi nešto malo “jače”. Ali svkako sam otvoren za opcije nekakvog “medium” zujala…s time da mi ovo gore ipak izgleda previše slično ovome što sam imao.

Htio bih odmah krenuti sa FPV (first person view) kamerama.

I da, svjestan sam da moram uzeti i FPV Goggles. Čak imam veće dvojbe oko stanice i goggles, nego oko drona. Dron smatram kao nešto prolazno što se prije kasnije potrga…updejta s novim komponentama…dok Goggles i stanica ostaju trajno. Pa bih izbjegao da uzimam nešto od toga što ću uskoro htjet mjenjati s boljim.

Ovaj tutorijal https://www.youtube.com/watch?v=z2Q2KdhtmFA&t=524s daje savjet kako da se prođe s best buy komponentama…i da sve bude do 300$. Sada mene muče pitanja:

Što mi nudi jača stanica od te gore za 50$? … domet? … posebne setupove upravljanja?
Isto pitanje vrijedi i za Goggles… ove sharkove koje si gore stavio koštaju 450$, ali ima tih shark naočala od 200$ pa na dalje… (Vizualno sličnih…a ne znam što ih razlikuje…)

Ove pak iz videa koštaju 90$ …i sada bih volio znati nauštrb čega je ta cijena od 90$ spram ovih od 200+$. Ovako vizualno jedino primjećujem da za ove od 90$ treba skoro auto-prikolica da ih se odfura nekamo…ali sigurno ima još toga.

Volio bih točno znati što gubim s ovim “best buy” komponentama…pa da vidim želim li tako ili ne …ali nikako da još naletim na review koji govori ono što želim znati…

AKo kupuješ do onih recimo 50$ to ti je sve manje više isto.

Zezancija za po doma, ili vani bez vjetra, s klincima.

Ako hoćeš nešto smislenije, u ćemu ćeš uživati, cijene se kreću od par stotina dolara, s time da uzmeš u obzir broj baterija, kakva je stanica na kojoj frekveniji radi te da li imaš pravo uvesti AKO kupuješ izvan Europe. (provjeri da ima CE deklaraciju i da je u okvirima dopuštene snage signala stanice - za HR).

Znam o ćemu pričam uvozio sam Futabu davno pa je bilo gomile problema.

AKo želiš FPV, provjeri snagu signala također, koje frekvencije, te da li može u HR također.

Uz to provjeri i zakon o korištenju dronova u HR, noćno letenje koje ne smije biti.

ILI

ako želiš samo male igračke ond abilo koji do 50$ ti je manje više isti.

Prije su bili helići, sada su quadovi.
Tako da i prije ako nisi htio rupu bez dna, onda nisi vozio ništa drugo od helića osim malih plastičnih za zezanciju.
Kao ovo :slight_smile:

Imao sam par helića od Walkere, mali , no jedan je bio nabrijani i super sam zadovoljan bio.
Imaju sada cijeli niz solidnih stvari za ne toliko puno love.
http://shop.walkera.com/
ili pogledaj ovdje: